Urzędy komunikacji wracają do pracy. Będzie można zarejestrować motocykl

W niedzielę 19. kwietnia zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zwolnienia z obowiązywania wielu dotychczasowych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Wśród nich znalazły się przepisy dotyczące pracy urzędów. 

Do tej pory praca urzędów, w tym interesujących nas motocyklistów wydziałów komunikacji, wygląda różnie w całym kraju. Część urzędów pracowała, część była zamknięta, w niektórych ograniczono funkcjonowanie, więc można była załatwić ale nie wszystkie sprawy - słowem jeden wielki bałagan.

Nowe przepisy mają ujednolicić sytuację, przywracając jednocześnie działanie urzędów w całym kraju. W związku z interwencją ministra MSWiA, wprowadzono do regulacji pojęcie "zadań niezbędnych", które obligatoryjnie mają być procedowane we wszystkich urzędach w kraju. Należą do nich zadania związane z rejestracją stanu cywilnego; ewidencją ludności i dowodami osobistymi; pomocą społeczną; świadczeniem usług komunalnych; działaniem urzędów pracy, w tym w przedmiocie wsparcia przedsiębiorców w związku z epidemią wywołaną zakażeniami wirusem SARS-CoV-2; wydawaniem praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych; decyzjami architektoniczno-budowlanymi i innymi, związanymi z inwestycjami, np. dotyczącymi ochrony środowiska. Zadania te mają być realizowane najpóźniej od środy, tj. od 22 kwietnia.

Oznacza to, że sprawy związane z uprawnieniami do kierowania, a także z rejestrowaniem pojazdów będzie można wreszcie załatwić i w pełni zgodnie z prawem  korzystać ze swoich jednośladów.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Każdy z urzędów ma opublikować stosowne ogłoszenia w tej sprawie, informując o graniczeniach i zmianach w samym funkcjonowaniu, mających na celu bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i petentów.

Wszyscy oczekujący na zarejestrowanie jednośladu będą w końcu mogli tego dokonać. Jeśli zwlekasz zakupem jednośladu w związku z niemożnością dokonania rejestracji, to już nie musisz czekać z decyzją. Nie wykluczone jednak, że w większości urzędów pojawią się utrudnienia. Trzeba przecież zachować bezpieczne odstępy i zabezpieczyć pracowników. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i przygotować wcześniej wszystkie niezbędne wnioski i dokumenty, by usprawnić działania i załatwienia sprawy.

Inne publikacje na ten temat:
[trending]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button