Aktualnie czytasz:
mDokumenty 2018: wniosek o prawo jazdy online i wszystkie dokumenty w telefonie
0

W drugiej połowie przyszłego roku funkcjonalność CEPiK-u zostanie rozszerzona. Jak podaje minister cyfryzacji, p. Anna Streżyńska, wszystkie dokumenty związane z kierowcą i samochodem będą dostępne online dla kierowcy i urzędników. Także dzięki dedykowanym aplikacjom.

ZOBACZ TAKŻE: Dowód osobisty i prawo jazdy w telefonie. Aplikacja mObywatel już działa

Minister Streżyńska potwierdza, że funkcjonalność całego systemu będzie poszerzana. Już teraz dzięki darmowej aplikacji mObywatel część swoich dokumentów możemy przechowywać w telefonie. Działa np. funkcja mTożsamość, dzięki której można w sposób bezpieczny i zaszyfrowany wymienić się danymi osobowymi. Ale także potwierdzić swoją tożsamość podczas zawierania umów, co może być sporym ułatwieniem. Żeby funkcja działała potrzebna jest aplikacja mObywatel i tzw. Profil Zaufany, który można stworzyć online.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

Kolejnym krokiem są mDokumenty, czyli zestaw cyfrowych wersji naszych dokumentów. Wśród nich oczywiście prawo jazdy, dowód osobisty, ubezpieczenie OC i potwierdzenie posiadania aktualnego przeglądu technicznego. Minister mówiła w wywiadzie dla BusinessInsider’a, że „wszystkie dokumenty związane z pojazdem i kierowcą, czyli prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu, w którym jest też potwierdzenie badania technicznego oraz dokument ubezpieczeniowy będą dostępne w drugiej połowie przyszłego roku”.

Jak podaje w/w portal, do końca bieżącego roku wprowadzona zostanie możliwość wypełniania online wniosków o wydanie prawa jazdy, zameldowania, wydania aktu stanu cywilnego czy zarejestrowania dziecka. Z czasem dojdzie do tego możliwość złożenia wniosku o paszport oraz e-płatności.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%