Sensacja: Petrucci poza Rajdem Dakar 2022!

Danilo Petrucci nie może zaliczyć Rajdu Dakar 2022 do udanych. Awaria pozbawiła go szans na dobry wynik

Danilo Petrucci niestety odpadł z Rajdu Dakar 2022. Debiutanta rajdów cross country od samego początku prześladował pech. Najpierw pęknięcie kostki, potem COVID, finalnie z pustynnych zmagań Petrux wycofał się przez awarię motocykla.

Były zawodnik Moto GP – Danilo Petrucci zakończył w tym roku karierę zawodnika MotoGP i postanowił skupić się na innych motocyklowych celach. Od kilku miesięcy dość głośno mówi się o przejściu Petruxa do innych klas wyścigowych (w tym do WSBK oraz Moto America), jednak chcąc nie tracić czasu Włoch postanowił wziąć udział w Rajdzie Dakar 2022.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dakar Rally (@dakarrally)

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

44. edycja Rajdu Dakar była pierwszą, w której miała wystąpić legenda wyścigów motocyklowych. Niestety od samego początki zawodnika KTM TECH3 prześladował pech. W drugiej połowie grudnia pisaliśmy o kontuzji jakiej motocyklista nabawił się podczas treningów – już wtedy jego występ zawisł na włosku. Prawdziwy dramat rozegrał się jednak przed samym rozpoczęciem zawodów. Petrux udał się na badania na COVID, których wyniki dodatkowo skomplikowały sytuacje Włocha przez startem – wynik pozytywny. Ponownie wykonano badania, jednak wyników nigdy nie upubliczniono.

Przeczytaj również:

Pech Petrucciego przed Rajdem Dakar 2022. Pęknięcie kostki to poważny problem przed debiutem

Koniec końców, motocyklista wystartował w 44. edycji Rajdu Dakar i początkowo naprawdę dobrze mu szło. Po etapie 1B zajmował 13. lokatę co jak na debiutanta jest rewelacyjnym wynikiem. Niestety, nadzieje na utrzymanie świetnego tempa prysnęły wraz z awarią motocykla, do której doszło podczas drugiego etapu maratonu. Petrucci zatrzymał się na 115 kilometrze odcinka specjalnego i próbował naprawić usterkę. Niestety okazał się to niemożliwe. Zawodnik zmuszony był wezwać helikoptem organizatora, który wraz z motocyklem przetransportował go na biwak.

KTM już poinformował opinię publiczną, że zawodnik powróci do zmagań na trasie Rajdu Dakar 2022 poza rywalizacją. Od jakiegoś czasu ASO (organizator rajdu) daje taką możliwość. Taka organizacja zawodów sprawia, że zawodnicy pokroju Petrucciego mogą zbierać doświadczenie i uczyć się przed kolejną edycją Dakaru, co może w pewien sposób potwierdzać teorię, że nie jest to jednorazowa przygoda Włocha z Rajdem Dakar.

Eksplozja na Rajdzie Dakar 2022: to mógł być zamach terrorystyczny

Czytaj dalej

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button