Lambretta, Brixton i Zontes w Polsce. Nowości Almot 2019 

Aż trzy nowe marki zaprezentował Almot podczas targów Warsaw Motorcycle Show. Legendarnego włoskiego producenta skuterów, Lambrettę, klasyczne 125-ki marki Brixton i futurystyczne 300-ki Zontes. 

Podczas targów Warsaw Motorcycle Show 2019 firma Almot obok nowości Junaka zaprezentowała aż trzy nowe marki, które od tego roku będą dostępne w Polsce. Uzupełniają one segmentowe luki. Włoskie skutery premium Lambretty nie trzeba przedstawiać, to marka posiadająca historię równie długą co Vespa. Brixton to stosunkowo nowy producent klasycznie wyglądających motocykli w brytyjskim stylu. Na koniec przystępne cenowo i rozwinięte technologicznie 300-ki marki Zontes. 

Lambretta 2019. Rodzina V-Special

Modele z rodziny V-Special łączą klasyczne rozwiązania, jak demontowane panele boczne czy specyficzny wlot powietrza nad przednim błotnikiem, z nowoczesną technologią. Co ważne, wszystkie modele Lambretta projektowane są w Europie przy współpracy z w/w, utytułowanym studiem KISKA. Wszystkie jednostki napędowe to nowoczesne czterosuwy spełniające wyśrubowane normy emisji spalin. 

Motorower V50 Special posiada LED-owe oświetlenie (przód, tył, kierunkowskazy), duży schowek pod siedzeniem, haczyk na zakupy i tarczowy hamulec z przodu. W większej 125-ce znajdziemy tarczowy hamulec także z tyłu i posiadającą wtrysk paliwa jednostkę napędową o 7,5 kW. W ofercie marki jest oczywiście ogrom akcesoriów, oczywiście wszystkie w klasycznym klimacie. Od wysokich szyb, przez bagażniki, po kaski. 

Motocykle Brixton 2019

W swojej ofercie Brixton posiada całą gamę ciekawych 125-ek, w różnych odmianach. Bazowym modelem jest Brixton BX 125 Classic, który – jak sama nazwa wskazuje – oferuje najspokojniejsze podejście do tematu klasycznego motocykla 125. Czterosuwowa, chłodzona powietrzem jednostka cylindrowa posiada elektroniczny wtrysk paliwa, co jest gwarancją oszczędności. BX 125 generuje 8,3 kW, na pokładzie ma elektroniczne zegary, LED-owe oświetlenie i naprawdę niezły wygląd.

Ale.. jeśli chcecie dodać nieco szczypty ekstrawagancji, to ten sam model dostępny jest w odmianach Cafe i Scrambler. Pierwsza to rasowy cafe racer, z niską kierownicą, bufiastymi oponami i sportowym zadupkiem. Scrambler posiada dodatkowe osłony, kostkowe opony i wygodną, wyprostowaną pozycję – w sam raz do zwiedzania offroadowych szlaków. 

Szukacie towarzysza na dłuższe wypady? Brixton posiada w ofercie coś zupełnie unikatowego – klasycznie wyglądający motocykl 125 o offroadowym charakterze, który posiada sakwy i bagażnik. Marka reklamuje zresztą model jako sposób na podróżowanie „jak za dawnych lat”. Oczywiście Felsberg posiada spełniającą normy emisji spalin jednostkę napędową z wtryskiem, CBS i LED-owe oświetlenie. Więc to połączenie klasycznego wyglądu, klasycznych idei i nowoczesnej technologii.

Zontes w Polsce

Zontes to mało znana w Polsce marka posiadająca dwa topowe modele na prawo jazdy kategorii A2 o pojemności 310 ccm. Zontes 310X i 310R oparte są o tą samą jednostkę napędową. Czterosuwowa jednocylindrówka generuje 26 kW i ponad 30 Nm momentu obrotowego. To spokojnie wystarcza żeby rozpędzić motocykle do ponad 160 km/h. Świetne osiągi idą w parze z ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. Jednostki napędowe posiadają nietypowy, bo częściej spotykane w wyczynowym sporcie, system smarowania z suchą miską olejową, który wykorzystuje ramę jako element układu chłodzenia. Producent zapewnia, że takie rozwiązanie ogranicza opory i dokładnie reguluje temperaturę silnika.

Zontes 310X to turystyk o sportowym charakterze i wygodnej pozycji za sterami. W standardzie ABS Boscha, LED-owe oświetlenie i bezkluczykowy dostęp. Model „R” idzie w stronę jazdy po mieście. Ten naked bike dzieli z X-em. W obydwu znajdziemy także gniazdo USB i rozbudowany zestaw przyrządów oparty o wyświetlacz LCD.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo
[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button