125 ccm
Aktualnie czytasz:
Skutery Vespa: Dlaczego zdobyły tak ogromną popularność?
1

Vespa - włoska marka skuterów kojarzących się z szykiem, elegancją i niezawodnością. Każda zakochana w motoryzacji dziewczyna marzy o swojej Vespie, niejeden inżynier w garniturze dojeżdża swoją Vespą do pracy. Co sprawiło, że właśnie Vespa zdobyła tak ogromną popularność?

Vespa to model skutera marki Piaggio. Enrico Piaggio, syn Rinalda, założyciela firmy, gdy po raz pierwszy zobaczył model skutera zaprojektowany przez genialnego inżyniera Corradino D'Ascanio powiedział - "Sempra una vespa" - czyli - Wygląda jak osa. Był rok 1946 i Vespę 98 ccm wprowadzono do masowej produkcji.

Produkcja tego modelu rosła z roku na rok. Od 2 484 skuterów w pierwszym do 19 822 w 1948 roku, kiedy to wprowadzono Vespę z silnikiem 125 ccm. W 1950 roku, sprzedano licencję na produkcję skuterów Vespa do Niemiec, i dzięki temu w tym roku zanotowano rekordową liczbę wyprodukowanych pojazdów - 60 tysięcy. Po trzech latach roczna produkcja wynosiła już 171 200 pojazdów. Wkrótce Vespę zaczęto produkować w 13 krajach, a sprzedawać w 114 na całym świecie.

Produkcja i popularność Vespy rosła jak kula śniegowa. W 1953 roku skuter wystąpił w filmie „Rzymskie wakacje” u boku Audrey Hepburn i Gregory'ego Pecka. W 1956 roku powstał milionowy egzemplarz, a już w 1960 – dwumilionowy. Dzisiaj Piaggio może się pochwalić ponad 18 milionami sprzedanych skuterów Vespa - ta liczba jest wprost oszołamiająca.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jak to osiągnięto? Dbaniem o szczegóły, niezawodnością, smakiem i elegancją. Skuterami Vespa nie wstydzi się jeździć nikt - od listonoszy, do szefów firm. Skutery Vespa to w stu procentach użytkowe pojazdy, które nie straciły nic ze swojego pierwotnego szyku.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
  • Eryk
    31 maja 2017 at 23:43

    Vespa to elegancka firma. Uważam jednak że warto postawić na komfort jazdy i niezawodność. W tych aspektach moim zdaniem najlepszy jest Barton B- Max. Komfort jazdy, nie duże spalanie i ładny wygląd. Osobiście polecam.