MotoGP w Katarze odwołane. Powód: Koronawirus

Smutne wieści docierają do wszystkich fanów wyścigów motocyklowych na tydzień przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu MotoGP.

Organizatorzy katarskiej inauguracyjnej rundy właśnie poinformowali o odwołaniu wyścigu królewskiej klasy podczas tegorocznego Grand Prix Kataru. Powodem takiej decyzji ma być wczorajsze wykrycie zarażenia koronawirusem jednego z obywateli Kataru i związana z tym faktem 14-dniowa kwarantanna nałożona na wszystkich pasażerów lotniczych, którzy ostatnio przylecieli z Włoch. To oznacza z kolei, że wyścigi po prostu nie będą się mogły odbyć, bo z Włoch miałoby przylecieć na nie wiele ekip oraz kibiców.

Co ciekawe odwołana została wyłącznie królewska klasa czyli I runda wyścigów MotoGP. Ekipy Moto2 oraz Moto3, które odbywają już treningi w Katarze i są na miejscu od pewnego czasu, będą mogły przeprowadzić wyścigi według standardowej procedury.

To niestety nie koniec kiepskich wiadomości. Jak informuje Bangkok – kolejna z rund MotoGP, która ma odbyć się w Tajlandii, została przełożona na czas nieokreślony. Co oznacza, że ma się odbyć, ale na pewno nie zgodnie z harmonogramem 2020, czyli nie 22 marca. Nie znamy jeszcze nowego terminu tajskiej rundy MotoGP.

[trending]

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button