Aktualnie czytasz:
Posłowie zagłosowali: CEPiK 2.0, okres próbny i nowe przepisy przesunięte
0

Posłowie zagłosowali: CEPiK 2.0, okres próbny i nowe przepisy przesunięte

autor: Michał Mikulski9 maja 2018

Do tej pory mogliśmy spekulować nt. wprowadzenia nowych regulacji prawnych 4 czerwca 2018 roku. Wczorajsze głosowanie w sejmie jednoznacznie jednak przesuwa ich wprowadzenie. 

Wersji było kilka: częściowe wprowadzenie nowych przepisów ruchu drogowego (okres próbny, zielony listek, punkty karne) z 4 czerwca, całościowe lub całkowite zrezygnowanie ze zmian do czasu finalnego wprowadzenia systemu CEPiK 2.0.

Ostatecznie posłowie zagłosowali za całkowitym odsunięciem w czasie wprowadzenie zmian w przepisach, do momentu zakończenia prac nad systemem CEPiK. 

Jak czytamy w konkluzji publikacji portalu prawodrogowe.pl: 

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

[…] Projekt dotyczy optymalizacji działań związanych z wdrożeniem systemu CEPiK 2.0 i wyeliminowania ryzyka związanego z jednoczesnym uruchomieniem wszystkich jego funkcjonalności oraz integracją i komunikacją z ponad 60 grupami interesariuszy, w części dotyczącej centralnej ewidencji kierowców (CEK), a także uzupełnienia i uspójnienia przepisów ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu oraz niektórych innych ustaw. […] Automatycznie przesunięty zostanie termin wejścia w życie przepisów dotyczących m.in. okresu próbnego itd.

Wszyscy młodzi kierowcy mogą w takim razie spać spokojnie. 4 czerwca przepisy nie wejdą w życie, a okres próbny (i wszystko co z nim związane) zostanie odłożone w czasie.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Na jak długo? Karol Okoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, nie podaje dokładnego harmonogramu, ale mówimy o latach, nie miesiącach. 

Źródło: prawodrogowe.pl

 

Jaka jest Twoja reakcja?
91%
1%
1%