Aktualnie czytasz:
MotoGP w Katarze odwołane. Powód: Koronawirus
0

Smutne wieści docierają do wszystkich fanów wyścigów motocyklowych na tydzień przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu MotoGP.

Organizatorzy katarskiej inauguracyjnej rundy właśnie poinformowali o odwołaniu wyścigu królewskiej klasy podczas tegorocznego Grand Prix Kataru. Powodem takiej decyzji ma być wczorajsze wykrycie zarażenia koronawirusem jednego z obywateli Kataru i związana z tym faktem 14-dniowa kwarantanna nałożona na wszystkich pasażerów lotniczych, którzy ostatnio przylecieli z Włoch. To oznacza z kolei, że wyścigi po prostu nie będą się mogły odbyć, bo z Włoch miałoby przylecieć na nie wiele ekip oraz kibiców.

Co ciekawe odwołana została wyłącznie królewska klasa czyli I runda wyścigów MotoGP. Ekipy Moto2 oraz Moto3, które odbywają już treningi w Katarze i są na miejscu od pewnego czasu, będą mogły przeprowadzić wyścigi według standardowej procedury.

To niestety nie koniec kiepskich wiadomości. Jak informuje Bangkok – kolejna z rund MotoGP, która ma odbyć się w Tajlandii, została przełożona na czas nieokreślony. Co oznacza, że ma się odbyć, ale na pewno nie zgodnie z harmonogramem 2020, czyli nie 22 marca. Nie znamy jeszcze nowego terminu tajskiej rundy MotoGP.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
67%