Junak 806 125 ccm: namiastka sportowego rumaka

Junak 806 znalazł naśladowcę w klasie skuterów o większej pojemności. Rok od premiery „małej” osiemset szóstki na rynku pojawia się wersja 125 ccm. Czy jest to dobry wybór na pierwszy skuter z prawem jazdy kategorii B?

O ile do tej pory Junak stawiał przede wszystkim na modele o wyglądzie klasycznym. To jednak nie oznacza, że firma postanowiła się ograniczać. Wręcz przeciwnie. Po sukcesie tradycyjnego designu przyszedł czas na odsłonę sportową.

806-125-5-(1)Model 806 to zdecydowanie najbardziej sportowa propozycja w portfolio skuterów Junaka 50 i 125 ccm. Charakter 806 podkreślają czerwone zaciski hamulców tarczowych na obu osiach pojazdu. Dość sztywne zawieszenie zapewnia skuterowi ponadprzeciętną stabilność podczas pokonywania każdego kilometra. Szczególnie zaskakują ciasne zakręty. Wielką przyjemność z jazdy zapewnia doskonały balans i nisko osadzony środek ciężkości. Z kolei dobrze zestrojona automatyczna i bezstopniowa skrzynia CVT zapewnia nie tylko niskie spalanie, ale przede wszystkim ciągły dostęp do optymalnego momentu obrotowego. To rozwiązanie to także gwarancja bezawaryjności i brak skomplikowanych czynności obsługowych.

W przypadku Junaka 806 warto zwrócić uwagę na liczne, dopracowane detale. W ramach standardowego wyposażenia otrzymamy zestaw świateł mijania oraz drogowych, które zostały wykonane w technologii LED. To rozwiązanie gwarantuje dobrą zarówno widoczność jak i widzialność. Podobnie jest w przypadku kierunkowskazów oraz tylnego klosza. Warto zwrócić również uwagę na deskę rozdzielczą, która podkreśla sportowy charakter tej maszyny. Na wyświetlaczu znajdziemy wskaźnik ilości paliwa w zbiorniku, przebieg dzienny i całkowity, jak również zegar.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Junak 806 posiada sprawdzony i bezawaryjny czterosuwowy silnik o pojemności 124 ccm, który generuje 9 KM mocy. W połączeniu z niską masą jednośladu (106 kg) można liczyć nie tylko na niskie spalanie, ale również świetną dynamikę podczas każdego startu spod świateł.

Junak 806 to zdecydowanie ciekawa propozycja w segmencie skuterów 125 ccm na prawo jazdy B. Jednoślad wyróżnia się nie tylko agresywnym i bezkompromisowym designem, ale również bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Dane Techniczne:
POJEMNOŚĆ: 124 CM³
RODZAJ SILNIKA: CZTEROSUWOWY
MOC: 9 KM
ROZRUCH: ELEKTRYCZNY I NOŻNY
HAMULEC PRZÓD: TARCZOWY HYDRAULICZNY
HAMULEC TYŁ: TARCZOWY HYDRAULICZNY
ROZMIAR OPONY PRZÓD: 120 / 60 – 13
ROZMIAR OPONY TYŁ: 130 / 60 – 13
WYMIAR DŁ. / SZER. / WYS. ( MM ): 1860 / 650 / 1150
MASA WŁASNA: 106 KG
WYSOKOŚĆ SIEDZISKA ( MM ): 810
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA PALIWA: 6,3 L
ILOŚĆ MIEJSC: 2
DOSTĘPNE KOLORY: CZARNO-BIAŁY, CZARNO-CZERWONY
CENA (SUGEROWANA): 6399 PLN

BIAŁO-CZARNY

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button