Aktualnie czytasz:
Uwaga na serwisy skuterów i mechaników motocyklowych
 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Skuter Keeway Hurricane (dwusuw) posiadam od 2 lat. Śmiga pięknie, nic złego się nie dzieje, ale trzeba robić okresowe przeglądy techniczne... Do tej pory przeglądy robiłem w serwisie w którym kupiłem swoją maszynkę (nie był to serwis dealera). Zrobiłem u nich 3 przeglądy.

W serwisie za jeden przegląd chcieli 150zł - zawsze płaciłem, ale skuter od nowości "dziwnie chodził". Po każdym przeglądzie technicznym musiałem wracać do serwisu, ponieważ miałem coś niewyregulowane jak powinno... Po ostatnim przeglądzie zdenerwowałem się, bo mówili mi że wszystko jest ok,  a skuter palił 5l / 100km, miał źle wyregulowany gaźnik (ponieważ gasł na światłach, lub wskakiwał na duże obroty), niedopompowane opony itd,  a musiałem zapłacić 180zł! Gdy później przyjeżdżałem w celu dalszej regulacji nie chcieli za darmo "na gwarancji" nic poprawiać - mówili, że według nich wszystko jest ok i mi się tylko tak wydaje... Nie kłóciłem się i odjechałem... Przez 2 następne miesiące trochę ciężko było z moją maszynką, bo paliła 5l na 100km! Na następnym przeglądzie w końcu pojechałem do dealera Keeway. Zostawiłem tam maszynkę na 1,5h, przychodzę, siadam, odpalam i zupełnie inny skuter...Wszystko działa, równo chodzi, a co najważniejsze pali tylko ok 2,8l na 100km... I zapłaciłem 120zł!!!

Piszę ten artykuł, aby ostrzec was przed takimi "niemiłymi atrakcjami" z takimi  serwisami skuterów...

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%
14 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe
  11 czerwca 2013 at 21:01

  Jedź z tym do serwisu.
  A następnym razem pisz w odpowiednim dziale.

 • 11 czerwca 2013 at 22:52

  nie znam sie na mechanice więc nie chciałbym w nim grzebać..Powiedzcie mi co zrobić zadzwonić do serwisu? bo następny przegląd mam po 1500km a mam dopiero przejechane 900 i czy coś sie stanie jeżeli nie zadzwonie tam do przeglądu i przejade jakoś 600km. Nie chce zniszczyć skutera

 • Zdjęcie profilowe kajek
  21 września 2015 at 12:17

  Ja mam zaufany serwis, tylko mieszkam pod Wrocławiem. Jak komuś sie przyda to warto jechać do Pol Motorsa na Kamiennej, tam mają naprawdę dobry serwis motocyklowy.

 • pemi
  22 września 2015 at 14:47

  @kajek, zgadzam się, bardzo dobry serwis motocyklowy w tym Pol Motorsie. Zresztą obok też dobrze samochody naprawiają.

Podziel się opinią

lub