Aktualnie czytasz:
Motocyklista uderzył głową w barierki. Stracił życie, bo nie zmieścił się w łuku
6

Na tragiczny skutek wypadku motocyklowego składa się wiele elementów. Brawura, stan nawierzchni, umiejętności i splot wielu innych czynników, które w połączeniu dają śmiertelny finał. W tej sytuacji również wszystko poszło nie tak. Zobacz wideo.

Rosyjskie wideo demaskuje w jaki sposób infrastruktura drogowa może przyczynić się do śmierci motocyklisty w razie szlifu. Z pozoru nawet niewielki błąd może skutkować śmiercią. Nie od dziś wiadomo, iż tego typu barierki w zetknięciu z motocyklistą potrafią zdziałać o wiele więcej szkód, niż pożytku. Klasyczne bariery energochłonne z pewnością nie doprowadziłyby do zerwania (zapiętego) kasku z głowy motocyklisty. Szczeble także mogą potęgować urazy innych części ciała, nie tylko głowy. Takie same konstrukcje stosuje się również w naszym kraju, przykładem może być choćby Warszawa, gdzie większość jezdni wyposażono w tego typu rozwiązanie.

Co ciekawe – w Polsce poddaje się pod wątpliwość także bezpieczeństwo (względem kierowców jednośladów) zapór linowych rozdzielających jezdnie dróg ekspresowych i autostrad.

W tym rosyjskim przypadku główną przyczyną śmierci motocyklisty okazała się prędkość i brak umiejętności składania się w winklu. Być może negatywnie przyczyniła się także aura jaka panowała w chwili zdarzenia.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe anonim
  26 sierpnia 2015 at 13:18

  I kto to mówi… 🙂

 • Skuterzysta
  26 sierpnia 2015 at 14:36

  Tu artykuły już są jak w wyborczej, zakazać motorów od 50 cm3 do skończonych 50 lat i będzie spokój. Dziennie ludzie giną w różnych miejscach i z różnych powodów. Na filmie widać, że przed uderzeniem w krawężnik przechylił się w lewo, spanikował a może by nawet wyrobił się.

 • Zdjęcie profilowe anonim
  anonim
  26 sierpnia 2015 at 14:59

  To raczej barierki „przeciwpiechotne” są, żeby dziatwa i babcie z pietruszką nie śmigały przez 6 pasów. Co można powiedzieć… tych filmów z Rosji w necie jest cała masa. W większości przypadków, człowiek nie wierzy w to, co zarejestrowała kamera. Czy to z motocyklami, skuterami czy samochodami, prawie na każdym widać bezdenną głupotę kierowcy (lub kierowców), która prowadzi do krwawej jatki. Zachowują się tak, jakby nie istniały żadne ograniczenia, ani zdrowy rozsądek (o przepisach i zasadzie ograniczonego zaufania nie wspominając).
  Co do tego wypadku, to gość stanowczo przesadził z prędkością (a umiejętności jak widać nie starczyło). Gdyby nie było barierek, to by się pewnie zabił o samochody na przeciwnych pasach.
  A jeśli chodzi o barierki… Może te energochłonne nie są ^zdrowe^, drzewa i latarnie przy drodze też zdrowe nie są, nowe – linowe ze słupkami co kilka metrów również mogą nas uszkodzić. Chyba nie ma bezpiecznej bariery dla cyklisty, no może zabezpieczenia z siatki (jak na stokach narciarskich), ale ona też (jeśli wytrzyma) może nas odbić na drogę prosto pod koła puszek. Wygląda, że jak nie starczy nam rozsądku, to ratują nas jedynie… szerokie poldery zalewowe wzdłuż wszystkich dróg, czyli łąki. Oby tylko nie pasły się na nich krowy 🙂

 • Zdjęcie profilowe paci
  26 sierpnia 2015 at 15:04

  Był motocyklista a jest jeździec bez głowy.Lekko w winklu było 80-100 jak by idiota nie prowadził a rozsądny to łba y mu ta bariera nie urwała.Szanuj ograniczenia a przeżyjesz po coś one są.

 • Zdjęcie profilowe Druid
  26 sierpnia 2015 at 15:06

  Zulusie… ludzie się uczą… przynajmniej niektórzy… ;)))

 • Zdjęcie profilowe anonim
  26 sierpnia 2015 at 15:15

  No… Zobaczymy 🙂