Silnik Moretti 139 FMB 125 ccm: Wszystko co musisz wiedzieć o tej jednostce napędowej

Silnik Moretti 139FMB 125 ccm z manualną skrzynią biegów jest oparty na najbardziej niezawodnej i najlepiej sprzedającej się konstrukcji w historii. Honda Cub, bo o niej mowa, sprzedała się już w ponad 60 milionach egzemplarzy i uchodzi za wzór jakości i trwałości.

Honda Cub jest motorowerem który zmotoryzował Azję i dał początek wszystkim znanym obecnie konstrukcjom tego typu. Oryginalnie silnik produkcji Hondy miał mniejsze pojemności ale silnik 139 FMB jest jego większym bratem bliźniakiem. Silnik ma 125ccm pojemności z których generuje 8,5 KM. Mimo większej pojemności, przy odpowiednim użytkowaniu i serwisie motor ten jest w stanie dojeździć do 60 000 kilometrów co  jest niebywałym wynikiem.

Głównymi zaletami tego silnika jest atrakcyjna cena, kultura pracy, precyzyjna skrzynia biegów, niskie spalanie, wysoka trwałość oraz niski poziom wibracji. Oferowany przez nas silnik posiada rozrusznik elektryczny oraz kickstarter, jest zalany olejem 10W40- gotowy do natychmiastowego montażu i użytkowania. Pasuje do wszystkich popularnych, chińskich motorowerów. Silnik objęty pełną 12-miesięczną gwarancją.

Producentem tego silnika jest chińskie przedsiębiorstwo Zongshen która współpracuje również z takimi legendami jak Harley-Davidson czy Piaggio. Nawiązanie współpracy z marką Harley-Davidson nastąpiło w 2009 roku natomiast działania z Piaggio trwają już od 2004 roku co doprowadziło do utworzenia spółki o wspólnym kapitale.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Grupa Zongshen przez wiele lat skupiała się na działalności typu OEM (Original Equipment Manufacturer), produkując silniki i podzespoły pod markami własnymi dużych koncernów. Zongshen, oprócz silników, produkuje również swoje motocykle których rocznie sprzedaje ponad milion co daje 9 miejsce pod względem sprzedaży na świecie.

Zongshen, w 8 swoich fabrykach,  rocznie produkuje 3 miliony silników o pojemnościach od 50 do 250ccm, oprócz tego dostarcza też silniki do łodżi, mini-samochodów, lotnictwa oraz około miliona innych małych silników do 700 typów pojazdów. Obecnie firma pracuje nad własnym, 4'cylindrowym silnikiem o pojemności

Inne publikacje na ten temat:

7 opinii

    1. I jak się sprawuje silnik?
      Chcę kupić ale potrzebuje kogoś by zadać kilka pytań proszę o informacje jak osiagi i tym podobne.

  1. Kupiłem silnik o pojemności 125cm3 firmy moretti dałem 1100zl po założeniu silnika silnik nie odpalał z rozrusznika mało tego wyciek oleju który zalewał mi cewki iskrownik ,po odkręceniu dekla przy silniku okazało się że łańcuszek od rozrusznika jest zerwany olej wydostaje się z oringa na wale nie uznano mi reklamacji bo zakładałem silnik sam a nie w serwisie silnik dałem do naprawy okazuje się że trzeba wymienić wal korbowy bo Magneto nie chce zejść z wału mimo że był używany specjalny ściągacz do Magneto w zakładzie naprawiają motorowery i nie tylko teraz trzeba dołożyć do tego oring ,komplet uszczelek , wał korbowy i robociznę co może wynieść nawet 700 zł i to ma być firma z renomą moim zdaniem to partacze nie firma

      1. ja mam bartona 125. Na początku wibrował jak wariat, ale po dotarciu uległo poprawie. Tak czy tak przy 80km wygoda się kończy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button