Aktualnie czytasz:
Prawo Jazdy AM i kamikadze na skuterach
 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Dlaczego kierowcy motorowerów są negatywnie postrzegani przez innych użytkowników dróg? Czyżby to poprzez zbyt liberalne podejście do przepisów? Czy każdy kierowca skutera to pirat drogowy? O tym ostatnio w Dzień Dobry TVN.

Przykrym jest słuchanie opinii innych kierowców na temat skuterzystów. Przykrym jest wprowadzanie dodatkowych przepisów dla wszystkich, którzy przed połową stycznia przyszłego roku nie ukończą osiemnastego roku życia, albo nie zdobędą karty motorowerowej. Na ile sami sobie jesteśmy winni takiej sytuacji, a na ile uwzięto się na miłośników małych jednośladów?

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
18 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe Justyna
  3 października 2012 at 15:59

  No ja mam więcej lat niż 18 więc myślałam,że to wszystkich się tyczy a to tylko Ci którzy będą niepełnoletni to będą musiały taki egzamin przejść…

 • Zdjęcie profilowe Stiopa
  3 października 2012 at 19:38

  Pozdrawiam Negatywnego Bohatera. Tak trzymać. Pełny gaz cały czas i nie dać się złapać. Mam Identycznego Routera. Ponoć czerwone są szybsze, ale czarne są bardziej męskie!

 • Zdjęcie profilowe Kristof65
  3 października 2012 at 21:20

  Temat jest ważny ale nie można się upić przebojowością TVNu . Panowie redaktorzy potrafią przekolorować i w efekcie tworzyć mity . Owszem jest grupa skuterowych jeźdźców przekraczających nagminnie przepisy i może im w tym pomagać zdjęta blokada . Ale czy jest to reguła wśród użytkowników skuterów ? Trzeba też powiedzieć że zdjęcie blokady wśród wielu może paradoksalnie pomagać w bezpieczeństwie . Można przecież ciągle czuć strach że policja zatrzyma nas i sprawdzi . Dlatego przy zdjętej blokadzie mam dodatkowy powód by jeździć zgodnie z prawem . Bez zdjętej blokady w razie kłopotów z policją odpowiadam tylko za jedno akurat aktualnie wyprodukowane wykroczenie . Mając zdjętą blokadę pakiet wykroczeń i kłopotów rośnie . A jeśli TVN nam pokazuje pirata i sugeruje że to zasadniczo zdjęta blokada jest winna , to jest to już manipulacja . Bo z ograniczeniem prędkości jak ktoś nie ma rozumu do jazdy po drogach też może narobić sobie i innym kłopotu .
  Posiadacze praw jazdy mając w pamięci godziny nauki i wydaną kasę na okładki czują zazdrość i rozgoryczenie , że ktoś może się poruszać po drodze bez tego dokumentu . Nagle oślepli i nie widzą różnicy w pojazdach . Była by na ten problem uczciwa metoda . Jak nie młodociany ale dorosły kierowca motoroweru zostanie przyłapany przez policję na wykroczeniu sugerującym jego brak znajomości przepisów drogowych , niech gościu zdaje egzamin kurs cokolwiek. Coś takiego którego celem będzie przeszkolenie człowieka a nie tylko nabicie kasy jakiejś instytucji czy firmy .
  Idąc tokiem rozumowania redakcji TVN , wszyscy piesi poruszają się po drogach na pasach , więc mogą wprowadzać zagrożenie . A kto ich szkolił , jak mieli 7 lat w podstawówce ?

 • Zdjęcie profilowe TryBik
  8 października 2012 at 20:50

  oj tam 45 km/h to nie wiem czy jest taki skuter ktory tak fabrycznie jezdzi

  mysle ze kazdy ok 55-60

 • Zdjęcie profilowe dostawcy
  10 października 2012 at 10:35

  Jak Leszek mógł wystąpić w takim przekłamanym materiale? Gdzie tuningują skuty a 125 cm? Czy Ty Leszku widziałeś to przed emisją? Bo nie wierze abyś mógł przepuścić taką manipulację i wrzucanie wszystkich do jednego worka.

 • 23 października 2012 at 01:08

  JA MAM TAKIEGO SAMEGO I W 3 MIECHY 6500 KM

 • Zdjęcie profilowe moon7100
  18 stycznia 2013 at 14:01

  A ja powiem tak w końcu się wzieli za to,w każdym kraju unii są wymagane uprawnienia do prowadzenia skutera,bo kto widział żeby 13sto latek a nawet i młodsze dzieci uczestniczyły w ruchu bez uprawnień to jest zagrożenie dla wszystkich fakt jest taki że przesadzili z ceną kursu i wymianą karty motorowej.A drugi fakt jest taki że jak ukonczyłeś 18lat to nie potrzebujesz uprawnien to jest smieszne w tej ustawie i bez sensowne dlaczego? bo jest więcej 18sto letnich wariatów niż młodszych powinno byc tak jak w innych krajach jeżeli nie posiadasz żadnego prawa jazdy to na skuter nie masz prawa wsiąśc chyba że zrobisz sobie uprawnienia i to za rok lub dwa w Polsce zmienią też.To że się ma 18lat to nie znaczy że człowiek jest zdolny do prowadzenia skutera tez powinien przejśc badania lekarskie itd moim zdaniem jest to krzywdzące dla mało letnich włascicieli skuterów co ja jadąc na drodze bardziej takiemu bym zaufał niż starszemu z doświadczenia to pisze

 • Zdjęcie profilowe
  18 stycznia 2013 at 21:04

  To nie tak, że to w ustawie jest bez sensu, że pełnoletnich nowe przepisy nie ujmują. Po prostu prawo nie działa wstecz i nie można odebrać ustawą nadanych uprawnień.