Aż 22 nowości wśród motocykli i skuterów Honda na sezon 2022

Nowe NT1100, ADV 350 i legendarny ST125 DAX

W skrócie
  • Honda prezentuje jednośladowe nowości 2022
  • Aż 22 nowości na sezon 2022 w ofercie marki Honda
  • Motocykle dostępne są także do sprawdzenia w ramach jazd testowych
  • Sprawdź gdzie znajduje się najbliższy salon japońskiej marki i poznaj te pojazdy z bliska

Honda rozpoczyna sezon jazd testowych, na który przygotowała aż 22 nowości. Wśród nich znalazły się zupełnie nowe modele oraz takie, które poddano zmianom konstrukcyjnym bądź dostępne są w nowych, atrakcyjnych wersjach kolorystycznych.

Sezon 2022 Honda rozpoczyna naprawdę na bogato. Nie brakuje nie tylko nowych malowań i odświeżonych sprzętów, ale także całkowicie nowych propozycji w ofercie tej japońskiej marki. Motocykle czekają już w salonach dealerskich, więc zdecydowanie tylko warto, ale także trzeba odwiedzić najbliższy z nich i zapoznać się z nimi na żywo oraz zapisać na dostępne jazdy testowe.

Honda rozpoczyna sezon 2022

Pod koniec stycznia 2022, w salonach motocyklowych Hondy zadebiutował NT1100, turystyczny motocykl przeznaczony do długich podróży po asfalcie, a miesiąc później do oferty dołączył ADV 350, kolejny skuter w stylu Adventure marki Honda. Latem w sprzedaży pojawi się bardzo oryginalny, kojarzony z jamnikiem, mały motocykl – ST125 DAX, który po 41 latach wrócił do line-upu marki.

22YM CRF1100L AFRICA TWIN

Szereg maszyn Hondy – w wersji na rok modelowy 2022 – zyskało nowe rozwiązania techniczne oraz nowe elementy wyposażenia standardowego. Zmian konstrukcyjnych, dotyczących przede wszystkim silnika, dokonano między innymi w sportowych motocyklach – CBR1000RR-R Fireblade oraz CBR1000RR-R Fireblade SP. Ponadto do gamy dołączyła nowa, jubileuszowa wersja modelu – CBR1000RR-R Fireblade SP 30th Anniversary. Charakterystykę pracy silnika poprawiono również w popularnych „pięćsetkach” – CBR500R, CB500F oraz CB500X, w których przeprojektowano też konstrukcję zawieszenia i koła oraz zastosowano jaśniejsze diody LED zapewniające lepszą widoczność.

Przeczytaj też:

Honda ST125 DAX 2023: kultowy motocykl powraca do Europy!

W kultowym motocyklu klasy Adventure – Honda Africa Twin – modyfikacjom technicznym poddano przekładnię DCT, a do wyposażenia standardowego dodano bagażnik. W wersji modelu dedykowanej amatorom dłuższych podróży – Africa Twin Adventure Sports – ulepszono natomiast ochronę przed wiatrem.

Honda duża, czy Honda mała?

Ikona stylu lat 70-tych, mały motocykl Honda Monkey otrzymał zupełnie nowy, chłodzony powietrzem silnik zgodny z normą EURO5, 5-biegową przekładnię, lepsze amortyzatory oraz stalowy bagażnik rurowy w ramach wyposażenia standardowego, a skuter Super Cub 125 – najlepiej sprzedający się pojazd silnikowy na świecie – zyskał nowe nastawy zawieszenia, nowe siedzisko oraz podnóżki dla pasażera w standardzie.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

W ramach 22 nowości na 2022 rok Honda przygotowała również ofertę motocykli i skuterów w nowych wersjach kolorystycznych, w ramach której znalazły się miedzy innymi cenione przez polskich klientów skutery – Forza 125, PCX125 oraz SH125i.

Przeczytaj również:

Honda ADV 350 2022: nowy skuter w stylu Adventure wjeżdża na salony [zdjęcia, cena, dane techniczne]

Otwierając sezon testów, Honda zaprasza do autoryzowanych salonów dealerskich, w których na jeźdźców czekają przede wszystkim gorące nowości – NT1100 oraz ADV 350, gotowe do dostarczania pierwszych wrażeń z jazdy.

Chciałoby się rzec, bierzcie i testujcie wszyscy!

Czytaj dalej

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button