125 ccm
Aktualnie czytasz:
Romet: Prognozujemy wzrost segmentu 125 cm3 o 20%
0

W najbliższych miesiącach sprzedaż motocykli z silnikami o pojemności do 125 cm3 może wzrosnąć nawet o ponad 20 % – prognozuje Romet, największy polski producent skuterów i motocykli. To efekt zmiany prawa, dzięki której będzie można kierować motocyklem posiadając co najmniej 3 lata prawo jazdy kategorii B. Według statystyk PZPM w latach 2009-2013 motocykle 125 cm3 stanowiły od 24,2% do 34,7% procent sprzedaży wszystkich motocykli – popularność tej kategorii pojazdów hamował fakt, iż do ich prowadzenia niezbędne było posiadanie prawa jazdy kategorii A1 lub wyższej.

Prezydent RP podpisał nowelizację Ustawy z dnia 26 czerwca 2014 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami o czym poinformowaliśmy jako pierwsi – nowe prawo wejdzie w życie pod koniec sierpnia 2014. Nowelizacja wprowadza wiele zmian związanych m.in. z egzaminowaniem na prawo jazdy, jednak najbardziej oczekiwaną z nich jest właśnie umożliwienie kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg osobom posiadającym prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.

Wzrost dzięki nowelizacji. Zdaniem ekspertów Romet Motors, wprowadzenie nowych przepisów powinno stymulująco wpłynąć na rynek motocykli w Polsce – firma spodziewa się, że w najbliższych miesiącach ich sprzedaż może wzrosnąć nawet o 20% (będzie to oznaczało największy wzrost sprzedaży od kilku lat). Przedstawiciele Rometa sądzą w przesłanym do Skuterowo.com oświadczeniu, że to właśnie ich firma będzie głównym beneficjentem tego trendu.

 Doświadczenie eksportowe i silna pozycja na rynku w Polsce zdecydowanie pozwolą Rometowi zaproponować najszerszą i sprawdzoną ofertę 125-tek. W pojemności 125 cm3 mamy najszerszy asortyment na rynku polskim. W związku z wejściem nowej ustawy przewidujemy, że zainteresowanie mniejszymi motocyklami będzie rosło i jesteśmy na ten wzrost popytu przygotowani, zarówno produkcyjnie, jak i sprzedażowo, dzięki dobrze rozwiniętej sieci franczyzowej.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

– wyjaśnia Agnieszka Starzyk, Dyrektor Romet Motors.

Dla kogo 125 cm3? Kto będzie kupował takie motocykle? Zdaniem ekspertów, zainteresują się nimi przede wszystkimi mieszkańcy miast, szukający alternatywy dla transportu miejskiego i chcący uniknąć korków.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Zmiany przepisów były potrzebne, ponieważ poruszanie się skuterem o pojemności 50 nie było wystarczające, aby sprawnie poruszać się w mieście m.in. na drogach szybkiego ruchu. Tego typu przepisy sprawdziły się w wielu europejskich miastach. Obserwujemy tam zdecydowanie lepszą kondycję rynku jednośladów. Coraz więcej ludzi korzysta ze skuterów podczas codziennych dojazdów do pracy, czego efektem są m.in. mniejsze korki w centrach miast.

– wyjaśnia Agnieszka Starzyk.

Aktualnie Romet posiada kilkanaście modeli motocykli o pojemności 125c cm, które spełniają kryteria nowej ustawy, m.in. Romet Ogar Caffe 125, Retro 7 125, Maxi 125 oraz White City 125, jednak firma przygotowuje rozszerzenie oferty w tym zakresie o zaskakujące i nowatorskie projekty.

Zobacz także:
Ustawa o motocyklach 125 cm3 na prawo jazdy B wchodzi w życie od dn. 24.08 br
Odliczaj razem ze Skuterowo.com dni i minuty do wejścia w życie ustawy

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%