Test motocyklowych rękawiczek letnich firmy Alfa Star

Lato jest piękną porą roku. W tym okresie widzi się na drogach najwięcej jednośladów. Z powodu wysokich temperatur zdejmujemy nasze specjalne ubiory i poruszamy się często ubrani jedynie w dżinsy i podkoszulek. Nie pamiętamy już o ochronie własnego ciała przed urazami. Warto pamiętać o tak prozaicznej rzeczy jaką są rękawiczki.

Mimo, że dla wielu wyda się to zbędny gadget naszym zdaniem warto jest mieć coś takiego nawet w lato. Może to wielokrotnie uratować nasze dłonie przed niemiłymi konsekwencjami, a w najgorszym wypadku zmniejszyć skutki. Chcieliśmy zwrócić waszą uwagę na letnie rękawiczki firmy Alfa Star. Specjalnie dla Was podjęliśmy się przetestowania tego produktu. Testowane rękawiczki wykonane są z materiału. Nie są to rękawice ze skóry ale i cena jest niska (115 zł).

Od spodniej strony wyłożone są miłym i dobrym jakościowo materiałem w stylu zamszu. Oczywiście spód posiada specjalne poduszeczki tłumiące wszelkie wibracje. Powoduje to dość wysoki komfort jazdy. Dodatkowo posiadają wzmocnienia na kciuk w postaci dodatkowej warstwy materiału. Materiał wierzchni pokryty jest w dużej mierze tworzywem sztucznym z wstawkami kevlaropodobnymi. Mają one zapewniać większe bezpieczeństwo podczas ewentualnego wypadku. Mankiet rękawiczek wykonany jest z materiału neoprenowego, za zapięcie służy prosty rzep. Chcieliśmy przetestować ten produkt aby sprawdzić jego wytrzymałość w normalnym użytkowaniu. Poddaliśmy rękawice testowi na przemakanie, przewiewność a także na ścieralność podczas ewentualnego wypadku i optymalną temperaturę.

Niestety rękawice okazały się całkowicie nieodporne na wodę. Już po chwili jazdy w deszczu przemokły. Nie jest to typowy minus ponieważ są to typowo letnie rękawice jednak producent mógł zadbać o lepszą ochronę. Podczas testu na przewiewność zauważyliśmy, że mimo nie odczuwania wiatru poprzez rękawice ręka nie poci się. W środku odczuwa się komfort. Możemy śmiało stwierdzić, że są naprawdę dobre na wietrzne dni. Nie mamy jakichkolwiek zastrzeżeAą do tego punktu. Rękawice te sprawdzają się w temperaturach powyżej 18 st celsjusza. Nie jest to wynik idealny jednak zalicza się do grupy przeciętnych. Podczas próby zniszczenia wstawki wzmacnianej nie udało nam się złamać jej. Świadczy to dobrze o producencie, gdyż zamontował w tanim produkcie dobrej jakości elementy wykończeniowe.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Podsumowując: Rękawice letnie Alfa Star polecić można mniej wymagającym klientom, którzy cenią sobie produkty "za rozsądną cenę". W naszym teście rękawice otrzymują ocenę 4 w skali od 1 do 6.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button