Aktualnie czytasz:
Posłowie zagłosowali: CEPiK 2.0, okres próbny i nowe przepisy przesunięte
0

Posłowie zagłosowali: CEPiK 2.0, okres próbny i nowe przepisy przesunięte

autor: Michał Mikulski9 maja 2018

Do tej pory mogliśmy spekulować nt. wprowadzenia nowych regulacji prawnych 4 czerwca 2018 roku. Wczorajsze głosowanie w sejmie jednoznacznie jednak przesuwa ich wprowadzenie. 

Wersji było kilka: częściowe wprowadzenie nowych przepisów ruchu drogowego (okres próbny, zielony listek, punkty karne) z 4 czerwca, całościowe lub całkowite zrezygnowanie ze zmian do czasu finalnego wprowadzenia systemu CEPiK 2.0.

Ostatecznie posłowie zagłosowali za całkowitym odsunięciem w czasie wprowadzenie zmian w przepisach, do momentu zakończenia prac nad systemem CEPiK. 

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Jak czytamy w konkluzji publikacji portalu prawodrogowe.pl: 

[…] Projekt dotyczy optymalizacji działań związanych z wdrożeniem systemu CEPiK 2.0 i wyeliminowania ryzyka związanego z jednoczesnym uruchomieniem wszystkich jego funkcjonalności oraz integracją i komunikacją z ponad 60 grupami interesariuszy, w części dotyczącej centralnej ewidencji kierowców (CEK), a także uzupełnienia i uspójnienia przepisów ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu oraz niektórych innych ustaw. […] Automatycznie przesunięty zostanie termin wejścia w życie przepisów dotyczących m.in. okresu próbnego itd.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Wszyscy młodzi kierowcy mogą w takim razie spać spokojnie. 4 czerwca przepisy nie wejdą w życie, a okres próbny (i wszystko co z nim związane) zostanie odłożone w czasie.

Na jak długo? Karol Okoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, nie podaje dokładnego harmonogramu, ale mówimy o latach, nie miesiącach. 

Źródło: prawodrogowe.pl

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
91%
Interesujące
2%
heh...
1%
Że co?
1%
Grrrr!
0%
Smutne
1%