Aktualnie czytasz:
Ruski Tir Kontra Skuter

Dzisiejszego dnia wybrałem się z moim dobrym kolegą do Centrum Handlowego. Dojechaliśmy spokojnie nie śpiesząc się, zrobiliśmy co było trzeba i około  godziny 19:00 zaczęliśmy  się zabierać do domu.  Wyjechałem spokojnie nie śpiesząc się, gdyż  jechaliśmy trzypasmówką jechałem prawym pasem nie utrudniając nikomu w ruchu…  Po jakimś czasie za nami zaczął jechać Ruski Tir.

Przez dłuższą część drogi jechał bardzo blisko mnie (prawie mnie dotykał) i zaczynał trąbić, przyspieszyłem do ok.  65km/h ale nadal mu widocznie przeszkadzałem.  Po chwili zastanowienia zwolniłem trochę, aby mógł mnie spokojnie wyprzedzić, a ten przyspieszył,  zaczął mnie wyprzedzać i zajeżdża mi drogę, nie miałem innego wyjścia  tylko skręciłem do pobliskich krzaków, mój kolega spadł ja wjechałem w krzaki.

Wybiegłem cały poobijany z krzaków do nieprzytomnego kolegi, ocknął się.  I zaczęliśmy oglądać straty. Skuter wyszedł praktycznie bez szwanku (trochę zdarty lakier i rozbite lusterko). My poobijani i brudni,  kask kolegi pękł… Na całe szczęście nie jechaliśmy z dużą prędkością i wszystko skończyło się paroma siniakami…

Pisząc ten artykuł chciałem was ostrzec przed Tirami, którzy czują się królami szos i nie patrząc na przepisy i na bezpieczeństwo innych ludzi, jeżdżą jak chcą. Dlatego widząc przejeżdżającego tira zachowajcie rozwagę, bo oni mają ją nas serdecznie „gdzieś”.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
10 Komentarze
 • Zdjęcie profilowe HugoBoss
  12 lipca 2011 at 06:51

  Najważniejsze że Wam nic poważnego się nie stało,a tiry to masakra na naszych drogach.

 • Zdjęcie profilowe lop16
  12 lipca 2011 at 06:51

  A kierowca oczywiście was olał i zwiał z miejsca wypadku .. Szkoda że nie macie numerów rejestracyjnych..

 • Zdjęcie profilowe dychul
  12 lipca 2011 at 07:23

  Jak wszędzie są ludzie i taborety. Baran nie zastanowi się, że igra z ludzkim życiem. Nie rozumiem czemu tak postąpił i Was zgonił skoro jak mówisz miał jeszcze ponad dwa pasy ruchu aby Was wyprzedzić i zapomnieć. Sam staram się nie utrudniać życia kierowcom tirów, ale czasami nie da się tak jak na naszej drodze 50. Po jednym pasie ruchu bez pobocza w obu kierunkach, a trasa jest drogą tranzytową na Moskwę.

 • Zdjęcie profilowe Twister
  12 lipca 2011 at 09:52

  No numerów spisać nie zdążyłem bo to była chwila jak już byłem w krzakach.

 • Zdjęcie profilowe MichalWujak
  12 lipca 2011 at 15:28

  Standard. Mnie kiedyś wyprzedziła cysterna gdy z naprzeciwka nadjeżdżał inny TIR, też zostałem zepchnięty dosłownie na końcówkę asfaltu. Od tego czasu denerwuję się widząc w lusterku ciężarówkę.

 • Zdjęcie profilowe Rugbyman
  12 lipca 2011 at 17:00

  A to prawdziwy „burak” ten rusek, szczęście, że nic Wam nie stało się! Szkoda, że nie powiadomiliście zaraz po otrzęsieniu się policji, ponieważ były duże szansze, ze po opisie auta zatrzymaliby go. Możliwe, że był na „podwójnym gazie”, a jeśli nawet nie to kara i tak mu się należała. Krew człowieka zalewa, tym bardziej, że miał jeszcze dwa pasy do wyprzedzenia. I tak spotka go za to kara, ponieważ nic w przyrodzie nie ginie, tzn. złe uczynki wracają w dwójnasób.

  Dlatego lepiej jeździć drogami lokalnymi lub jeśli nie można inaczej zjeżdżać na pobocze.

  Pozdro.

 • Zdjęcie profilowe Twister
  12 lipca 2011 at 22:17

  Szczerze powiedziawszy potem nawet nie myślałem o wzywaniu policji, oni i tak wyszli by z założenia „że nic nikomu się nie stało to zbędnie nas wzywaliście” na całe szczęście nie stało się nam nic a skuter(biały) wygląda lepiej niż my. 😀

 • Zdjęcie profilowe ArtekToros
  12 lipca 2011 at 22:57

  szkoda słów na to bezprawie ,,, jakiś koszmar ,,, takich dupków tirowców kanali powinni zsyłać na syberię
  tyle , cieszę się że Wam – powiedzmy sobie że „nic” się nie stało

 • Zdjęcie profilowe roomcajz
  13 lipca 2011 at 09:17

  no nie. „i zaczynał trąbić, przyspieszyłem do ok. 65km/h ale nadal mu widocznie przeszkadzałem”
  Pajac jakiś, nie potrafił wyprzedzić że musiał trąbić?
  Rygbyman dobrze pisze- pewnie narąbany jechał

 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  22 lipca 2011 at 21:31

  Ja kiedyś jechałem po Toruńskiej – trzy pasy i jeden dla autobusów. Ja jadę prawym (nie busem), a ten trąbi, że jak ja śmiem jechać tam gdzie i samochody! Polak był i miał rejestracje kieleckie (nie żebym coś miał do Kielc i ludzi stamtąd, mam w rejonie kielczan i są mili). A autobusy w tym miejscu trąbią jeśli jadę bliżej prawej strony prawego pasa dla samochodów.

  Albo ci debile, którzy widzą, że jedziesz, a i tak wyjeżdżają z podporządkowanej… I z reguły mają rejestrację WZ…