Aktualnie czytasz:
Jak Zdać Testy na Kartę Motorowerową?

Jak się uczyć, aby zdać? Jak ściągać na egzaminie teoretycznym? Przepisy są tak głupie, że ich znajomość przydaje się tylko podczas zdawania na kartę motorowerową. Nie uczę się, przepisy znam doskonale. Zdam na bank, nawet nie zaglądam do testów...

Chyba każdy z nas spotkał się z takimi wypowiedziami. Nic dziwnego, można spotkać wielu, którzy uważają, że znajomość przepisów jest niepotrzebna. Inni z kolei twierdzą, że wszystkie paragrafy mają obcykane. Potem dochodzi do rozczarowań i komentarzy "ale te pytania są głupie..."

Owszem, nie wszystkie są szczęśliwie skonstruowane i w pełni logiczne. Pisaliśmy o tym przy okazji teorii na prawo jazdy A. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku egzaminu na kartę motorowerową mamy nieco inne zestawy pytań. Jednak ich zadaniem jest sprawdzić to samo: znajomość przepisów. Brak wiedzy to najlepszy sposób na zrobienie krzywdy sobie, albo komuś. Niestety spora część młodych ludzi tak tego nie postrzega. Przepisy są po to, aby je łamać, przepisy wymyślił jakiś idiota, co nie zna życia. Przepisy to bzdura - jakże często słyszymy.

Niestety to jawne obnoszenie się ze swoją naiwnością - wiarą w takie tezy. Jeśli nikt od nas nie wymagałby zmiany kodeksu to co by się działo na drogach? Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie co działoby się na drogach. Bez przepisów, bez policji. Myślę, że nikt nie chciałby wsiąść na skuter.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

By the way... Jak zdać taki egzamin teoretyczny na kartę motorowerową? Czasu mało, bo szansa na uzyskanie tego rodzaju uprawnienia mamy tylko do lutego. Potem już każdy nastolatek będzie musiał zrobić prawo jazdy AM.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

W internecie znajdziemy setki stron, które udostępniają testy, jakie zazwyczaj rozwiązujemy na egzaminie. Ich wkucie na perfekt zajmuje góra 3 godziny skupienia. Ale tutaj nie chodzi o przygotowanie się do zdania egzaminu, a przygotowanie się do uczestniczenia w ruchu drogowym, do podejmowania decyzji, do oceny ryzyka, do dbania o swoje życie i zdrowie. Moim zdaniem sporą rolę edukacyjną pełnią tutaj rodzice. Jeździsz z nimi autem? Zwracaj uwagę na zachowanie kierowcy. Nie rozumiesz pewnego zachowania, sposobu wykonywania manewru, pytaj, bo prędzej czy później ta wiedza Ci się przyda. Nie tylko na egzaminie. Nawet śmiem twierdzić, że tak naprawdę egzamin w tym systemie szkoleń nie sprawdza niczego. To wydmuszka edukacyjna, fikcja, formalność. Choć wielu polega (na braku wiedzy). To właśnie za sprawą złego podejścia. Część się nie uczy, bo ma to w d. Inni uważają, że wszystko wiedzą, inni mentalnie nie są gotowi i nie powinno samodzielnie prowadzić nawet roweru, bo są niebezpieczni, albo nieodpowiedzialni w swoim postępowaniu wobec innych uczestników. Kluczową rolę gra pokora. Pokora w stosunku do prawa, pokora w stosunku do swoich umiejętności, pokora wobec innych kierowców. Zmiany podejścia i powodzenia. Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie.

Jaka jest Twoja reakcja?
30%
7%
11%
18 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe Czarek
  10 sierpnia 2012 at 20:43

  @Maxiu prawo nie działa wstecz tzn. że jak masz już kartę motorowerową wyrobioną, to już po ptakach i nie musisz drugi raz podchodzić do egzaminów. A tak na serio to to wchodzi dopiero w 2014r., gdyż musi ustawa odczekać rok po tym jak zostanie ostatecznie potwierdzona tj. ustawa zostanie potwierdzona bodajże 1 stycznia 2013r., a wejdzie w życie od 2014r.

 • Zdjęcie profilowe Sevox
  10 sierpnia 2012 at 22:41

  @radwan96
  Ja tak samo mialem, umówiłem się z policją, przejechałem pare skrzyżowan i karta jest.
  @topic
  Teoria – 3 razy
  Praktyczny – za drugim razem -,-

  Mogłoby się wydawać ze zrobienie karty motorowerowej to prościzna, ale nie u mnie w mieście -,- Ale ważne że się udało i jeżdze już moim Junakiem 902 ;d

 • Zdjęcie profilowe SingSing74
  11 sierpnia 2012 at 11:58

  Nareszcie wymagane będą uprawnienia dla pełnoletnich.
  Co to za bzdurny przepis, który pozwala jeździć skuterem nie mając zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego?

  Tylko dlaczego będzie wprowadzany z takim poślizgiem? Każdy powinien chociaż zdać egzamin ze znajomości przepisów i znaków drogowych.

 • Zdjęcie profilowe mckayn60
  12 sierpnia 2012 at 23:19

  siema mam 13 lat rocznik 1999 i mam do was pytanko chce zrobić w roku 2012 karte motorowerową opłaci mi sie to oco chodzi można jezdzić na skuterach z tym nowym prawkiem czy na motorowerach

  sory jestem nowy

 • Zdjęcie profilowe Czikita
  13 sierpnia 2012 at 00:10

  @mckayn Tak jak mówił pan na filmiku powyżej. Motorower to pojazd z silnikiem do 51 cm3 i prędkością do 45 km/h. Skuter to typ zabudowania motorowera. Rób kartę motorowerową w szkole, klubie osiedlowym lub na policji jak koledzy wyżej przed styczniem 2013 a wtedy jak będziesz miał 14 lat to będziesz mógł wymienić na prawko AM.

 • Zdjęcie profilowe Zbar
  13 sierpnia 2012 at 17:16

  Ja zdałem akurat wczoraj na kartę 😛 Wszystkim przygotowującym się, polecam apkę na Androida firmy Image, która robi testy, programy itd. na różne uprawnienia do kierowania pojazdem https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.grupaimage.testy.m

 • Zdjęcie profilowe Kuba
  29 sierpnia 2012 at 21:20

  witam mam pytanie czy w 2013 r będę mógł zrobić kartę motorowerową
  czy to prawo jazdy am?????????????????????????????????????

 • Zdjęcie profilowe mazda1309
  24 marca 2013 at 10:02

  Tu możecie pobrać aktualne testy kategorie A,B,C,D,T
  http://nowetestynaprawojazdy.pl/

Podziel się opinią

lub