Nowości Junak 2019: RX One 125, RSX 125, 711 Maxi oraz elektryczny e-ONE

Podczas targów Warsaw Motorcycle Show 2019 Junak zaprezentował nowe modele w ofercie na nadchodzący sezon. Wśród nich maxi skuter o pojemności 125 ccm, motocykl turystyczny i pierwszy elektryczny skuter Junaka.

Junak na WMS 2019. Nowości 

Zaczniemy od najciekawszej nowości w ofercie Junaka, czyli maxi-skutera 711 Maxi. Co w nim takiego ciekawego? To pierwszy maxi-skuter Junaka tej pojemności, czyli popularnego segmentu 125 ccm. 711 wizualnie zbliżony jest do topowych modeli japońskich, z ładną, LED-ową lampą z przodu i wyraźnie większymi gabarytami. Pod kanapą zmieszczą się dwa kaski, a kierowca znajdzie sporo miejsca na nogi. Oczywiście 711 spełnia normy emisji spalin Euro 4, wyposażony jest w czterosuwową jednostkę napędową z wtryskiem paliwa. Maxi posiada także zintegrowany układ hamulcowy CBS i analogowo-cyfrowe zegary. 

Krok dalej na stoisku Junaka stała kolejna nowość – RX One. To pełnoprawny motocykl turystyczny mimo niedużej pojemności. Idealny dla posiadaczy prawa jazdy B. Duże koła, duży skok zawieszenia, wysoka owiewka i pełne orurowanie się w standardzie. Tak samo jak LED-owe oświetlenie i gniazdo USB. RX One 125 posiada CBS dla poprawy bezpieczeństwa na śliskiej nawierzchni. Sercem motocykla jest sprawdzona jednostka generująca 10.34 KM.

Junak 2019 w mieście. RSX 125 i elektryczny e-ONE

Popularny segment miejski reprezentował RSX. To także 125-ka, dobrze wyposażona i kosztująca poniżej 9000 zł. RSX 125 stanowi kontynuację serii RS – motocykli o sportowym charakterze, przeznaczonych dla posiadaczy prawa jazdy B. Manualna skrzynia biegów, silnik o mocy 10.6 KM, podwójny układ wydechowy. 

Na sam koniec elektryczny skuter e-ONE. Pierwszy w gamie, ale możliwe, że nie ostatni. Zasięg? Do 100 km na jednym ładowaniu. Silnik to jednostka Boscha o mocy 1200 W. Prędkość maksymalna ograniczona jest do 45 km/h, a sam e-ONE można zarejestrować jako motorower. e-ONE pozwala na połączenie smartfona przez Bluetooth, posiada także LED-owe oświetlenie. 

Ceny i specyfikacje techniczne do znalezienia do na stronie Junak Polska. 

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button