Aktualnie czytasz:
Po co w Polsce jest Ambasada Korei Północnej? Zobacz jak wygląda z bliska
1

Jesteśmy praktycznie w samym centrum Warszawy. Niedaleko znajdują się sławne już blokowiska należące do Federacji Rosyjskiej. One to nic w porównaniu z tym co znajduje się tuż obok – sąsiaduję z nimi Ambasada Korei, ale Północnej.

Jesteśmy praktycznie w samym centrum Warszawy. Niedaleko znajdują się sławne już blokowiska należące do Rosji, do Federacji Rosyjskiej. Mają nieunormowany status i to jest konflikt pomiędzy Polską, a Rosją, który jest dalej nierozstrzygnięty. A to jest mały pikuś w porównaniu z tym co sąsiaduję z nimi, bo sąsiaduję z nimi Ambasada Korei, ale Korei Północnej. Tak, w Polsce jest taka Ambasada, Ambasada Korei Północnej na terenie której stoi sobie właśnie taki blok, gdzie urzęduję normalnie ambasador, który został tutaj właśnie delegowany prosto ze stolicy Korei Północnej i który tutaj normalnie przebywa, mieszka na co dzień. Rodzi się jedno zasadnicze pytanie związane z Ambasadą Korei Północnej w Polsce – po co ta placówka dyplomatyczna tutaj funkcjonuje i po co Polska w ogóle z takim krajem utrzymuję stosunki dyplomatyczne? Dla mnie jest to kompletnie niezrozumiałe. Ale nawet tutaj jak widać za tymi murami, że nawet w miejscu takiej placówki dyplomatycznej czas jakby się zatrzymał technologicznie. Dosyć spora ciekawostka, mało Polaków o tym wie.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

 • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
 • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
  • jazdy testowe Triumph
  • grill
  • 20% rabatu na odzież

Tuż obok biurowce, niedaleko też WFDiF, centrum stolicy, centrum życia Polski niemalże. Tuż obok też jest siedziba największego w Polsce holdingu medialnego, czyli Agory. Bardzo ciekawa okolica, która skrywa właśnie takie dwa sekrety. Po pierwsze postsowieckie bloki, których Polska nie może odzyskać mimo tego, że jest już rok 2013, a po drugie Ambasada Korei Północnej.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • dziennikarz
  23 kwietnia 2014 at 08:35

  powinno sie zlikwidowac wszelkie kontakty z chorym dyktatorem narkomanen alkoholikiem morderca dzieci!!! ja sie pytam po co wy mu pomagacie,utrzymujecie jego obozy koncentracyjne?? zlikwidowac konsulaty ambasady jakikolwiek kontakt a na koniec zrzucic mu prawdziwa bombe atomowa-ja wiem ze zginie duzo ludzi,ale mo0ze bedzie druga japonia???? przyszle pokolenie zacznie zyc normalnie??? czy ktos o tym pomyslal??
  dlaczego unia utrzymuje go za nasze podatki podobnie jak muzumanow ktrorzy morduja dzieci gwalca je w imie mahometa allaha!! kto wogole to tolöeruje!!??taki sam syf jak i w korei!!! po co sa ambasady? a po to ze ktos ma w tym interes!!!!