Top 5 wskazówek: Jak wybrać odpowiedni dla siebie motorower

Chociaż na fali boomu na motocykle i skutery 125 ccm zainteresowanie mniejszymi pojemnościami  spadło, nadal sporo klientów szuka motoroweru (do 50 ccm pojemności). Jak wybrać odpowiedni dla siebie małolitrażowy jednoślad?

1. Cena/jakość

Przez lata obecności na rynku, mogliśmy dobrze poznać które marki i modele zapewniają dobrą jakość przy umiarkowanej cenie. Dlatego lepiej nie kupować tych, których opinia wśród użytkowników jest dość marna – warto poczytać fora (powstało ich sporo) dotyczące danego modelu i zorientować się z jakimi ewentualnymi problemami możemy mieć do czynienia.

2.Komfort

Motorower trzeba dobrać zarówno do swojego wzrostu jak i wagi. Powinniśmy czuć się na nim wygodnie i bez zmęczenia pokonywać nawet dłuższe dystanse. To samo w pewnym stopniu dotyczy ścigaczy – mimo innego charakteru, nie rozwijają dużych prędkości, zatem pozycja na takim sprzęcie nie może być zbyt pochylona (pęd powietrza jest zbyt mały by nasze plecy mogły odpocząć).

3. Dwusuw czy czterosuw (4T czy 2T)

Oba z tych typów silnika mają swoje wady i zalety. Czterosuwowe jednostki są generalnie tańsze w eksploatacji i nieco bardziej żywotne. Odchodzą koszty dodatkowego oleju do mieszanki i z reguły palą mniej. Minusem są raczej słabe osiągi i niewielkie pole do tuningu silnika.

4. Nowy czy używany

Zainteresowanie 125-ątkami sprawiło że ceny nowych jak i używanych motorowerów spadły. Możemy zatem tanio kupić nowy motorower z wyprzedaży od dealera.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

5. Markowy czy chiński

Zależnie od tego, do czego motorower ma służyć i czego od niego oczekujemy. Jeśli ma to być tani pojazd do poruszania się na co dzień, dobrym wyborem będzie pojazd któregoś z chińskich importerów. Jeśli nasz budżet jest nieco większy i zależy nam na ładnym wyglądzie i wyższej jakości, trzeba zwrócić się w stronę bardziej uznanych marek.

Andrzej Zaborowski

Redaktor serwisu Skuterowo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button