Triumph Bonneville T120 ACE 2019. Specjalna edycja, unikalny klimat

Celebrujemy powstanie oryginalnych café racerów oraz legendarnej, londyńskiej motocyklowej kafejki Ace Cafe. W 2019 roku Triumph wprowadza na rynek niepowtarzalny model z limitowanej edycji, Bonneville T120 Ace, stworzony na cześć pierwszej generacji cafe racerów, a także  legendarnej londyńskiej Ace Cafe, która bez wątpienia jest szczególnym miejscem, symbolicznym domem motocykli, przepełnionym atmosferą brytyjskich klasyków.   

Nowy Bonneville T120 Ace to powtórzenie sukcesu modelu Thruxton Ace z roku 2015, z zachowaniem minimalistycznego stylu pierwszej generacji motocykli cafe racer. Stworzony, by przywodzić na myśl hasło motocyklistów „Head down-hold on” („Głowa w dół-trzymaj się”) oraz czerpać radość z każdej wizyty w symbolicznym domu nowoczesnych klasyków Bonneville, którym jest legendarna kafejka motocyklowa Ace Cafe. Bonneville T120 Ace to manifest unikalności i prawdziwego stylu, jedyna w swoim rodzaju przepiękna wersja Bonneville T120 Black.

Stworzony w oparciu o stylowy model Bonneville T120 Black, nowy Bonneville T120 Ace, prezentuje unikatowy poziom wykończenia, w tym między innymi:

 • Ekskluzywną wersję kolorystyczną Storm Grey o wykończeniu matowym z kontrastującym paskiem oraz hasłem na zbiorniku paliwa „Head Down, Hold On’ („Głowa w dół i trzymaj się”)
 • Unikatowe logo Bonneville T120 Ace na panelach bocznych
 • Unikatowy motyw przewodni motocykla - mroczny, „miejski ścigacz”
 • Wyjątkowe połączenie kolorystyki klasy premium: lakier Storm Grey o wykończeniu matowym z kontrastującym paskiem Ace Cafe
 • Dedykowana grafika Premium Ace Cafe oraz Bonneville T120
 • Detale na zbiorniku paliwa z hasłem „Head Down — Hang On” („Głowa w dół i trzymaj się”)
 • Unikatowe logo Ace Cafe na przednim błotniku

Oprócz oryginalnego lakierowania, T120 Ace jest również wyposażony w szereg unikalnych detali, w tym:

 • Czarne osłony silnika
 • Czarne emblematy silnika
 • Czarne, prążkowane siedzenie
 • Minimalistyczny tylny błotnik (w ofercie akcesoriów Triumph, z homologacją), zestaw do demontażu w standardzie.
 • Kierunkowskazy LED w kształcie  pocisku  (dostępne w zależności od przepisów danego rynku)
 • Czarny, 4-żebrowy emblemat Triumph na zbiorniku paliwa

Edycja limitowana:

 • Tylko 1400 egzemplarzy na całym świecie
 • Do każdego modelu zostanie dołączony numerowany certyfikat, podpisany przez prezesa firmy Triumph, Nicka Bloor oraz założyciela motocyklowej kafejki Marka Wilsmore

Triumph Bonneville T120 ACE 2019. Silnik

Prawdziwy charakter modelu Bonneville T120 podkreśla wysokoobrotowy, 8-zaworowy, rzędowy silnik o pojemności 1200cm3Stworzony z myślą o miłośnikach nowoczesnej klasyki, dostarcza natychmiastowy moment obrotowy, osiągając 105 Nm przy 3100 obr./min. – zaskakująco aż o 54% więcej niż w poprzedniej generacji.

Dzięki niesamowitej precyzji i natychmiastowej reakcji przepustnicy za sprawą kolejnej generacji systemów Ride-by-wire oraz sterowania silnikiem, sześciobiegowy silnik Bonneville 270 ° o pojemności 1200 cm3 zapewnia charakterystyczny, liniowy przekaz mocy. Profil silnika został pięknie dopracowany, zawierając kluczowe elementy legendarnych motocykli Bonneville z lat 60-tych,  które z wyczuciem, zostały wkomponowane z zachowaniem kultowego stylu.

Inne publikacje na ten temat:

Za stylową obudową silnika 1200, kryje się najnowocześniejszy system chłodzenia cieczą, starannie zintegrowany z całym motocyklem, z zachowaniem minimalistycznego stylu, zmniejszający ilość emitowanych spalin oraz zwiększający wydajność paliwa – aż o 13% większa niż w poprzedniej generacji. W połączeniu z wydłużonym okresem dokonywania przeglądu technicznego co 16000 km, przyczynia się w zdecydowany sposób do obniżenia kosztów eksploatacyjnych i utrzymania pojazdu.

Dodatkowo, efekt wizualny wydechu zaprojektowanego w eleganckim stylu, w konwencji „prostych, przejrzystych linii” został osiągnięty poprzez inteligentne zamaskowanie rury wydechowej z ukrytym katalizatorem. Dostarcza prawdziwy brytyjski ryk silnika typu twin, z bogatym warkotem, który w pełni oddaje charakter modelu T120, na poziomie jakiego oczekujesz.

Bonneville T120 ACE. Współczesne możliwości

Model Bonneville T120 Ace został wyposażony w standardowe cechy modelu T120 Black, z całym bogactwem technologii skupionej na kierowcy, zapewniając  ponadprzeciętne prowadzenie, bezpieczeństwo oraz pewność jazdy –  parametry te są sprytnie i z wyczuciem wkomponowane w typowy charakter i charakterystyczny styl Bonneville:

 • ABS Możliwy do konfiguracji system zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania Triumph wnosi nowy poziom bezpieczeństwa i kontroli nad pojazdem Bonneville.
 • System Ride-by-wire Dla zwiększonej reakcji przepustnicy, bezpieczeństwa oraz wydajności paliwa.
 • Kontrola Trakcji Korzystając z systemu ride-by-wire, programowalna kontrola trakcji oferuje zwiększone panowanie nad pojazdem.
 • Dwa tryby jazdy Zintegrowane z systemem ride-by-wire, dwa tryby jazdy “drogowy” i „deszcz” zapewniają kierowcy większe poczucie kontroli i bezpieczeństwa
 • Wspomagane sprzęgło Sprzęgło jest jeszcze bardziej komfortowe w użyciu, umożliwia pokonywanie długich  dystansów bez uczucia zmęczenia.
 • Światło DRL Najnowocześniejsze światło do jazdy dziennej (DRL) dostarcza charakterystyczny strumień światła, zwiększoną wydajność oraz długą żywotność (aplikowane w krajach gdzie pozwalają na to przepisy prawne).
 • Tylne światło LED Wbudowane tak, aby doskonale komponować się z “uniesionym” tyłem motocykla, dostarcza charakterystyczny strumień światła, doskonałą wydajność i jest zintegrowane ze światłem tablicy rejestracyjnej.
 • Podgrzewane manetki Zaawansowane podgrzewane manetki z trzema trybami działania.
 • Gniazdo zasilania USB Gniazdo zasilania USB umieszczone pod siedzeniem umożliwia zasilanie elektrycznych urządzeń.
 • Immobiliser Transponder zintegrowany z kluczykiem T120
 • Stylowe zegary Zaawansowane zegary (prędkościomierz i obrotomierz) z pięknymi tarczami 3D, inteligentnie przedstawiające cyfrowe menu. 
 • Zespół przełączników Elegancki zespół przełączników  gwarantuje łatwy w obsłudze i szybki dostęp do kluczowych funkcji, wyświetlanych na zegarach.

Bonneville ACE 2019. Relaksujące i wyrafinowane prowadzenie

Bonneville T120 został wyposażony w dedykowane ustawienia zawieszenia i podwozia dla relaksującej i udoskonalonej codziennej jazdy, niezależnie od tego czy podróżujesz z pasażerem, czy tylko sam na sam z motocyklem.

Połączenie dynamiki jazdy, zwrotności i stabilności przejawia się w wygodnym siedzeniu i dostosowanym skoku zawieszenia, aby cieszyć się beztroską jazdą. Relaksująca pozycja jazdy, podgrzewane manetki w standardzie, stopka centralna i uchwyty dla pasażera. Edycja Ace jest wyposażona w funkcje, które przedstawiają maksymalny poziom komfortu oraz praktyczności. 

Triumph Bonneville ACE 2019. Oryginalna stylistyka

Zainspirowany legendarnym modelem Bonneville 59’, model BonnevilleT120 Black został stworzony aby kultywować legendarny styl, detale i cechy swojego prekursora. Począwszy od ogólnej sylwetki, rzeźbionego, opływowego zbiornika paliwa poprzez przepiękne emblematy, oświetlenie oraz niesamowite  zegary, model T120 Black bez wątpienia pięknie ewoluował, stając się ponadczasowy.

Według mnie Triumph i Ace Cafe idą ramię w ramię, ponieważ przez dziesięciolecia motocykliści pojawiają się w tej motocyklowej kawiarni na najnowszych brytyjskich twinach, aby przemierzyć autostradę A406, będąc niepokonanymi na światłach. Ten nowy, piękny Bonneville T120 Ace, jest ukłonem w stronę tych kierowców i wspaniałej historii, którą razem dzielimy - komentował Mark Wilsmor, dyrektor AceCafe.

Szczegółowe informacje do znalezienia na stronie https://www.triumphmotorcycles.pl

[trending]

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button