Aktualnie czytasz:
W Warszawie wynajmiesz elektryczny skuter na minuty
3

Jak podał polski odział Forbesa, już na wiosnę (czyli zaraz) w Warszawie ma ruszyć wypożyczalnia elektrycznych skuterów. Jednak nie byle jaka wypożyczalnia. Działać ma ona mniej więcej jak połączenie miejskich rowerów z Uberem.

Na pomysł wpadł Łukasz Banach, założyciel swojsko brzmiącej firmy Jeden Ślad (powodzenia z pozycjonowaniem). Obierając się o badania i własne doświadczenia, pan Łukasz całkiem słusznie doszedł do wniosku, że bardzo dużo czasu traci się w korkach. Dodatkowo tracimy czas i pieniądze na parkowanie. Nam, motocyklistom, tłumaczyć tego nie trzeba. Co ciekawe, z przytoczonych przez Banacha statystyk wynika, że poruszanie się jednośladem to ok. 40% mniej zmarnowanego czasu w stosunku do samochodu i nawet 70% do komunikacji publicznej (gdzie sporo czasu tracimy na przesiadki).

Rozwiązanie? Sieć skuterów do wynajmu. To proste: instalujemy aplikację, która pokazuje nam gdzie w okolicy znajdują się skutery i jaki posiadają zasięg. Rezerwujemy swój skuter i mamy 15 minut na to, żeby się do niego dostać. Do skutera dołączony jest także kask (jaki i czy to higieniczne to inne pytanie). Odpalamy skuter przez aplikację i zaczynamy użytkowanie. Koszt to 69 groszy za minutę, a skuter będzie można zrzucić w dowolnym miejscu w ramach określonych stref.

 
Czytaj
REKLAMA

Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł

Pomysł jest całkiem przyzwoity, a co więcej – funkcjonuje już od jakiegoś czasu za granicą. Czy jednak przyjmie się w Polsce? Czas pokaże. My trzymamy kciuki!

Foto: Jeden Ślad Facebook

 
Czytaj
REKLAMA

ILUSTROWANY KATALOG CZĘŚCI ROMET PONY M1/M2 (MOTORYNKA)

​KATALOG CZĘŚCI ROMET PONY M1/M2 (MOTORYNKA). Coś co warto posiadać w swojej bibliotece. Pełen katalog zawierający ilustracje i schematy w formie wykazu wszystkich części wraz z oryginalnymi numerami. Miękka oprawa. 44 strony.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
73%
Interesujące
9%
heh...
0%
Że co?
14%
Grrrr!
0%
Smutne
5%
 • Madzika
  22 marca 2017 at 19:51

  Wole jeździć na rowerze i tak jak w zeszłym roku był miejski tak w tym kupuje nowa Indiane, tylko czekam na reszte nowych modeli, bo nie skę z zeszłego sezonu.

 • Wanda55
  28 marca 2017 at 11:50

  No to moena s3 b weszłą niedawno i to damka. Nie ma co czekać słońce za oknem, sezon wystartował. Je jeżdżę cały rok.

 • Marcin
  16 września 2017 at 09:44

  Jak ktoś chce to polecam wypożyczalnie skuterów na minuty ‚blinkee’. Można sobie pojeździć za parę groszy. Po rejestracji Polecam kod na 15 zł: 15nfhkeng5p działa na 100% wystarczy wejść w dane użytkownika i tam jest miejsce na wpisanie kodu.