Mandaty z fotoradaru 2015: Za prędkość zapłaci właściciel motocykla. Bez punktów

Złe wieści dla właścicieli zarówno skuterów, jak i motorowerów i motocykli 125 ccm. Być może już w 2015 roku mandaty z fotoradarów będą wystawiane właścicielom jednośladów bez względu na to kto w danej chwili go użytkował.

Dziś fotoradary "pstrykające od tyłu" mogą to robić, jednak w celu wystawienia mandatu i punktów karnych konieczne jest wskazania kierującego. Inna opcja to utrata pamięci i brak wskazania takiej osoby, co skutkuje wyższym mandatem - jednak bez punktów karnych.

Ma się to zmienić - rządzący pracują nad nowymi przepisami. Wkrótce, być może już w tym roku mandaty z fotoradarów mają być obligatoryjnie nakładane na właściciela samochodu/motocykla. Pocieszającym jest to, że wówczas nie dostaniemy punktów karnych.

Według rządzących aktualne przepisy sprawiają, że blisko 40% piratów drogowych uniknęło kary w ubiegłym roku. To na skutek braku odpowiedzi na wysłane zapytanie (brak jakiejkolwiek reakcji na przesłane wezwanie skutkuje zatrzymaniem procedury).

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Nowe regulacje rodzą natomiast problem, który powstanie w przypadku pojazdów wypożyczonych, służbowych lub leasingowanych.

To jednak nie koniec niespodzianek jakie w tym roku szykują rządzący. Wkrótce ma się pojawić nowy taryfikator punków karnych oraz wyższe kary za jazdę bez prawa jazdy.

Inne publikacje na ten temat:

12 opinii

 1. To jest… genialne. Nie ma dowodów na to, że właściciel przekroczył prędkość? Karamy za niewskazanie kierującego. Nie ma obowiązku składania zeznań jeśli może to obciążyć jego lub jego rodzinę? I co z tego, ktoś musi zapłacić.

 2. Sprzedaz punktow? I tak kto chcial to odmawial wskazania i bral eiekszy mandat bez punktow. Tylko ja glupi kiedys sie przyznalem i mialem 2 punkty przez rok. Teraz stwierdzilem ze jak dostane to biore bez wskazywania wyzszy i wsio. Bo tak naprawde to nie kasa jest problemem,tylko wlasnie punkty sa dotkliwe i upierdliwe.

 3. Tu się niestety – w drodze wyjątku – muszę z Tobą zgodzić… Tylko, jak jeszcze zaostrzą przepisy i zasady rekrutacji na egzaminach, to na drogach zostaną sami starzy, krokodylki i misiaczki… 😀

 4. tak na pisała bo cytuję; Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm. Co do \” Poza tym trzeba być typowym ignorantem pisząc, że skuteczne egzekwowanie prawa oznacza coś złego\” to dla mnie mogą ci za przekroczenie dać nawet 10lat gułagu u ruskich:D A co do \” Wysokość mandatów za prędkość powinna wynosić tyle ile wynosi przekroczenie prędkości razy waga pojazdu i wtedy mielibyśmy Szwajcarię\” już ja mamy z frankiem i większy burdel nie jest potrzebny.
  Podsumowując jesteś nie zadowolony z życia i lubisz krytykować innych a powodem jest frustracja bo masz małego ptaszka:D a pani Ania ma większe \”jaja\” od ciebie:) Pocieszyć cię moge tylko przysłowiem że nieważne jaki wielki ptak tylko jak mocno dziobie:)

 5. Czy pani Ania potrafi napisać coś sensownego? Czy mając skuter o pojemności 150 przepis mnie nie będzie dotyczył, czy może „złe wieści” odnoszą się tylko do posiadaczy mniejszych pierdopędów?

  Poza tym trzeba być typowym ignorantem pisząc, że skuteczne egzekwowanie prawa oznacza coś złego.

  Tytuł powinien brzmieć: „Nareszcie łąmiący przepisy zapłacą za swoje”.

  Moim zdaniem kary za nieprzestrzeganie przepisów powinny być przygniatające, tak żeby hołota w końcu nauczyła się jeździć.

  Wysokość mandatów za prędkość powinna wynosić tyle ile wynosi przekroczenie prędkości razy waga pojazdu i wtedy mielibyśmy Szwajcarię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button