2000 sztuk skuterów Honda Forza 125 sprzedanych w Polsce! Świętujemy z Hondą

Informacja prasowa

W skrócie
  • Honda Forza 125 bije rekordy popularności
  • Nowoczesny, świetnie wyposażony i wykonany maxiskuter na prawo jazdy kat. B
  • Dlaczego skutery 125 są tak popularne?

Skutery klasy 125 mają wiele do zaoferowania w kwestii łatwości obsługi, poręczności i bezkonkurencyjnej funkcjonalności. Do tego dochodzi niezaprzeczalny atut, że są dostępne także na samochodowe prawo jazdy. Nic więc dziwnego, że te pojazdy są bardzo popularnym wyborem uniwersalnego i skutecznego środka transportu nie tylko do poruszania się po centrach zatłoczonych miast. Jak pokazuje przykład Hondy Forza 125 – popularnością cieszy się także segment premium tych pojazdów.

W styczniu 2022 roku wielkość sprzedaży modelu Forza 125 przekroczyła 2000 sztuk. Jak na nasze polskie warunki i możliwości naszego rynku, jest to prawdziwie świetny wynik – jest więc co świętować. Zwłaszcza, że ten najmniejszy z rodziny Forza skuter, zaliczany jest do związanego z wysokimi wymaganiami segmentu Premium. Honda Forza 125

Honda Forza 125 to skuter klasy sport/GT, który został opracowany specjalnie z myślą o Europie, gdzie wymagania dotyczące jakości, funkcjonalności, osiągów czy poziomu wyposażenia są największe. O tym, że projektantom udało się bardzo dobrze wypełnić powyższe, najlepiej świadczy wielkość sprzedaży modelu na Starym Kontynencie. Od momentu debiutu nowego modelu Forza 125 sprzedaż przekroczyła 80 000 sztuk.

Honda Forza 125: jaki jest przepis na sukces?

Forza 125 zyskała popularność między innymi dzięki połączeniu atrakcyjnej stylistyki z funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania. Skuter umiejętnie łączy świeża stylistykę oraz sportowe akcenty i praktyczną elegancję. Wszystko podkreślone jest ostrymi liniami, które jednocześnie poprawiają aerodynamikę. Maszyna zyskała czystą, nowoczesną formę i wiele zaawansowanych, a zarazem praktycznych rozwiązań, takich jak zapewniające doskonałą widoczność, pełne oświetlenie led, duży schowek pod siedzeniem na dwa pełnowymiarowe kaski, system Smart Key upraszczający obsługę zapłonu i schowka, szyba z elektryczną regulacją w zakresie 180 mm czy gniazdo USB Typu C dostępne w podręcznym schowku.

Przeczytaj też:

Honda ADV 350: przygodowy maxiskuter dla każdego?

Inteligentny napęd i bogate wyposażenie

Czterozaworowy silnik eSP+ (enhanced Smart Power) modelu Forza 125 wyposażono w funkcję automatycznego wyłączania na postoju – Auto Stop oraz system sterujący momentem obrotowym HSTC (Honda Selectable Torque Control), który dba o to, by tylna opona miała odpowiednią przyczepność w każdych warunkach jazdy. Dobre osiągi skutera, kompaktowe wymiary i doskonałe, usportowione prowadzenie, a do tego komfortowe siedzisko, skuteczna ochrona przed wiatrem i bogate wyposażenie w standardzie, to kombinacja która sprawiła, że Forza 125 zyskała reputację maszyny uniwersalnej, rewelacyjnie sprawdzającej się zarówno w ruchu miejskim, jak i na długich autostradowych odcinkach.

U autoryzowanych dealerów motocyklowych Hondy dostępny jest jeszcze model Forza 125 z roku produkcji 2021, oferowany w niższej, atrakcyjnej cenie. Szukasz sprawdzonego i spełniające wysokie wymagania jednośladu na prawko B? Sprawdź więc Hondę Forza 125 u najbliższego dealera.

Przeczytaj również:

Tanie i dobre skutery 125 na początek i do miasta. Ranking TOP5 najlepszych skuterów na prawo jazdy kategorii B [nowe i używane]

Atrakcyjność skuterom klasy GT, poprawia także wysoki komfort oferowany zarówno kierowcy, jak i pasażerowi. Z kolei sportowe prowadzenie, zwinność i dynamika, czy praktyczność na co dzień to cechy, które przysporzyły dużym skuterom Hondy rosnącą rzeszę fanów na różnych rynkach motocyklowych. Oferowana w Europie rodzina skuterów Forza wnosi te doznania na jeszcze wyższy poziom, wyjasniając zagadkę tak wielkiej popularności tych pojazdów w całej Europie.

Od 2021 roku Forza 125 będzie standardowo wyposażona w system HSTC, a jej obecna stylistyka i aerodynamika są wzorowane na modelu Forza 350. Zarówno Forza 125, jak i Forza 350 mają wystarczająco dużo miejsca w schowku pod siedzeniem, by pomieścić dwa pełnowymiarowe kaski. Skutery zostały też standardowo wyposażone w ładowarkę USB i w system Honda Smart Key.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button