Aktualnie czytasz:
Oblała egzamin na prawo jazdy, więc ukradła samochód egzaminacyjny. Kara? 500 zł mandatu
2

Kobieta po oblaniu praktycznego egzaminu na prawo jazdy w gorzowskim WORD-zie, wsiadła do egzaminacyjnego Fiata Punto i… pojechała na zakupy. Teraz będzie odpowiadać za kradzież. Otrzymała 500 zł mandatu i grozi jej od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.  

Temat jest mocno około-motocyklowy, ale na tyle zabawny, że warto przytoczyć – zwłaszcza w paskudne, grudniowe południe. Portal gorzowianin.com został poinformowany przez swoich czytelników, że w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego doszło do dość niecodziennej sytuacji.

Kobieta która oblała egzamin na prawo jazdy, wsiadła do zostawionego na parkingu fiata punto i odjechała z WORDu w nieznanym kierunku. Po około 30 minutach wróciła i odstawiła samochód na parking – komentował dla gorzowskiego portalu Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.

Co jeszcze ciekawsze, w pierwszej kolejności 30-letnie Niemka po oblaniu egzaminu miała zrobić awanturę i dopiero później wsiąść do egzaminacyjnego auta i odjechać. To ostatnie nie było trudne, ponieważ samochód miał kluczyki w stacyjce.

Powód kradzieży pojazdu? 30-latka musiała pojechać na zakupy. Poważnie, nie żartuję.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Kobieta po tym, jak nie zdała egzaminu na prawo jazdy kategorii B, który trwał zaledwie kilka minut, poszła do budynku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie zrobiła awanturę. 30-latka nie zgadzała się z negatywnym wynikiem egzaminu, więc po wyjściu na zewnątrz udała się na parking, skąd zabrała samochód egzaminacyjny marki fiat punto. Następnie odjechała w kierunku centrum. Kobiety z samochodem nie było przez około 30 minut, w tym czasie szukało jej kilka policyjnych patroli. Po upływie 30 minut wróciła pod WORD i zostawiła samochód – komentował w/w Marcin Maludy.

Kobieta tłumaczyła, że była zdenerwowana, więc zabrała samochód i pojechała do centrum na zakupy. Niemka próbowała zdać na prawo jazdy w Polsce, ponieważ miała problem ze zdobyciem uprawnień w Niemczech. Teraz usłyszy zarzut krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu oraz otrzymała mandat w wysokości 500 zł. Grozi jej od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Zdjęcia i szczegółowe informacje można zaleźć w linku poniżej.

Źródło: gorzowianin.com
Foto: Archiwum

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
60%
heh...
20%
Że co?
20%
Grrrr!
0%
Smutne
0%