Pasy nerkowe dla motocyklistów – Retbike vs. Modeka

Pas nerkowy to bardzo ważna a jakże niedoceniana część ubioru motocyklowego. Doceniają go szczególnie Ci którzy często jeżdżą w dłuższe trasy. Postanowiliśmy specjalnie dla Was drodzy czytelnicy i czytelniczki ocenić dwa spośród szerokiej gamy oferowanych na rynku polskim.

Wybraliśmy dwie firmy – Modekę i firmę Retbike. Oto wyniki naszych testów:Do testów otrzymaliśmy dwa pasy. Z oferty Modeki wybraliśmy pas nerkowy ComforTemp, z oferty Retbike pas nerkowy neoprenowy. Jak wszyscy doskonale wiecie pasy nerkowe mają spełniać przede wszystkim rolę ocieplaczy. Dobrze jeśli również w delikatny chociaż sposób usztywniają kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Zacznijmy od porównania cen i oczekiwań: Pas nerkowy firmy Modeka kosztuje 150 zł (04/2005), a produkt firmy RetBike jedynie 50 zł. Zadacie pewnie sobie teraz pytanie… czy można porównywać produkty tak rozbieżne cenowo i wydawałoby się na pierwszy rzut oka jakościowo… ale czy na pewno ??

Jakość i wykonanie: Produkt firmy Modeka jak zapewnia producent posiada specjalną konstrukcję aktywnie magazynującą ciepło. My osobiście nie odczuliśmy podczas testu tego dobrodziejstwa o którym zapewnia producent. Jedyne co zrobiliśmy to zapłaciliśmy za ten gadget. Wykonanie, szwy i jakość produkcji w przypadku Modeki jest na wysokim poziomie. Nawet po dłuższym użytkowaniu nie można zarzucić niechlujstwa wykonania. Jedyną wadą którą zaobserwowaliśmy i która nas strasznie zraziła do Modeki było pękanie gumy mocującej.

Pas nerkowy firmy Retbike wykonany jest z dobrej jakości materiału i podobnie jak Modeka jego wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dokładnie sprawdziliśmy dokładność wszelkich szyć i nie było się do czego przyczepić. Tutaj należy nadmienić, że Retbike to w pełni polska firma. Weszła na rynek nie tak dawno, ale już zdążyła zawojować serca polskich motocyklistów.

Porównanie: Modeka reklamuje swój produkt jako magazynujący ciepło. Naszym zdaniem jest to grubo przesadzona forma reklamy. Oczywiście, jakościowo produkt który oferują jest dobry jednak cena jest stanowczo za wysoka jak za kawałek materiału w którym nie ma nawet wzmocnień usztywniających. Sam pas ma jeszcze jedną wadę. Jest wykonany z dość śliskiego materiału przez co zsuwa się. Nie jest to wygodne podczas jazdy choć może jest to kwestia techniki zakładanie?

Retbike to prosta konstrukcja. Nie ma tu wyszukanych materiałów ani super gadgetów. Ot niby zwyczajny pas nerkowy z usztywnieniem odcinka lędźwiowego. Naszym jednak zdaniem za pieniądze które trzeba zapłacić za ten pas dostajemy naprawdę dużo. Porównując oba produkty z pewnością wybralibyśmy produkt firmy Retbike. Po pierwsze cena dużo bardziej atrakcyjna (za jeden pas Modeki mamy trzy pasy Retbike), produkt ten posiada usztywnienie dla odcinka lędźwiowego. Jazda w nim jest naprawdę komfortowa. Niestety także tak jak Modeka czasem się zsuwa, choć nie w takim dużym stopniu. Podsumowując dywagacje na temat pasów należy jasno powiedzieć, że nie zawsze to co drogie jest dobre, a nie zawsze to co polskie jest złe. Spytacie się pewnie co my kupilibyśmy sobie do jazdy? Już odpowiem zakupiliśmy dla siebie pasy firmy Retbike.

Archiwum Jednoślad.pl

Archiwum portalu Jednoślad.pl 2005-2010.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button