Ustawa o 125 ccm na B jeszcze nie opublikowana w Dz. U. - Opinie, Forum i Dane Techniczne Jednoślad.pl

Ustawa o 125 ccm na B jeszcze nie opublikowana w Dz. U.

Publikacja w Dzienniku Ustaw może nastąpić dosłownie w każdej chwili. Możliwe, że jeszcze dziś. Niekiedy jednak podpisane przez Prezydenta ustawy  ustawy leżą całymi tygodniami przez co nie mogą rozpocząć vacatio legis (okresu przejściowego przed wejściem w życie).

Dlaczego publikacja w Dzienniku Ustaw w przypadku nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami jest tak istotna? Ponieważ zgodnie z Konstytucją przed wejściem w życie każda ustawa musi zostać ogłoszona/opublikowana do wiadomości obywateli. Niegdyś Dziennik Ustaw ukazywał się w formie papierowej. Od 1 stycznia 2012 r. Dziennik Ustaw wydawany jest w formie elektronicznej, z zachowaniem kolejności pozycji w danym roku kalendarzowym. W Dzienniku Ustaw ogłaszane są akty normatywne i inne akty prawne. Dniem ogłoszenia aktu jest dzień jego ogłoszenia w postaci elektronicznej na stronie internetowej organu wydającego Dziennik Ustaw.

Do póki na stronie Dziennika Ustaw nowelizacja prawa w zakresie jazdy na motocyklu 125 posiadając kat. B nie rozpocznie swojego vacatio legis, które trwa 30 dni. Przypomnijmy - podpis Prezydenta nie daje od razu możliwości zasiadania na jednośladzie 125 ccm.

Co grozi za jazdę na motocyklu 125 przed wejściem ustawy?
Wkrótce zaczynamy odliczanie do wejścia ustawy w życie
Co podpisał Prezydent? Ustawę o manualnych czy automatycznych 125 cm3?
Kiedy ustawa o motocyklach 125 na kat. B wchodzi w życie?
Ile lat trzeba posiadać prawo jazdy kat. B, by jeździć 125 ccm?
Sprawdź jakim motocyklem i skuterem 125 ccm NIE można jeździć na kat. B

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. Cóż, znając dotychczasową praktykę ogłaszania aktów prawnych w Dzienniku Ustaw można przypuszczać, że ustawa z 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami może zostać opublikowana między 21 lipca a 8 sierpnia. W zależności od ustawy różnie to bywało: od kilku dni do ok. 2-3 tygodni. Bywały i dłuższe wyjątki.

    Być może dokładną lub przybliżoną datę będzie w stanie podać Rządowe Centrum Legislacji, które w imieniu Prezesa Rady Ministrów odpowiada za prowadzenie Dziennika Ustaw RP.

    http://dziennikustaw.gov.pl/Kontakt.aspx

  2. jak widać termin „NIEZWŁOCZNIE” dotyczy wyłącznie „szaraczków” obywateli RP. „Jaśniepaństwo” władza i ich „służba” rozumieją ten wyraz nadzwyczaj inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button