Aktualnie czytasz:
Jak Prawo Jazdy AM wpływa na sprzedaż skuterów i motocykli?

Wielu nadal ma wątpliwości. Od kiedy, od ilu lat, czy w ogóle? Zamiast poszukiwać informacje często przechodzi się do porządku dziennego na sformowaniu „Nie kupie skutera, bo potrzebne jest prawo jazdy”. To jednak nie jest prawdą.

Skuterowo.com jako pierwsze informowało w specjalnym dziale o prawie jazdy na skuter (AM). Od samego początku tłumaczyliśmy również, że nowelizacja ustawy, która finalnie wejdzie w życie od 2014 roku będzie dotyczyć niewielu. Wyłącznie osób, które przed 2013 rokiem nie osiągną pełnoletności, albo nie zdobędą karty motorowerowej, którą będą mogły wymienić bez konieczności zdawania egzaminu. Większość o tym nie wie i rezygnuje z marzenia o zakupie skutera czy motoroweru. Odczuwają również to dealerzy, którzy często nie potrafią klientowi jednoznacznie odpowiedzieć na pytania związanie z prawem jazdy. Ci bardziej wyedukowani i zorientowani w kwestiach nowelizacji prawa polskiego mimo dobrych chęci i zaangażowania również odczuwają nieco mniejszy popyt na zakup nowych pojazdów.

To zamieszanie z przepisami nie robi nam dobrej roboty, – przyznaje Skuterowo.com Marian Dąbrowski, dealer z Bielska Podlaskiego:

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Czytaj więcej o prawie jazdy na skuter (AM).

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
10 Komentarze
 • Zdjęcie profilowe tomasztarnowski
  9 lutego 2012 at 13:38

  Według mnie jest głupotą wprowadzanie prawa jazdy na motorowery czyli pojazdy które nie przekraczają 45km/h.Jeszcze kilka lat i pewnie będą chcieli wprowadzić prawo jazdy na rowery.

 • Zdjęcie profilowe Whistler
  9 lutego 2012 at 13:53

  Mogli by na to miejsce pozwolić jeździć motocyklami do 125 ccm posiadaczom kat. B (plus jakiś niedrogi kurs z techniki jazdy motocyklem) i było bt git. To by dopiero wpłynęło pozytywnie na popyt. Niemcy zdaje się mają takie rozwiązanie.

 • Zdjęcie profilowe Patrykk
  9 lutego 2012 at 13:59

  Tomasz, no i bardzo dobrze .
  Jak nieraz widzę osoby szczególnie w podeszłym wieku jeżdżące na skuterach i w ogóle nie kapujące co się na drodze dzieje, to się nóż w kieszeni otwiera .

  Powinien być przynajmniej test teoretyczny … .

 • Zdjęcie profilowe Nomad
  9 lutego 2012 at 14:38

  Ja się zgadzam z Whistler’em bo mam prawo jazdy kat. B i znam przepisy i wiem, jak trzeba się poruszać po drogach i dobrze by było wprowadzić takie coś albo przynajmniej podwyższyć prędkość max. dla skuterków do 70km/h do niejednokrotnie słyszę (myślę, że wy też), że jak jest więcej pod ręką to można się wyratować z niektórych sytuacji i poczuć się bezpieczniej.

 • Zdjęcie profilowe dziadek
  9 lutego 2012 at 15:36

  Jaki poprawny :). W dzisiejszych czasach mając inne zdanie na ten temat człowiek naraża się na inwektywy typu jesteś prymitywny, zaściankowy, bo przecież władza się o nas troszczy i wogóle robi wszystko dla naszego dobra.
  Przecież to ten siedemdziesięciolatek decyduje o tym, czy ma ochotę na przejażdżkę skuterem po trzypasmowej drodze ryzykując życie !! Dla mnie może jeździć nawet i bez kasku, ale co tam, jak mu się odechce żyć zawsze może poprosić lekarza domowego o eutanazję.
  I nie przekonają mnie argumenty, że zagrża innym ( dziadek na 50-tce :))

  Zobaczymy jak będzie „śpiewał” P.Marian jak mu się dupa zmarszczy i zacznie popuszczać w gacie.
  Wolność dla dziadków i babć !!!

 • Zdjęcie profilowe dziadek
  9 lutego 2012 at 16:35

  Niedługo na puszczenie bąka potrzebne będzie zaświadczenie od lekarza, wyniki badań, zgoda z wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska i opinia z ministerstwa dziwnych kroków(może ktoś pamięta).
  Biurokracja górą !
  Wszystko dla naszegop dobra.
  Patrykk, Kubica też pewnie mógłby o Tobie powiedzieć, że nic nie kapujesz i nie wiesz co się na drodze dzieje. Rozumiem jakieś kryteria obowiązują, ale ludzie są różni, i młodzi co nie potarfią wody zagotować i starzy jeżdżący na jednym kole i proszę ich nie dzielić !

  Wszystko dla naszego dobra. (oczywiście za opłatą)

 • Zdjęcie profilowe madi
  9 lutego 2012 at 16:58

  W końcu ktoś konkretnie napisał jak to jest w tym kraju, brawo dziadek !

 • Zdjęcie profilowe
  maxell
  10 lutego 2012 at 15:24

  A mnie wkurza jeden fakt, że gość, który ma prawko np kat. B nie może poruszać się (teoretycznie nie może) skuterkiem np 125, który waży trochę ponad 100kg i pojedzie koło 100km/h. Przecież to idiotyzm.
  Ja mam b,c,d,e i też nie mogę, ale ciągnikiem z naczepą o wadze 35 ton np mogę, no przecież to chore jest.
  Kiedyś na ‚kolarce’ zmierzyłem sobie prędkość i wyszło mi 63km/h – wniosek – prawo jazdy kat. R, a może R1? 🙂
  Taka Polska właśnie.

 • Zdjęcie profilowe maczupakabra89
  19 marca 2012 at 21:40

  Moim zdaniem prawko dla nieletnich na skuter to bardzo dobra sprawa. Nieporozumieniem jest aby 13-latek poruszał się po drogach publicznych na karcie motorowerowej. Nie raz widzę jak dzieciaki jeżdżą po E7 swoimi skuterami nie mając pojęcia o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać na drodze. Może się czepiam ale od 5 lat jeżdżę samochodem i już trochę się naoglądałem. aha sam jeżdżę również skuterem. pozdro

 • Zdjęcie profilowe k0rkovsky
  10 maja 2012 at 16:36

  Po co robić prawo jazdy na 50-ki i wydawać kase, skoro można sobie zrobić kartę motorowerową i sobie jeździć? ;p

  Welcome to Poland. -.-