Pech Petrucciego przed Rajdem Dakar 2022. Pęknięcie kostki to poważny problem przed debiutem

Rajd Dakar 2022: Danilo Petrucci kontuzjowany przed swoim debiutem

W skrócie
  • Rajd Dakar 2022 będzie dla Danilo Petrucciego debiutem w rajdach terenowych.
  • Petrucci po zakończeniu sezonu 2021 w klasie królewskiej (MotoGP) ogłosił zakończenie kariery i skupienie się na innych projektach: jednym z nich jest start w Rajdzie Dakar 2022.
  • W trakcie przygotowań do rajdu, Petrux doznał kontuzji - pęknięcia kostki, która komplikuje jego debiut w rajdach terenowych.
  • Na szczęście pękniecie nie jest na tyle poważne, aby zawodnik musiał się wycofać ze startu.

Danilo Petrucci uległ kontuzji w trakcie treningów pustynnych przed Rajdem Dakar 2022. Włoch musiał skrócić okres przygotowawczy i wrócić do domu. Debiut byłego zawodnika MotoGP w Rajdzie Dakar zawisł na włosku – wiemy już nieco więcej na temat jego kontuzji.

Jednym z największych wydarzeń styczniowego Rajdu Dakar 2022 będzie debiut gwiazdy wyścigów motocyklowych, Danilo Petrucciego. Były zawodnik Ducati, a obecnie KTM Tech3 przygotowuje się do swojego pierwszego występu w Rajdach cross country na tym poziomie – niewiele brakowało, a kontuzja wyeliminowałaby go ze startu w ty,, najtrudniejszym rajdzie terenowym świata.

Miniony sezon dla włoskiego zawodnika nie należał do najbardziej udanych – Petrucci nie odnalazł się na motocyklu Tech3 i nie był w stanie konkurować z młodszymi zawodnikami tak jak to miało miejsce kiedy jeździł na motocyklach Ducati. Włoch zakończył sezon z zaledwie 37 punktami plasując się bezpośrednio przed Stefanem Bradlem czy Michele Pirro. Dla tej klasy zawodnika była to swoista tragedia, która skłoniła go do odejścia z klasy królewskiej i zakończenia pewnego etapu życia.

Rajd Dakar 2022 w skrócie:

  1. Rajd Dakar 2022 rozpocznie się 2 stycznia 2022 roku w miejscowości Ha’il w Arabii Saudyjskiej
  2. Nowa trasa rajdu liczyć będzie aż 8000 kilometrów!
  3. Organizator poinformował opinie publiczną, że do 2030 roku z udziału w rajdzie Dakar całkowicie zostaną wykluczone pojazdy spalinowe.

Petrucci w Rajdzie Dakar 2022. Kontuzja kostki

Na szczęście świat nie znosi próżni, a zawodnicy pokroju Petrucciego nie lubią siedzieć z założonymi rękami. Szybko zatem świat obiegła informacja, że Danilo Petrucci ma zamiar rozpocząć nowy etap kariery i spróbować swoich sił w rajdach terenowych – mowa oczywiście o Rajdzie Dakar 2022, który rozpocznie się już na początku stycznia przyszłego roku.

Danilo Petrucci w Rajdzie Dakar 2022

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Doświadczony Włoch nie może jednak póki co mówić o szczęściu debiutanta. Zawodnik podczas przygotowań do startu w Rajdzie Dakar nabawił się dosyć poważnej kontuzji. W trakcie przeprawy przez piaszczyste tereny wjechał na miękkie wydmy, a tam trafił na uskok terenu. O ile uskok nie okazał się problemem dla byłego zawodnika MotoGP, to dziura która znajdowała się za nim była nie do przejechania. Wpadł do niej, a impet wynikający z lądowania sprawił, że doszło do małego pęknięcia w kostce.

Jechałem spokojnie przez teren wydmowy, wjechałem w naprawdę głęboki piasek. Był jeden uskok – widziałem przed sobą dalszą część trasy. Niestety, po tym niewielkim uskoku była naprawdę głęboka dziura. Niestety wpadłem w nią podczas lądowania. Mocno nacisnąłem na podnóżki i przez ten impet (twarde lądowanie nabawiłem się małego pęknięcia w prawej kostce.

-Możemy czytać w wywiadzie udzielonym portalowi www.speedweek.com.

Incydent skrócił okres przygotowawczy do startu w Rajdzie Dakar i tak naprawdę występ Petrucciego stanął po dużym znakiem zapytania. Po wnikliwych badaniach okazało się jednak, że pęknięcie nie jest groźnie i nie wyeliminuje zawodnika z udziału w imprezie. Niestety incydent wpłynie na plan treningowy – obecnie Włoch nie może obciążać kostki. Odpada zatem bieganie i inne aktywności fizyczne obciążające ten staw. Może to mieć realny wpływ na postawę Petrucciego w Rajdzie Dakar 2022, chociaż sam zawodnik utrzymuje inaczej.

Byłem zmuszony skończyć treningi i wrócić do domu. Kostka naprawdę mocno mnie bolała – na szczęście kontuzja nie przeszkodzi w moim udziale w Rajdzie Dakar. Ten uraz nie powinien też mieć większego wpływu na przebieg mojego rajdu. Szczęśliwie nie było to złamanie z przemieszczeniem, więc operacja nie była konieczna. Mogę poruszać kostką, ale nie mogę jej zbytnio obciążać.

-Mówił sam zainteresowany

Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button