W Warszawie wynajmiesz elektryczny skuter na minuty

Jak podał polski odział Forbesa, już na wiosnę (czyli zaraz) w Warszawie ma ruszyć wypożyczalnia elektrycznych skuterów. Jednak nie byle jaka wypożyczalnia. Działać ma ona mniej więcej jak połączenie miejskich rowerów z Uberem.

Na pomysł wpadł Łukasz Banach, założyciel swojsko brzmiącej firmy Jeden Ślad (powodzenia z pozycjonowaniem). Obierając się o badania i własne doświadczenia, pan Łukasz całkiem słusznie doszedł do wniosku, że bardzo dużo czasu traci się w korkach. Dodatkowo tracimy czas i pieniądze na parkowanie. Nam, motocyklistom, tłumaczyć tego nie trzeba. Co ciekawe, z przytoczonych przez Banacha statystyk wynika, że poruszanie się jednośladem to ok. 40% mniej zmarnowanego czasu w stosunku do samochodu i nawet 70% do komunikacji publicznej (gdzie sporo czasu tracimy na przesiadki).

Rozwiązanie? Sieć skuterów do wynajmu. To proste: instalujemy aplikację, która pokazuje nam gdzie w okolicy znajdują się skutery i jaki posiadają zasięg. Rezerwujemy swój skuter i mamy 15 minut na to, żeby się do niego dostać. Do skutera dołączony jest także kask (jaki i czy to higieniczne to inne pytanie). Odpalamy skuter przez aplikację i zaczynamy użytkowanie. Koszt to 69 groszy za minutę, a skuter będzie można zrzucić w dowolnym miejscu w ramach określonych stref.

Pomysł jest całkiem przyzwoity, a co więcej – funkcjonuje już od jakiegoś czasu za granicą. Czy jednak przyjmie się w Polsce? Czas pokaże. My trzymamy kciuki!

Foto: Jeden Ślad Facebook

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

  1. Wole jeździć na rowerze i tak jak w zeszłym roku był miejski tak w tym kupuje nowa Indiane, tylko czekam na reszte nowych modeli, bo nie skę z zeszłego sezonu.

  2. No to moena s3 b weszłą niedawno i to damka. Nie ma co czekać słońce za oknem, sezon wystartował. Je jeżdżę cały rok.

  3. Jak ktoś chce to polecam wypożyczalnie skuterów na minuty ‚blinkee’. Można sobie pojeździć za parę groszy. Po rejestracji Polecam kod na 15 zł: 15nfhkeng5p działa na 100% wystarczy wejść w dane użytkownika i tam jest miejsce na wpisanie kodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button