Aktualnie czytasz:
Poznaj BMW F 800 GS, nowe F 700 GS oraz F 800 GT 2016
1

Wśród nowości BMW na sezon 2016 jest F 700 GS. Male wcielenie popularnego modelu BMW R1200 GS. Motocykl ma być mniejszy, nieco bardziej praktyczny w mieście, ale przy tym gotowy na wszystko.

BMW F 700 GS to także nieco krótsze przełożenia, niższa masa własna i lepsza ekonomika. Na pokładzie dwucylindrowy silnik chłodzony cieczą o mocy 75 KM. W tej konfiguracji GS spełnia wymagania kładzione na posiadaczy prawa jazdy A2. Podobnie jak prezentowany BMW F 800 GS, który zyskuje dodatkowe 10 koni mocy przy symbolicznym wzroście masy.

Ciekawą propozycją jest także odmiana BMW F 800 GT, utrzymana w bardziej sportowym niż turystycznym klimacie. Wszystkie te maszyny łączą wspólne rozwiązania technologiczne, a na pytanie który z nich wybrać musicie sobie odpowiedzieć sami.

Damian Śmigielski, Jednoślad.pl. Stoję obok motocykla F 800 GS. To nie jest jakaś szczególna nowość. Tutaj w wersji mocno przystosowanej do podróży na koniec świata. Aluminiowe kufry, gmole, różne inne dodatki, ale to co jest interesujące na stoisku BMW to F 700 GS. Maszyna, która jest, można powiedzieć, że nowością w gamie BMW. Jest troszeczkę słabsza, ma niższą moc, niższy moment obrotowy od F 800 i ma też niżej siedzenie, więc jeżeli macie krótkie nogi, albo dopiero zaczynacie swoją przygodę z motocyklami to to jest maszyna dla was. A tam kawałek za mną stoi BMW F 800 GT. To jest też motocykl bazujący na tej samej ramie i silniku co te dwa GS’y, ale tam jest troszkę więcej owiewek, oryginalne kufry i tam można powiedzieć, że jest to maszyna sportowo-turystyczna. Każdy z tych motocykli jest bardzo wszechstronny, zwinny, lekki, dobrze wyważony i perfekcyjnie wykonany.

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
50%
Interesujące
0%
heh...
50%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • jerales
    22 marca 2016 at 22:24

    F700 GS i F800 GS, oba spełniające wymagania na prowadzenie przy kategorii”B”? Prima aprilis to jeszcze parę dni,serio.