To Już Koniec? Wariator Odc. 21

Sezon się kończy, tradycyjnie na zimne dni wraca Wariator Skuterowo.com. Dziś o ubywających ciepłych dniach i prognozach dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Prócz tego wstępne podsumowanie sytuacji na rynku jednośladów.

Skutery, motorowery, motocykle wkrótce idą w odstawkę. Wszystko za sprawą przygnębiającej jesieni. Według synoptyków końcówka października ma zrazić do jazdy wszystkich, którzy poruszają się jednośladami. Więcej w dzisiejszym Wariatorze Skuterowo.com.

[display_podcast]

Dziś w programie: o smutnym i niestety nieuniknionym końcu sezonu 2011. No tak, nie ma co ukrywać, patrząc za okna i patrząc na prognozy pogody nie ma co ukrywać, niestety lato się kończy, przed nami jesień, który jest tak jakby okresem przejściowym dla tych wszystkich którzy poruszają się na dwóch kółkach. Ktoś zada pytanie czy to był sezon udany… Zależy pod jakim względem. Pod względem pogodowym był to co najmniej okres dla nasz wszystkich średni. Dlaczego? Ponieważ patrząc na amplitudy temperaturowe z którymi mieliśmy do czynienia w Polsce podczas tych wiosenno-letnich miesięcy w porównaniu z innymi latami nie jest dobrze i ten sezon chyba dla wielu zapadnie w pamięci jako taki średnio udany. Napływają do nas przez cały czas informację z różnych źródeł, które to potwierdzają – sprzedaż i ogólnie sytuację na rynku, nie tylko tym skuterowym w Polsce. Trzeba przyznać, że wzrost sprzedaży był nieproporcjonalny do warunków atmosferycznych, które były u nas w Polsce przez ostatnie. To jest dobra informacja dla tych, którzy bardzo osobiście i emocjonalnie podchodzą do tematów motoryzacyjnych, zwłaszcza do problemów komunikacyjnych, które mamy w naszych polskich miastach. Motorowerów, skuterów, jednośladów ogólnie przybywa w stosunku do ilości nowo rejestrowanych samochodów. O tym za niedługo również będziecie mogli poczytać na Skuterowo.com w specjalnym raporcie za sezon 2011. Ten – przypomnę – jeszcze się tak definitywnie nie kończy ale dni, które będą w cudzysłowie zdatne do jazdy będzie przed nami niestety ale coraz mniej. Inni synoptycy twierdzą w takiej długofalowej prognozie, że wraz z końcem października definitywnie skończy się możliwość jeżdżenia na dwóch kółkach ale jak wiecie doskonale za pomocą kilku akcesoriów można sobie ten sezon wydłużyć i to co najmniej o kilka tygodni. Skuterowo.com jak doskonale wiecie – bez względu na to czy jest jesień, czy jest wiosna, czy jest lato, czy też jest zima cały czas będziemy wam dostarczać najświeższych informacji i wielu przydatnych poradników i przydatnych publikacji, które przez cały czas możecie sprawdzać na bieżąco na Skuterowo.com. Wkrótce również powiem wam nieco więcej o tym co planujemy na sezon 2012.

Fot.: Skuterowo.com

 

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Jeśli w pracy zacznę używać samochodu to nie przez pogodę ale przez ilość towaru. Myślę o jeżdżeniu zimą. Wyhaczyłem nawet zimówki Bridgestone 130/60R13 po 180 zł sztuka i rozważam ich kupno…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button