#TAKTRZAŻYC – drugi odcinek z Lechem Potyńskim już jutro o godzinie 20:00!

Czy motocykle z PRL były aż tak złe?

W skrócie
 • Gościem jutrzejszego odcinka po raz drugi będzie Lech Potyński - jeden z założycieli magazynu "Świat Motocykli" i prawdziwy fan dwóch kółek z krwi i kości
 • Widzimy się punktualnie o godzinie 20:00!
 • Zapraszamy już jutro do salonu RRMoto w Warszawie i przed telewizory na kolejny odcinek programu #TAKTRZAŻYĆ

Po emisji pierwszego odcinka stało się dokładnie to, o czym wiedzieliśmy od niemalże samego początku. Tematów do rozmów i dyskusji, a także pytań od wszystkich naszych widzów było tak dużo, że Lech Potyński wspólnymi siłami został przez nas zmuszony do ponownego odwiedzenia naszego studia live w salonie RRMoto w Warszawie. Drugi odcinek z Lechem odbędzie się już jutro o godzinie 20:00.

Niby każdy wiedział, ale jednak łudził się, że ojciec polskiego motocyklizmu będzie w stanie w niespełna 2-godzinnym programie opowiedzieć wszystkie najciekawsze historie i tym samym wyczerpać temat swojej osoby. Nic bardziej mylnego, bo zarówno podczas emisji, jak i zaraz po niej sekcja komentarzy płonęła, a wy chcieliście jeszcze dosadniej poznać jednego z założycieli magazynu “Świat motocykli”. Nie mogliśmy zostać obojętni na wasze sugestie, dlatego zaprosiliśmy Lecha Potyńskiego ponownie do naszego studia live w salonie RRMoto w Warszawie przy ulicy Sójki 37, aby możliwie najlepiej wyczerpać niedopowiedziane tematy i poruszyć te, które sami proponowaliście.

Zwykły człowiek, tylko trochę starszy – tak o sobie mówi Lech Potyński, którego przygoda z motocyklami rozpoczęła się w latach 70. ubiegłego wieku, gdzie w garażu do wyboru miał karykaturalnie wyglądającego trójkołowego Messerschmitta lub Komara trójkę. Początki nie były łatwe, ale jazda jednośladem z maksymalnie nieprecyzyjną skrzynią biegów w ręcznej manetce nauczyła go solidnych podstaw, a pasja rozwijała się z każdym kolejnym przejechanym kilometrem. Na początku lat 90. rodzi się prawdziwa zajawka, a w kompleksie garaży przy ulicy Perzyńskiego we Wrocławiu Erwin Gorczyca, Krzysiek Wydrzycki, Robert Więckiewicz i Lech Potyński reperując NSU 501 OSL już wiedzą, że polscy motocykliści są głodni nowinek ze świata dwóch kółek. Kilka lat później wspomniana wcześniej czwórka pisze artykuły, a następnie składa pierwsze egzemplarze magazynu “Świat motocykli”, dając początek pięknej historii, która trwa do dziś.

Najważniejsze informacje:

 1. Gościem jutrzejszego odcinka programu live #TAKTRZAŻYĆ będzie Lech Potyński – motocyklista z krwi i kości, pasjonat i podróżnik, a także jeden z założycieli magazynu “Świat Motocykli”.
 2. O motocyklach starych i nowych, a także o zmianach w branży motocyklowej w Polsce. O jakże barwnym okresie motoryzacji w PRL, a także prywatnej kolekcji. O tym, czy w końcu zgromadzi wszystkie stare rzeczy świata.
 3. Program będzie można oglądać na żywo w RRMoto, ale transmitowany będzie także live na naszym kanale na YouTube.

Obejrzyj koniecznie poprzedni odcinek z Lechem Potyńskim:

Kolejne spotkanie z Lechem stało się nieuniknione i nie tylko my, ale także wy, nasi drodzy czytelnicy czuliście pewny niedosyt wraz z zakończeniem transmisji siódmego odcinka programu #TAKTRZAŻYĆ. Naszego gościa nie musieliśmy dwa razy namawiać, aby już w ten czwartek ponownie odwiedził salon RRMoto w Warszawie i dopowiedział wszystkie historie, których jedynie niewielki zalążek pojawił się w poprzednim odcinku. Zapraszamy was już jutro, tj. 16 maja 2024 roku zarówno do aktywnego uczestnictwa przekraczając próg salonu RRMoto, ale również przed ekrany telewizorów i komputerów, ponieważ standardowo już program na żywo transmitowany będzie na platformie YouTube. Szykujcie najciekawsze pytania, bo polskiego motocyklizmu nikt tak dobrze nie zna jak nasz jutrzejszy gość. Będzie się działo!

Lech Potyński – ojciec polskiego motocyklizmu

Tej persony nikomu chyba nie musimy przedstawiać – Lech aż kipi motocyklizmem na wszystkie możliwe sposoby, co uwidocznione jest zarówno w jego życiu zawodowym, jak i prywatnym. To on tworzył i składał pierwszy egzemplarz magazynu “Świat Motocykli” w zakątkach bielańskich garaży wspólnie z Erwinem Gorczycą, Robertem Więckiewiczem i Krzysztofem Wydrzyckim. Pracuje tam zresztą do dziś, gdzie chętnie publikuje swoje przemyślenia dotyczące motocyklowej zajawki, ale także dzieli się niezwykle ciekawymi historiami motocykli klasycznych. Przez ponad 30 lat przeszedł długą drogę od pasjonata, do redaktora naczelnego jednego z najpopularniejszych pism motocyklowych w Polsce. Objeździł tysiące najróżniejszych motocykli na drogach Polski i Europy, a także może pochwalić się potężną kolekcją jednośladów. Jest przekonany, że kiedyś uda mu się zebrać wszystkie stare rzeczy świata, które mniej lub bardziej związane są z motocyklami.

#TAKTRZAŻYĆ

#TAKTRZAŻYĆ to zupełnie nowa seria, której jeszcze w Polsce nie było. Przygotowaliśmy dla was cotygodniowy cykl spotkań z wyjątkowymi osobami, których gościć będziemy w naszym studio live w RRMoto w Warszawie przy ulicy Sójki 37. Tam spotykać się będziemy w każdy czwartek o godzinie 20:00, aby wspólnie porozmawiać na tematy zarówno motocyklowe, jak i te, które niekoniecznie mogą ich dotyczyć. Sami zauważycie jednak pewną zależność, że każdy gość będzie miał dla was garść naprawdę genialnych informacji, które z pewnością wykorzystacie zarówno w życiu codziennym, jak i przemierzając kilometry waszym jednośladem.

Garść informacji o programie #TAKTRZAŻYĆ:

 • KIEDY? Każdy czwartek o godzinie 20:00 (z wyjątkami)
 • GDZIE? RRMoto w Warszawie przy ulicy Sójki 37
 • DLA KOGO? Dla wszystkich chętnych
 • W JAKIEJ FORMIE? Live z udziałem publiczności
 • TRANSMISJA? YouTube – Jednoślad.pl: Motocykle i Skutery
 • KTO POPROWADZI? Tobiasz Kukieła i Piotr Ganczarski
 • KTO BĘDZIE GOŚCIEM? Lista jest długa i zawiera fantastyczne osoby – nie pożałujecie

LINK DO NASZEGO YOUTUBE

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button