Motul łączy siły z zespołem wyścigowym Kawasaki w WorldSBK!

Widzieliście już nowe naklejki firmy Motul na ZX-10RR?

W skrócie
  • Motul w sezonie 2024 jest głównym sponsorem zespołu Kawasaki Racing Team w serii WorldSBK
  • Na ZX-10RR dosiadanych przez Alexa Lowesa oraz Axela Bassaniego pojawił się zupełnie nowy branding
  • Motul będzie dostarczać KRT środki smarne oraz produkty do pielęgnacji i konserwacji motocykli

Motul bardzo intensywnie zaczął 2024 rok i już w połowie zaprezentował najnowsze oleje motocyklowe, które są przyjazne środowisku, a teraz do tego dołożył informację, że Motul został oficjalnym partnerem w zakresie środków smarnych i konserwacji zespołu Kawasaki Racing Team (KRT) w FIM Superbike World Championship (WorldSBK). 

W ciagu kilku ostatnich lat francuska firma z amerykańskimi korzeniami specjalizującą się w produkcji olejów silnikowych i przemysłowych środków smarnych niesamowicie się rozwija, a efekty widoczne są zarówno w samej ofercie, jak i w postaci najróżniejszych współprac na topowym poziomie. To niezwykle cieszy, ponieważ sami doskonale wiecie, jak ogromna część motocyklistów nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie korzysta z olejów oraz chemii firmy Motul.

Z radością ogłaszamy, że Motul został oficjalnym partnerem w zakresie środków smarnych i konserwacji zespołu Kawasaki Racing Team (KRT) w FIM Superbike World Championship (WorldSBK). To znaczący kamień milowy w rozwijającej się współpracy z Kawasaki, jeszcze bardziej umacniający rolę Motula jako kluczowego partnera handlowego.

Najważniejsze informacje:

  1. Motul i Kawasaki Racing Team łączą siły! Czerwona marka została oficjalnym partnerem zespołu wyścigowego startującego w serii WorldSBK.
  2. Producent olejów opracował specjalny olej silnikowy, który został dostosowany do potrzeb motocykli Kawasaki i jednocześnie gwarantuje niezawodną ochronę silnika i układu przeniesienia napędu.
  3. Zawodnikami zespołu Kawasaki Racing Team jest Alex Lowes oraz Axel Bassani.

Przeczytaj również:

MOTUL NGEN – pierwszy olej motocyklowy przyjazny środowisku

Współpraca rozpoczęła się jednak zdecydowanie wcześniej, gdyż w 2020 roku pierwszym kluczowym punktem relacji między Motulem, a Kawasaki było wprowadzenie na rynek Kawasaki Lime Green Edition by Motul 10W-40. Aby jeszcze bardziej zintensyfikować partnerstwo, Motul opracował ten niestandardowy olej motocyklowy specjalnie z myślą o wysokich standardach wydajności i preferencjach marki Kawasaki. Jest to olej do silników 4-suwowych oparty na Motul Technosynthese z technologią estrową, który został opracowany we współpracy z Kawasaki Racing Team i specjalnie dostosowany do potrzeb motocykli japońskiego producenta. Zapewnia niezawodną ochronę silnika i układu przeniesienia napędu oraz płynną zmianę biegów. Ponadto ma kolor Kawasaki-Lime-Green i pasujący do niego zapach limonki.

– Cieszymy się z dalszej integracji z rodziną Kawasaki, kontynuując szeroko zakrojony proces rozwoju, który definiuje nas jako partnera handlowego na większą skalę. Ukoronowaniem tego szczytu jest sponsoring zespołu WorldSBK, symbolizujący nie tylko strategiczny sojusz w zakresie zatwierdzania produktów i technologii, ale także odzwierciedlający wspólną pasję do innowacji i wydajności, która charakteryzuje zarówno Motul, jak i Kawasaki. Wyruszając w tę ekscytującą podróż jako oficjalny sponsor zespołu Kawasaki Racing Team w mistrzostwach WorldSBK, z niecierpliwością oczekujemy zaprezentowania naszych wspólnych możliwości i osiągnięcia nowych szczytów w dziedzinie wyścigów motocyklowych. – skomentował Pierre Barrard, dyrektor ds. marketingu Motul.

Pogłębiające się i zacieśniające więzi z Kawasaki przejawiają się w sponsorowaniu zespołu fabrycznego w WorldSBK i jednocześnie pokazują zaangażowanie firmy w przesuwanie granic wiedzy technologicznej w opracowywaniu coraz bardziej wydajnych produktów na rynek. Współpraca Motula z zespołem Kawasaki Racing Team jako oficjalnym partnerem w zakresie środków smarnych i konserwacji jest świadectwem wspólnego zaangażowania obu marek w dążenie do osiągnięcia najwyższego poziomu w mistrzostwach motocykli seryjnych.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

– Jako firma, której rdzeniem jest inżynieria, Kawasaki nieustannie dąży do perfekcji. Aby uzyskać najlepsze osiągi naszych silników i systemów pomocniczych, takich jak hamulce i układy napędowe, wymagamy najlepszych środków smarnych i produktów pokrewnych, a także wymagamy spójności jakości w skali globalnej. Dlatego cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie z Motul, które obejmuje zarówno podstawowe środki smarne, jak i produkty do pielęgnacji rowerów, zapewniając, że utrzymamy najnowocześniejsze osiągi Kawasaki Racing Team. – dodaje Manabu Shinobu, Senior Manager Kawasaki Motors, Ltd., Dział Marketingu.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button