Aktualnie czytasz:
Skuter na Euro? Czemu nie
9

Miasta w których rozegrają się mecze Euro 2012 zachęcają do przesiadki na komunikację miejską. Jednak czy to najlepszy wariant? Razem z nami poznajcie korzyści z jazdy skuterem w tych szczególnych dla nas wszystkich dniach.

Jazda samochodem po Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Trójmieście w czasie mistrzostw to rzecz niewykonalna. W samej tylko stolicy już stanęły na drogach znaki informujące o ich zamknięciu w trakcie rozgrywania meczy. To wygeneruje ogromne utrudnienia i może doprowadzić do paraliżu poszczególnych dzielnic. Dodatkowo miasta – gospodarze w wielu miejscach dokonały zmianę organizacji ruchu w wielu krytycznych miejscach. Nie trzeba już wspominać, że w tym czasie zostaną wytyczone dodatkowe bus pasy na które wstęp mają wyłącznie autobusy, taksówki, pojazdy uprzywilejowane i pojazdy UEFA(!). Wszystkie te elementy skutecznie powinny odstraszyć kierowców od wsiadania za kółko.

Komunikacja nie gwarantuje wydolności. Uruchomienie dodatkowych, specjalnych linii nie zapewni mniejszego oblężenia linii miejskich. Im mniej kierowców siedzi w swoich samochodach to tym więcej znajdzie się ich w autobusach, tramwajach czy metrze. To spowoduje wzrost frekwencji na wszystkich liniach bez względu na ich miejsca docelowe. Poszczególni operatorzy linii nie są w stanie zaangażować dodatkowych środków na każdej linii. To gwarancja wszechobecnego ścisku i dyskomfortu jazdy. Dodając do tego korki i objazdy możemy być niemal pewni, że podróż z punktu A do punktu B będzie koszmarna.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

 To idealny moment dla małych jednośladów. Korki, objazdy nie będą problemem dla skutera. Zgodnie z przepisami i zasadami zdrowego rozsądku można takim pojazdem skutecznie dotrzeć do nawet najbardziej obleganych okolic miasta. Może to jest świetna okazja do pomyśleniu o wypożyczeniu, albo zakupie niewielkiego jednośladu? Duże miasta w których rozegrane zostaną mecze Euro 2012 posiada firmy specjalizujące się w wynajmie dwóch kółek z silnikiem do którego prowadzenia nie jest potrzebne prawo jazdy. Nim będzie za późno warto także rozejrzeć się choćby po hipermarketach w poszukiwaniu taniego skutera o pojemności 50 ccm. Za niewielkie pieniądze można uniknąć korków i to nie tylko w dniach piłkarskiego szaleństwa. Czy to trafna sugestia dla wszystkich, którzy do tej pory nie wypróbowali skutera w miejskiej dżungli i obawiają się zamieszania, które będzie miało miejsce przez najbliższe tygodnie?

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%