Urzędy komunikacji wracają do pracy. Będzie można zarejestrować motocykl

W niedzielę 19. kwietnia zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zwolnienia z obowiązywania wielu dotychczasowych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Wśród nich znalazły się przepisy dotyczące pracy urzędów. 

Do tej pory praca urzędów, w tym interesujących nas motocyklistów wydziałów komunikacji, wygląda różnie w całym kraju. Część urzędów pracowała, część była zamknięta, w niektórych ograniczono funkcjonowanie, więc można była załatwić ale nie wszystkie sprawy - słowem jeden wielki bałagan.

Nowe przepisy mają ujednolicić sytuację, przywracając jednocześnie działanie urzędów w całym kraju. W związku z interwencją ministra MSWiA, wprowadzono do regulacji pojęcie "zadań niezbędnych", które obligatoryjnie mają być procedowane we wszystkich urzędach w kraju. Należą do nich zadania związane z rejestracją stanu cywilnego; ewidencją ludności i dowodami osobistymi; pomocą społeczną; świadczeniem usług komunalnych; działaniem urzędów pracy, w tym w przedmiocie wsparcia przedsiębiorców w związku z epidemią wywołaną zakażeniami wirusem SARS-CoV-2; wydawaniem praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych; decyzjami architektoniczno-budowlanymi i innymi, związanymi z inwestycjami, np. dotyczącymi ochrony środowiska. Zadania te mają być realizowane najpóźniej od środy, tj. od 22 kwietnia.

Oznacza to, że sprawy związane z uprawnieniami do kierowania, a także z rejestrowaniem pojazdów będzie można wreszcie załatwić i w pełni zgodnie z prawem  korzystać ze swoich jednośladów.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Każdy z urzędów ma opublikować stosowne ogłoszenia w tej sprawie, informując o graniczeniach i zmianach w samym funkcjonowaniu, mających na celu bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i petentów.

Wszyscy oczekujący na zarejestrowanie jednośladu będą w końcu mogli tego dokonać. Jeśli zwlekasz zakupem jednośladu w związku z niemożnością dokonania rejestracji, to już nie musisz czekać z decyzją. Nie wykluczone jednak, że w większości urzędów pojawią się utrudnienia. Trzeba przecież zachować bezpieczne odstępy i zabezpieczyć pracowników. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i przygotować wcześniej wszystkie niezbędne wnioski i dokumenty, by usprawnić działania i załatwienia sprawy.

Inne publikacje na ten temat:
[trending]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button