Nie tylko uczniowie wracają do nauki – Suzuki Moto Szkoła dedykowana mniejszym pojemnościom!

Dla początkujących i posiadaczy motocykli o pojemności 125 cm3 - najbliższy event Suzuki to powrót do podstaw

W skrócie
 • Najbliższy event Suzuki Moto Szkoła odbędzie się już 27 sierpnia na Torze Jastrząb
 • Szkolenie dedykowane jest użytkownikom motocykli o pojemności 125 cm3
 • Wszyscy właściciele motocykli Suzuki mogą wziąć udział w szkoleniu
 • Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów z JC Group

Japoński producent motocykli nie próżnuje i poza pojawiającymi się co rusz nowościami nie zapomina o tych, którzy są na początku swojej drogi lub chcieliby poprawić swoje umiejętności. Tak właśnie powstał cykl imprez o nazwie Suzuki Moto Szkoła, gdzie wszyscy fani jednośladów z Hamamatsu mogą się spotkać i pod okiem doświadczonych instruktorów podnieść swoje umiejętności.

Suzuki dba o swoich klientów, wobec tego przeprowadza cyklicznie szkolenia, które odbywają się na torze. Niech nie zmyli was sama nazwa obiektu, na którym organizowane są eventy, gdyż przeznaczone są typowo dla motocyklistów jeżdżących po drogach, natomiast tor wyścigowy jako jedyny jest w stanie zagwarantować nam niezbędne bezpieczeństwo podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Świadomość motocyklistów dotycząca bezpieczeństwa oraz techniki jazdy jest coraz większa, dlatego japoński producent postanowił zorganizować Suzuki Moto Szkołę, podczas której wszyscy uczestnicy szkolić będą się pod okiem doświadczonych instruktorów z JC Group.

O tym czy warto, a nawet dlaczego powinno się pojechać na tor mieliście okazje dowiedzieć się już w naszych poprzednich artykułach, dlatego jedynie w ramach przypomnienia dodamy, że jest to zdecydowanie jedyna okazja, w której otrzymamy możliwości poznania własnego motocykla w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Wówczas z zupełnie innej strony doświadczymy jego możliwości, na które bezpośredni wpływ ma zawieszenie, nawierzchnia asfaltu, rodzaj opon, a także pozycja. Dodając do tego porady od instruktorów stajemy się świadomymi motocyklistami, którzy potrafią zrozumieć swój jednoślad i odpowiednio zareagować w awaryjnych sytuacjach.

 

Suzuki Moto Szkoła

Suzuki organizuje cykl szkoleń, który przeznaczony jest dla wszystkich właścicieli motocykli japońskiego producenta bez względu na wiek maszyny i jej pochodzenie, podczas których uczestnicy zapoznają się z zasadami poprawnej, ale przede wszystkim bezpiecznej jazdy. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na prawidłową technikę pokonywania zakrętów, punkt skrętu, szczyt zakrętu, ale również operowanie gazem i hamulcem. To idealny moment, aby jeszcze lepiej poznać swój swój motocykl, zrozumieć zasady działania fizyki, ale przede wszystkim podnieść swoje umiejętności. Dotychczasowe eventy cieszył się ogromnym zainteresowaniem, natomiast nadchodzące szkolenie będzie zdecydowanie wyjątkowe.

Suzuki Moto Szkoła – wyjątkowe szkolenie motocyklowe dla wszystkich właścicieli jednośladów z Hamamatsu

Wielki powrót do szkoły

Pierwszy dzień szkoły zbliża się nieubłaganie, a koniec okresu wakacyjnego i wszechobecne żniwa zwiastują pierwszy dzwonek. Na początku standardowo będzie sporo powtórzeń podstawowego materiału i tym też wyróżniać się będzie nadchodzące szkolenie, które odbędzie się już 27 sierpnia na Torze Jastrząb. To spotkanie w szczególności poświęcone będzie użytkownikom motocykli o pojemności 125 cm3, ale również tym, którzy chcieli po wielu latach ponownie wrócić na dwa koła i utrwalić sobie podstawowe zasady jazdy. Szczególna uwaga zostanie wówczas skupiona na fundamentalnych zasadach, a instruktorzy zrobią wszystko, aby świeżo upieczeni kierowcy sprawnie wkroczyli w świat jednośladów. Oczywiście udział w nim mogą wziąć wszyscy użytkownicy motocykli Suzuki, jednakże sam program będzie zdecydowanie mniej wymagający.

Zajęcia zostaną podzielone na kilkuosobowe grupy, które trenować i ćwiczyć będą pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zaprezentowane zostaną poszczególne elementy bezpiecznego zachowania na torze, a trenerzy z JC Group na bieżąco będą obserwować zachowanie motocyklistów oraz przekazywać  im swoje uwagi związane z realizacją zamierzonego celu – poprawy pewności operowania motocyklem i zwiększenie bezpieczeństwa podczas prowadzenia.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Czy warto wziąć udział w szkoleniu torowym?

Odpowiedź jest bardzo prosta – TAK! Organizowane szkolenia pod okiem instruktorów są w stanie sprawić, że zdecydowanie pewniej będziemy się czuli na motocyklu, a dodatkowo będziemy świadomi zagrożeń oraz następujących reakcji. Uczestnictwo w nim niesie za sobą mnóstwo korzyści, które bezpośrednio z obiektu wyścigowego przełożymy na codzienną jazdę. Poprawne operowanie gazem, hamulcem, znalezienie apeksu czy poprawna pozycja zdecydowanie ułatwi nam jazdę i pozwoli na bezpieczne pokonywanie kilometrów. Nasz motocykl obnaży przed nami swoje wszystkie mocne i słabe strony, dzięki czemu zrozumiemy wszystkie sygnały przez niego dawane.

Dlaczego warto pojechać motocyklem na tor? Czyli o tym jak ważne są szkolenia motocyklowe

 

Plan dnia

 • 9.00 – część teoretyczna
 • 9.45 – zajęcia praktyczne cz. 1
 • 13.00 – lunch
 • 13.45 – zajęcia praktyczne cz.2
 • 16.30 – podsumowanie dnia i wręczenie pamiątkowych certyfikatów
 • 17.00 – zakończenie dnia szkoleniowego

Harmonogram szkoleń

 • 27.08.2023 – TOR JASTRZĄB
 • 09.09.2023 – TOR JASTRZĄB

Aby zapisać się na szkolenie kliknij TUTAJ. Opłata za kurs wynosi 400 zł od osoby i obejmuje całodniowe szkolenie wraz z posiłkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button