Posłowie zagłosowali: CEPiK 2.0, okres próbny i nowe przepisy przesunięte

Do tej pory mogliśmy spekulować nt. wprowadzenia nowych regulacji prawnych 4 czerwca 2018 roku. Wczorajsze głosowanie w sejmie jednoznacznie jednak przesuwa ich wprowadzenie. 

Wersji było kilka: częściowe wprowadzenie nowych przepisów ruchu drogowego (okres próbny, zielony listek, punkty karne) z 4 czerwca, całościowe lub całkowite zrezygnowanie ze zmian do czasu finalnego wprowadzenia systemu CEPiK 2.0.

Ostatecznie posłowie zagłosowali za całkowitym odsunięciem w czasie wprowadzenie zmian w przepisach, do momentu zakończenia prac nad systemem CEPiK. 

Jak czytamy w konkluzji publikacji portalu prawodrogowe.pl: 

[…] Projekt dotyczy optymalizacji działań związanych z wdrożeniem systemu CEPiK 2.0 i wyeliminowania ryzyka związanego z jednoczesnym uruchomieniem wszystkich jego funkcjonalności oraz integracją i komunikacją z ponad 60 grupami interesariuszy, w części dotyczącej centralnej ewidencji kierowców (CEK), a także uzupełnienia i uspójnienia przepisów ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu oraz niektórych innych ustaw. […] Automatycznie przesunięty zostanie termin wejścia w życie przepisów dotyczących m.in. okresu próbnego itd.

Wszyscy młodzi kierowcy mogą w takim razie spać spokojnie. 4 czerwca przepisy nie wejdą w życie, a okres próbny (i wszystko co z nim związane) zostanie odłożone w czasie.

Na jak długo? Karol Okoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, nie podaje dokładnego harmonogramu, ale mówimy o latach, nie miesiącach. 

Źródło: prawodrogowe.pl

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button