125 ccm
Aktualnie czytasz:
Mandaty z fotoradaru 2015: Za prędkość zapłaci właściciel motocykla. Bez punktów

Złe wieści dla właścicieli zarówno skuterów, jak i motorowerów i motocykli 125 ccm. Być może już w 2015 roku mandaty z fotoradarów będą wystawiane właścicielom jednośladów bez względu na to kto w danej chwili go użytkował.

Dziś fotoradary "pstrykające od tyłu" mogą to robić, jednak w celu wystawienia mandatu i punktów karnych konieczne jest wskazania kierującego. Inna opcja to utrata pamięci i brak wskazania takiej osoby, co skutkuje wyższym mandatem - jednak bez punktów karnych.

Ma się to zmienić - rządzący pracują nad nowymi przepisami. Wkrótce, być może już w tym roku mandaty z fotoradarów mają być obligatoryjnie nakładane na właściciela samochodu/motocykla. Pocieszającym jest to, że wówczas nie dostaniemy punktów karnych.

Według rządzących aktualne przepisy sprawiają, że blisko 40% piratów drogowych uniknęło kary w ubiegłym roku. To na skutek braku odpowiedzi na wysłane zapytanie (brak jakiejkolwiek reakcji na przesłane wezwanie skutkuje zatrzymaniem procedury).

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Nowe regulacje rodzą natomiast problem, który powstanie w przypadku pojazdów wypożyczonych, służbowych lub leasingowanych.

To jednak nie koniec niespodzianek jakie w tym roku szykują rządzący. Wkrótce ma się pojawić nowy taryfikator punków karnych oraz wyższe kary za jazdę bez prawa jazdy.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
12 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe paci
  19 marca 2015 at 14:00

  tak na pisała bo cytuję; Skuterowo.com to portal oraz forum dla sympatyków skuterów, maxi skuterów 125 ccm, motorowerów i motocykli 125 ccm. Co do \” Poza tym trzeba być typowym ignorantem pisząc, że skuteczne egzekwowanie prawa oznacza coś złego\” to dla mnie mogą ci za przekroczenie dać nawet 10lat gułagu u ruskich:D A co do \” Wysokość mandatów za prędkość powinna wynosić tyle ile wynosi przekroczenie prędkości razy waga pojazdu i wtedy mielibyśmy Szwajcarię\” już ja mamy z frankiem i większy burdel nie jest potrzebny.
  Podsumowując jesteś nie zadowolony z życia i lubisz krytykować innych a powodem jest frustracja bo masz małego ptaszka:D a pani Ania ma większe \”jaja\” od ciebie:) Pocieszyć cię moge tylko przysłowiem że nieważne jaki wielki ptak tylko jak mocno dziobie:)

 • Zdjęcie profilowe SingSing74
  19 marca 2015 at 14:06

  Czy pani Ania potrafi napisać coś sensownego? Czy mając skuter o pojemności 150 przepis mnie nie będzie dotyczył, czy może „złe wieści” odnoszą się tylko do posiadaczy mniejszych pierdopędów?

  Poza tym trzeba być typowym ignorantem pisząc, że skuteczne egzekwowanie prawa oznacza coś złego.

  Tytuł powinien brzmieć: „Nareszcie łąmiący przepisy zapłacą za swoje”.

  Moim zdaniem kary za nieprzestrzeganie przepisów powinny być przygniatające, tak żeby hołota w końcu nauczyła się jeździć.

  Wysokość mandatów za prędkość powinna wynosić tyle ile wynosi przekroczenie prędkości razy waga pojazdu i wtedy mielibyśmy Szwajcarię.