Motocykl od Peugeot? TAK! Poznajcie Peugeot P2X Concept

Podczas targów EICMA 2019 francuski Peugeot pokazał sporo nowości. Najciekawszą z nich był motocykl – nie skuter – koncepcyjny o nazwie P2X Concept. 

P2X Concept widzieliśmy pierwszy raz już w zeszłym roku. Tym razem motocykle były jeszcze bardziej wizualnie dopracowane i wydają się być gotowe do produkcji. Jednoślady Peugeot oparte są o technologię Mahindry, udziałowca francuskiej marki. To w sumie dobra wiadomość – Mahindra jest jednym z największych producentów jednośladów na świecie i może zapewni świetny stosunek ceny do jakości.

P2X dostępny będzie w dwóch wersjach pojemnościowych – 125 ccm i 300 ccm. Obydwa modele napędzane są jednocylindrowym silnikiem. W przypadku 300-ki (sugerując się bazą z Mahindry Mojo) możemy mówić o mocy na poziomie do 30 KM, więc wystarczającej by sprawnie poruszać się po mieście i podczas weekendowych wypadów.

Wizualnie mogliśmy oglądać dwie wersje – jedną idącą w stylu cafe racera, drugą bardziej klasyczną. Jeśli mielibyśmy obstawiać, to P2X dostępne będzie w różnych konfiguracjach stylistycznych.

Kiedy P2X trafi na rynek? Tego jeszcze nie wiadomo, ale bardzo możliwe, że już na sezon 2021.

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button