Darmowe naklejki różnych firm? Sposób na darmowe gadżety motocyklowe

Wielu posiadaczy skuterów i motorowerów lubi odróżniać swoje pojazdy od innych. Najprostszym sposobem jest naklejenie nalepek. Od kilku lat na różnych forach “wiszą” tematy podpowiadające w jaki sposób otrzymać naklejki znanych firm branży motoryzacyjnej za free. Czy rzeczywiście można dostać stickersy za nic? Skuterowo.com sprawdziło to.

Internetowe poradniki o tym jak zdobyć naklejki za darmo pojawiły się kilka lat temu. W gruncie rzeczy wszystkie sprowadzają się do tych samych wskazówek. Aby dostać materiały reklamowe z różnych firm wystarczy poświęcić kilka chwil na wysłanie e-maili, w których treści prosimy o przesłanie nalepek i materiałów reklamowych. Zazwyczaj pod poradnikiem dołączona jest lista e-maili do firm produkujących płyny eksploatacyjne, części i akcesoria do tuningu. Jako, że sporo z owych adresów prowadzi do zagranicznych biur firm, w temacie znajdują się także formułki prośby o naklejki w języku angielskim i niemieckim. O sprawdzeniu metody świadczą odpowiedzi w temacie, w których użytkownicy chwalą się, z ilu firm dostali odpowiedzi.

Darmowe naklejki to mit i nic więcej.

Sprawdziliśmy, czy to naprawdę działa. Napisaliśmy maila o tym, że chcemy skompletować listę płac na nasze skutery, która będzie promować używane przez nas części i materiały. Wiadomość została wysłana do kilku różnych firm z oddziałami w Polsce, Niemczech i we Włoszech. Czy efekt był tak spektakularny jak można przeczytać na forach i zalała nas lawina naklejek?

Otóż nie, ze wszystkich firm tylko jedna przesłała do nas sześć naklejek w trzech rozmiarach, przy czym list dotarł niespodziewanie po dwóch miesiącach od napisania maila. Owa firma zdaje się o nas pamiętać, ponieważ po kolejnym miesiącu dotarł do nas kolejny zestaw, nieco innych naklejek. Poza tym cisza. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż informacje podane na forach mają już kilku lat. O ile kiedyś firmy mogły odpowiadać na życzenia użytkowników i przesyłać materiały promocyjne, to wszystko zmieniło się po pojawieniu się na forach list mailingowych. Gdy tysiące userów zaczęły wysyłać do firm maile o identycznej treści musiało się to odbić echem. Prawdopodobnie na podstawie najczęstszych maili zostały utworzone reguły wiadomości, które wrzucają każdą kolejną prośbę o naklejki do katalogu Spam.

Jeśli chcecie odróżnić swój pojazd od innych przez ozdobienie go naklejkami, sprawa jest prosta. Wystarczy je kupić i nakleić. Nikt nie prześle Wam darmowych naklejek, a kolejne maile powodują jedynie irytację u osoby obsługującej sekretariat danej firmy. W tym przypadku aby coś zyskać nie można iść na łatwiznę. Ale na szczęście doczekaliśmy czasów, w których naklejki ploterowe dowolnego projektu nie są już drogie…

Fot.: Michał Wujak (Skuterowo.com)

Inne publikacje na ten temat:

8 opinii

  1. A ja mam pytanie. Pewnie nie raz widzieliście czy to na filmikach czy na zdjęciach takie naklejki na skuteraj “polska jazda.pl” i “romet.pl” Wiecie skąd je “ściągnać” ? Bo drukarkę mam i bym sobie wydrukował.

  2. Ja też bym prosił naklejkę Skuterowo.com bo bardzo mi się ta strona podoba i jestem na niej 5x dziennie czytam wszystkie porady i forum co mnie interesuję

  3. “Jeśli chcecie odróżnić swój pojazd od innych przez ozdobienie go naklejkami, sprawa jest prosta. Wystarczy je kupić i nakleić.” – dla mnie to bezsens, jeszcze płacić komuś za to, że robi mu się reklamę…

  4. Ja akurat z dumą woziłem sticker Malossi’ego i nawet jakbym miał zapłacić za taki stuff, to i tak bym go kupił (Malossi dodaje sticker do każdej zakupionej części – uważem, że to dobra polityka firmy 🙂

  5. ja nadal wożę sticker malossi na kasku, dodali do Multivara 🙂 Jak dają gratis to OK, ale płacić komuś za robienie mu reklamy – niee.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button