Harley-Davidson LiveWire 2020: Specyfikacja, cena i wideo

Harley-Davidson zaprezentował na Targach Elektroniki Użytkowej w Las Vegas motocykl nowej generacji, w tym jego specyfikację, informacje o systemach komunikacji oraz jego cenę. Sprzedaż LiveWire™, pierwszego elektrycznego motocykla firmy Harley-Davidson, rozpocznie się już w tym roku.

Motocykl LiveWire prezentuje przyszłość firmy Harley-Davidson, co pokazuje jego wydajny napęd elektryczny, sugestywne wzornictwo, a także komunikacja z kierowcą dzięki wykorzystaniu technologii GSM. Jako pierwszy motocykl w nowej gamie zapewniającej całkowicie nowe wrażenia z jazdy, LiveWire™ wyróżnia się niesamowitym przyspieszeniem, zwinnością, zastosowaniem materiałów i wykończeń premium, a także pełnym zestawem elektronicznych akcesoriów i interfejsów zapewniających kierowcy pełen zakres komunikacji z maszyną. 

Moc motocykla LiveWire zapewnia niesamowite wrażenia z jazdy doświadczonym kierowcom, podczas gdy bezsprzęgłowa konstrukcja w wyjątkowy sposób ułatwia jazdę motocyklistom początkującym. Wprowadzenie na rynek modelu LiveWire przyczyni się do osiągnięcia przez firmę Harley-Davidson jej celów przewidzianych w strategii do roku 2027, przyspieszy wzrost na rynkach międzynarodowych, pomoże w rozwoju nowej generacji motocyklistów na całym świecie i umocni pozycję firmy jako lidera w sektorze elektrycznych pojazdów dwukołowych. 

Jesteśmy obecnie u progu historycznych zmian w transporcie, a Harley-Davidson jest ich liderem. Innowacje, które poruszają ciało i duszę, zawsze były w naturze naszej marki, a kolejny rozdział w naszej historii oznacza tworzenie nowych produktów i możliwości dla obecnych i przyszłych motocyklistów w każdym wieku i z różnych środowisk – komentował Matt Levatich, CEO firmy Harley-Davidson.

Całkowicie nowe wrażenia z jazdy 

LiveWire™, łatwy do jazdy dla nowych motocyklistów i źródło niesamowitych wrażeń dla motocyklistów doświadczonych, to idealne połączenie mocy, parametrów użytkowych i technologii.

 • Niesamowite przyspieszenie: od 0 do 60 mil/h (96,5 km/h) w czasie poniżej 3,5 sekundy. Natychmiastowo dostępny potężny moment obrotowy wytwarzany przez napęd elektryczny H-D Revelation™ osiąga 100 procent wartości znamionowej natychmiast w chwili pełnego obrócenia manetki, a wartość ta jest dostępna przez cały czas pracy silnika.
 • Łatwość korzystania dzięki rozwiązaniu Twist-and-go: Napęd elektryczny nie wymaga użycia sprzęgła ani skrzyni biegów, co znacznie ułatwia jazdę nowym motocyklistom. Wszyscy motocykliści docenią również efekt hamowania w trybie odzysku energii, gdyż pozwala on na doładowanie akumulatora, szczególnie w warunkach miejskich.
 • Usługa H-D™ Connect: Motocykl LiveWire jest wyposażony w funkcję H-D™ Connect, który pozwala na komunikację pomiędzy motocyklistą a pojazdem poprzez Jednostkę Sterowania Telematycznego korzystającą z technologii LTE, w połączeniu z usługami łączności i chmury obliczeniowej wykorzystującymi najnowszą wersję aplikacji Harley-Davidson™ App. Dzięki tej technologii motocykl LiveWire jest pierwszym motocyklem elektrycznym z łącznością komórkową oferowanym na rynku masowym w Ameryce Północnej. Usługa H-D Connect umożliwia gromadzenie i przesyłanie do aplikacji na smartfonie kierowcy informacji na temat:
  • Stanu motocykla: Informacje dostępne dzięki H-D Connect obejmują stan ładowania akumulatora oraz dostępny zasięg, z każdej lokalizacji o dostatecznym zasięgu sieci komórkowej. Umożliwia to kierowcy zdalne sprawdzenie stanu ładowania, w tym poziomu naładowania oraz czasu do zakończenia ładowania. Kierowcy mogą z łatwością zlokalizować stację ładowania dzięki wyszukiwarce lokalizacji zintegrowanej w aplikacji H-D.
  • Ostrzeżenia o manipulowaniu przy pojeździe oraz informacje o lokalizacji pojazdu: Usługa H-D Connect wskazuje na lokalizację zaparkowanego motocykla LiveWire oraz umożliwia wysyłanie ostrzeżeń na smartfon kierowcy w przypadku manipulowania przy pojeździe lub jego przemieszczenia. System śledzenia skradzionego pojazdu, wykorzystujący technologię GPS, daje gwarancję śledzenia lokalizacji motocykla. (Dostępny na wybranych rynkach.)
  • Przypomnienia serwisowe i powiadomienia: Aplikacja H-D przesyła do kierowcy informacje o konieczności wykonania serwisu oraz inne powiadomienia na temat obsługi pojazdu. Dodatkowo kierowcy otrzymują automatyczne przypomnienia serwisowe.
 • Parametry i zasięg optymalne do jazdy miejskiej: Zasięg wynoszący około 175 kilometrów w warunkach miejskich na jednym ładowaniu.
 • Prowadzenie: Podwozie motocykla LiveWire zostało zaprojektowane tak, aby zapewniać zwinne prowadzenie i pełną kontrolę na ulicach miasta, jak również niesamowite wrażenia z jazdy po krętych drogach. Nisko osadzony napęd H-D Revelation™ umożliwił obniżenie środka ciężkości, co przekłada się na dobre prowadzenie przy dużej prędkości i swobodę trzymania maszyny po jej zatrzymaniu. Motocykl jest również wyposażony w technologie premium – system Elektronicznego Sterowania Podwoziem to standardowe wyposażenie, które obejmuje udoskonaloną funkcję ABS poprawiającą bezpieczeństwo podczas jazdy na zakrętach oraz funkcję kontroli trakcji. Są to w pełni elektroniczne systemy wykorzystujące najnowocześniejsze urządzenie pomiaru bezwładności oraz technologię czujników ABS.
 • Charakterystyczny dźwięk, wibracje ograniczone do minimum: Motocykl LiveWire posiada napęd elektryczny H-D Revelation™ generujący minimalne wibracje, ciepło i hałas, co poprawia komfort jazdy. Model LiveWire wyróżnia charakterystyczny dźwięk, nowy dla  Harley-Davidson, zmieniający się w miarę przyspieszania motocykla; ten nowy futurystyczny dźwięk oddaje płynność wytwarzania mocy przez napęd motocykla LiveWire.

Od Projektu LiveWire™ do motocykla LiveWire

Wizja będąca podstawą produkcji motocykla LiveWire powstała w ramach Projektu LiveWire, w ramach którego w 2014 r. zaprezentowano prototyp nowego motocykla. Program objazdowej prezentacji realizowany w ramach Projektu LiveWire umożliwił zebranie informacji o oczekiwaniach potencjalnych klientów wobec produkcyjnej wersji elektrycznego motocykla Harley-Davidson, a także ewolucję motocykla zgodnie z obowiązującą w firmie zasadą słuchania klientów.

Reakcja na przedstawiony prototyp była bardzo entuzjastyczna, a w produkcji motocykla LiveWire wykorzystano wiedzę uzyskaną dzięki opracowaniu prototypów, opiniom klientów zebranym podczas jazd demonstracyjnych oraz dalszym pracom projektowym prowadzonym w firmie Harley-Davidson,  jak również najnowsze, zaawansowane technologie.

Harley-Davidson LiveWire 2020 – galeria:

Motocykl LiveWire będzie dostępny w sprzedaży w roku 2019 w cenie 147 460 PLN*. Więcej informacji o modelu LiveWire i przyszłych motocyklach jest dostępnych w witrynie H-D.com.

*Podana cena jest sugerowaną ceną detaliczną brutto po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek złotych. Została obliczona wg. średniego kursu NBP dla waluty euro i jest aktualna na dzień 08.01.2018. Pełne informacje nt. pojazdu i warunków jego zakupu, w tym aktualnej ceny, można uzyskać u dealera.

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button