BMW R 18 Spirit of Passion: Customowa wizja wehikułu czasu na dwóch kołach [wideo]

Na ten moment czekali chyba wszyscy fani motocykli customowych w klasycznym wydaniu. I choć wcale nie musieli długo czekać, bo światowa premiera BMW R 18 miała miejsce zaledwie pół roku temu, to efekt wygląda jakby nad koncepcją spędzono długie lata. Oto Spirit of Passion, czyli BMW R 18 w odsłonie zaprezentowanej przez Kingston Custom.

O motocyklu, który posłużył za bazę do tego projektu można rozpisywać się bez końca. Fakt, że na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach, to wcale nie powód, by nie puścić wodzy fantazji i korzystając z mocarnego napędu i długiej i niskiej sylwetki oryginału, stworzyć własną i zarazem bardziej odjechaną wersję jeszcze bardziej niepowtarzalnego motocykla.
BMW R 18 Spirit of Passion
Nic więc dziwnego, że BMW R 18 nie musiało długo czekać by jego fabryczna wizja rozkwitła. Zwłaszcza, że Spirit of Passion powstał przy współpracy z niemieckim producentem. Ponoć ekipa z Kingston Custom zgodziła się nie ruszać elementów technicznych pojazdu, więc motocykl zachował nienaganne maniery w kwestii precyzji, komfortu jazdy i bezpieczeństwa.

BMW R 18: liczy się dusza! Opinie, galeria zdjęć, dane techniczne

Największym wyróżnikiem, a zarazem największym wyzwaniem jest ogromna owiewka. Zarówno karoseria, jak i kierownica oraz błotnik są wykonane ręcznie według projektu Kingston Custom. Wydech zmodyfikowanego BMW R 18 został przerobiony przez Oehlerkinga na stylu roadsterów Kingston. Standardowe kierunkowskazy zostały zastąpione odpowiednikami marki Kellermann, a diodowy reflektor przedni znajduje się teraz wewnątrz owiewki. Na błotniku zastosowano oryginalny lakier oraz liniowanie, które zostały uzupełnione kilkoma detalami w stylu Kingston. Zawieszenie kół i zbiornik paliwa są oryginalne. Całościowy design motocykla jest oparty na klasycznym stylu art deco.
BMW R 18 Spirit of Passion
Motocykl powstał jako kontynuacja projektu Soul Fuel, w zamyśle którego zaczęto tworzyć motocykle customowe w oparciu o klasyczne serię maszyn BMW R NineT. Nic dziwnego, że R 18 kontynuuje tę tradycję. Niebawem pokażemy Wam kolejne projekty zbudowane w oparciu o ten już fabrycznie mocno niecodzienny model motocykla.

Zobaczcie jak Spirit of Passion prezentuje się w ruchu:

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

A teraz chwila dla oka i duszy, czyli galeria fotek pokazujących detale tego customowego cuda:

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button