125 ccm
Aktualnie czytasz:
Ustawa o 125 ccm na B jeszcze nie opublikowana w Dz. U.
2

Publikacja w Dzienniku Ustaw może nastąpić dosłownie w każdej chwili. Możliwe, że jeszcze dziś. Niekiedy jednak podpisane przez Prezydenta ustawy  ustawy leżą całymi tygodniami przez co nie mogą rozpocząć vacatio legis (okresu przejściowego przed wejściem w życie).

Dlaczego publikacja w Dzienniku Ustaw w przypadku nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami jest tak istotna? Ponieważ zgodnie z Konstytucją przed wejściem w życie każda ustawa musi zostać ogłoszona/opublikowana do wiadomości obywateli. Niegdyś Dziennik Ustaw ukazywał się w formie papierowej. Od 1 stycznia 2012 r. Dziennik Ustaw wydawany jest w formie elektronicznej, z zachowaniem kolejności pozycji w danym roku kalendarzowym. W Dzienniku Ustaw ogłaszane są akty normatywne i inne akty prawne. Dniem ogłoszenia aktu jest dzień jego ogłoszenia w postaci elektronicznej na stronie internetowej organu wydającego Dziennik Ustaw.

Do póki na stronie Dziennika Ustaw nowelizacja prawa w zakresie jazdy na motocyklu 125 posiadając kat. B nie rozpocznie swojego vacatio legis, które trwa 30 dni. Przypomnijmy – podpis Prezydenta nie daje od razu możliwości zasiadania na jednośladzie 125 ccm.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.

Co grozi za jazdę na motocyklu 125 przed wejściem ustawy?
Wkrótce zaczynamy odliczanie do wejścia ustawy w życie
Co podpisał Prezydent? Ustawę o manualnych czy automatycznych 125 cm3?
Kiedy ustawa o motocyklach 125 na kat. B wchodzi w życie?
Ile lat trzeba posiadać prawo jazdy kat. B, by jeździć 125 ccm?
Sprawdź jakim motocyklem i skuterem 125 ccm NIE można jeździć na kat. B

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe Evert
  18 lipca 2014 at 15:20

  Cóż, znając dotychczasową praktykę ogłaszania aktów prawnych w Dzienniku Ustaw można przypuszczać, że ustawa z 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami może zostać opublikowana między 21 lipca a 8 sierpnia. W zależności od ustawy różnie to bywało: od kilku dni do ok. 2-3 tygodni. Bywały i dłuższe wyjątki.

  Być może dokładną lub przybliżoną datę będzie w stanie podać Rządowe Centrum Legislacji, które w imieniu Prezesa Rady Ministrów odpowiada za prowadzenie Dziennika Ustaw RP.

  http://dziennikustaw.gov.pl/Kontakt.aspx

 • Zdjęcie profilowe strycht
  21 lipca 2014 at 14:21

  jak widać termin „NIEZWŁOCZNIE” dotyczy wyłącznie „szaraczków” obywateli RP. „Jaśniepaństwo” władza i ich „służba” rozumieją ten wyraz nadzwyczaj inaczej.