Aktualnie czytasz:
mDokumenty 2018: wniosek o prawo jazdy online i wszystkie dokumenty w telefonie
0

W drugiej połowie przyszłego roku funkcjonalność CEPiK-u zostanie rozszerzona. Jak podaje minister cyfryzacji, p. Anna Streżyńska, wszystkie dokumenty związane z kierowcą i samochodem będą dostępne online dla kierowcy i urzędników. Także dzięki dedykowanym aplikacjom.

ZOBACZ TAKŻE: Dowód osobisty i prawo jazdy w telefonie. Aplikacja mObywatel już działa

Minister Streżyńska potwierdza, że funkcjonalność całego systemu będzie poszerzana. Już teraz dzięki darmowej aplikacji mObywatel część swoich dokumentów możemy przechowywać w telefonie. Działa np. funkcja mTożsamość, dzięki której można w sposób bezpieczny i zaszyfrowany wymienić się danymi osobowymi. Ale także potwierdzić swoją tożsamość podczas zawierania umów, co może być sporym ułatwieniem. Żeby funkcja działała potrzebna jest aplikacja mObywatel i tzw. Profil Zaufany, który można stworzyć online.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Kolejnym krokiem są mDokumenty, czyli zestaw cyfrowych wersji naszych dokumentów. Wśród nich oczywiście prawo jazdy, dowód osobisty, ubezpieczenie OC i potwierdzenie posiadania aktualnego przeglądu technicznego. Minister mówiła w wywiadzie dla BusinessInsider’a, że „wszystkie dokumenty związane z pojazdem i kierowcą, czyli prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu, w którym jest też potwierdzenie badania technicznego oraz dokument ubezpieczeniowy będą dostępne w drugiej połowie przyszłego roku”.

Jak podaje w/w portal, do końca bieżącego roku wprowadzona zostanie możliwość wypełniania online wniosków o wydanie prawa jazdy, zameldowania, wydania aktu stanu cywilnego czy zarejestrowania dziecka. Z czasem dojdzie do tego możliwość złożenia wniosku o paszport oraz e-płatności.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%
0%
0%
0%