Aktualnie czytasz:
MotoGP w Katarze odwołane. Powód: Koronawirus
0

Smutne wieści docierają do wszystkich fanów wyścigów motocyklowych na tydzień przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu MotoGP.

Organizatorzy katarskiej inauguracyjnej rundy właśnie poinformowali o odwołaniu wyścigu królewskiej klasy podczas tegorocznego Grand Prix Kataru. Powodem takiej decyzji ma być wczorajsze wykrycie zarażenia koronawirusem jednego z obywateli Kataru i związana z tym faktem 14-dniowa kwarantanna nałożona na wszystkich pasażerów lotniczych, którzy ostatnio przylecieli z Włoch. To oznacza z kolei, że wyścigi po prostu nie będą się mogły odbyć, bo z Włoch miałoby przylecieć na nie wiele ekip oraz kibiców.

Co ciekawe odwołana została wyłącznie królewska klasa czyli I runda wyścigów MotoGP. Ekipy Moto2 oraz Moto3, które odbywają już treningi w Katarze i są na miejscu od pewnego czasu, będą mogły przeprowadzić wyścigi według standardowej procedury.

To niestety nie koniec kiepskich wiadomości. Jak informuje Bangkok - kolejna z rund MotoGP, która ma odbyć się w Tajlandii, została przełożona na czas nieokreślony. Co oznacza, że ma się odbyć, ale na pewno nie zgodnie z harmonogramem 2020, czyli nie 22 marca. Nie znamy jeszcze nowego terminu tajskiej rundy MotoGP.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
67%