Test motocyklowych rękawiczek letnich firmy Alfa Star

Lato jest piękną porą roku. W tym okresie widzi się na drogach najwięcej jednośladów. Z powodu wysokich temperatur zdejmujemy nasze specjalne ubiory i poruszamy się często ubrani jedynie w dżinsy i podkoszulek. Nie pamiętamy już o ochronie własnego ciała przed urazami. Warto pamiętać o tak prozaicznej rzeczy jaką są rękawiczki.

Mimo, że dla wielu wyda się to zbędny gadget naszym zdaniem warto jest mieć coś takiego nawet w lato. Może to wielokrotnie uratować nasze dłonie przed niemiłymi konsekwencjami, a w najgorszym wypadku zmniejszyć skutki. Chcieliśmy zwrócić waszą uwagę na letnie rękawiczki firmy Alfa Star. Specjalnie dla Was podjęliśmy się przetestowania tego produktu. Testowane rękawiczki wykonane są z materiału. Nie są to rękawice ze skóry ale i cena jest niska (115 zł).

Od spodniej strony wyłożone są miłym i dobrym jakościowo materiałem w stylu zamszu. Oczywiście spód posiada specjalne poduszeczki tłumiące wszelkie wibracje. Powoduje to dość wysoki komfort jazdy. Dodatkowo posiadają wzmocnienia na kciuk w postaci dodatkowej warstwy materiału. Materiał wierzchni pokryty jest w dużej mierze tworzywem sztucznym z wstawkami kevlaropodobnymi. Mają one zapewniać większe bezpieczeństwo podczas ewentualnego wypadku. Mankiet rękawiczek wykonany jest z materiału neoprenowego, za zapięcie służy prosty rzep. Chcieliśmy przetestować ten produkt aby sprawdzić jego wytrzymałość w normalnym użytkowaniu. Poddaliśmy rękawice testowi na przemakanie, przewiewność a także na ścieralność podczas ewentualnego wypadku i optymalną temperaturę.

Niestety rękawice okazały się całkowicie nieodporne na wodę. Już po chwili jazdy w deszczu przemokły. Nie jest to typowy minus ponieważ są to typowo letnie rękawice jednak producent mógł zadbać o lepszą ochronę. Podczas testu na przewiewność zauważyliśmy, że mimo nie odczuwania wiatru poprzez rękawice ręka nie poci się. W środku odczuwa się komfort. Możemy śmiało stwierdzić, że są naprawdę dobre na wietrzne dni. Nie mamy jakichkolwiek zastrzeżeAą do tego punktu. Rękawice te sprawdzają się w temperaturach powyżej 18 st celsjusza. Nie jest to wynik idealny jednak zalicza się do grupy przeciętnych. Podczas próby zniszczenia wstawki wzmacnianej nie udało nam się złamać jej. Świadczy to dobrze o producencie, gdyż zamontował w tanim produkcie dobrej jakości elementy wykończeniowe.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Podsumowując: Rękawice letnie Alfa Star polecić można mniej wymagającym klientom, którzy cenią sobie produkty "za rozsądną cenę". W naszym teście rękawice otrzymują ocenę 4 w skali od 1 do 6.

Archiwum Jednoślad.pl

Archiwum portalu Jednoślad.pl 2005-2010.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button