Pierwszy motocykl 125 do 6000 zł. Co wybrać w 2020?

Rynek używanych motocykli 125 jest ogromny, a do 6000 zł da się bez większych problemów znaleźć przyzwoity sprzęt. A co jeśli w tej samej cenie chcielibyśmy kupić nowy motocykl 125?

Zmiany w przepisach ruchu drogowego z 2014 miały ogromny wpływ na sprzedaż niewielkich jednośladów w Polsce. Do tej pory motorowery i 125-ki traktowane były po macoszemu, jednak udostępnienie motocykli i skuterów o tej pojemności kierowcom z prawem jazdy kategorii B sprawiło, że rynek szybko się dostosował. Okazało się przecież, że 125-ki to nie „motorki dla dzieciaków”, a pełnoprawne motocykle. Co więcej do wyboru są nie tylko motocykle używane, ale także – a może przede wszystkim – szeroka oferta pojazdów nowych.

Pierwszy motocykl 125 czy… może skuter?

Szukając pojazdu o tej pojemności, przy założeniu że posiadamy tylko prawo jazdy kategorii B, należy odpowiedzieć na jedno ważne pytanie: jak będziemy naszej 125-ki używać? Czy będzie służyć nam jako pojazd by dojeżdżać regularnie do pracy, czy może planujemy wypady także poza miasto. W przypadku codziennych dojazdów do pracy w dużej aglomeracji skuter wydaje się być bardzo praktycznym rozwiązaniem. Automatyczna skrzynia biegów, niewielkie koła, niskie koszty eksploatacji, schowki – wszystko to, co potrzebne by wygodnie przemieszczać się po mieście.

Skutery niestety gorzej radzą sobie poza miastem. Małe koła niespecjalnie przepadają za dziurawymi drogami. Amortyzacja w skuterach i finalnie właściwości jezdne niekoniecznie wpisują się w potrzeby motocyklisty. Stąd: motocykl 125 ccm będzie dużo lepszym rozwiązaniem dla osób, które szukają „czegoś więcej”.

Motocykl 125 ccm do 6000 zł. Nowy czy używany?

Bez dwóch zdań można kupić dobry motocykl o pojemności 125 ccm za 6000 zł z rynku wtórnego. Można też… kupić nowy. Niech za przykład posłuży niedrogi, sprawdzony na polskich drogach Junak 126. Ten bestseller polskiego producenta wpisuje się we wszystkie nasze wymagania. Dostępny jest dla kierowców posiadających prawo jazdy kategorii B, ma niezawodny silnik o pojemności 124 ccm (z wtryskiem paliwa) i nieźle wygląda.

Nowoczesny motocykl 125 ccm to blisko 10 KM, które pozwalają rozpędzić się bez większego problemu do 90 km/h. Spalanie? Nie większe niż 3 L / 100 km, co daje zasięg na poziomie nawet ponad 400 km na zbiorniku. Junak 126 jest także lekki, z masą własną na poziomie 131 kg. Oczywiście producent wyposażył Junaka 126 w dwie tarcze hamulcowe i system CBS dbający o bezpieczeństwo także w gorszych warunkach drogowych. 

125 za 6000 zł. Czyli ile dokładnie?

Wyżej wspomniany Junak 126 to wydatek rzędy 5 599 zł. Obok kompana podróży miejskich i pozamiejskich dostajemy także gwarancję producenta i zaplecze dealerskie – coś o czym można tylko pomarzyć w przypadku zakupu pojazdu używanego. Dla osób szukających rozwiązania bardziej miejskiego w ofercie polskiego producenta jest także piękny, stylizowany skuter Junak Vintage 125. Ten nieco droższy, bo cena sięga 7000 zł. 

Czy warto przesiąść się na 125-kę? Oczywiście, że tak! I to nim szybciej tym lepiej. Motocykl lub skuter 125 ccm to oszczędność czasu i pieniędzy. Plus gwarantowany uśmiech na twarzy. Więcej o Junaku przeczytasz na www.junak.com.pl.

Junak 126 2020: Zdjęcia

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button