Aktualnie czytasz:
Kręcenie liczników w motorowerach karalne
2

Kręcenie liczników w motorowerach karalne

autor: Przemysław Borkowski22 stycznia 2020

Policja zatrzymała motorower do kontroli, a jej efektem jest wykrycie cofnięcia licznika. Co teraz?

W poniedziałek (20.01), w Andrychowie, policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego zatrzymali motorower w celu dokonania kontroli drogowej. Podczas kontroli pojazdu dokonano także obligatoryjnego od 1 stycznia 2020 roku sprawdzenia wskazania licznika przebiegu. Wynik kontroli wykazał niezgodność z poprzednim zapisanym w Centralnej Ewidencji Pojazdów stanem o 2657 km.
Jak poinformowała Agnieszka Petek, rzecznik prasowy wadowickiej policji, śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takich rozbieżności wskazań licznika i kto jest za nią odpowiedzialny.

Przypominamy że od 25 maja 2019 roku, „kręcenie” licznika jest w świetle prawa przestępstwem i może skutkować karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli wykryjemy ten fakt na własną rękę w swoim pojeździe, to warto to zgłosić odpowiednim służbom, gdyż nie jest on podstawą do odpowiedzialności. Następuje ona dopiero wtedy, gdy dowiemy się o fakcie cofnięcia licznika i nie poinformujemy o tym nabywcy podczas odsprzedaży pojazdu, zawyżając w ten sposób jego wartość.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Nowe przepisy obejmują wszystkie pojazdy silnikowe, w tym także motorowery.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
33%
67%
  • 25 stycznia 2020 at 12:33

    No a co w przypadku Junaka 905 z roczników 2018-2019 z resetującym sie licznikiem 😛

  • 18 lutego 2020 at 12:44

    To nałapią kupę „przestępców” ;P . O ostatnio nabyłem Jawkę Mustang celem wyremontowania. Jawka ta to tak naprawdę rama z dokumentami i sterta części -Licznika brak Siłą rzeczy nowy będzie miał niewłaściwy przebieg.Kupa narodu bawi się w takie remonty zabytkowych już motorków i większość będzie miała ten sam problem bo licznika albo nie ma albo nie działa albo jest totalnie przerdzewiały. IMHO przepis ten jest co do starych motorków bezsensowny. Kto kupując Jawkę ,Simsona. WSKę itd z przed 40lat w ogóle zwraca uwagę na przebieg. Kupuje się nowy wał cylinder tłok łożyska etc i silnik nówka sztuka. Co innego jak ktoś kupuje 5cio letniego „ścigacza” to tu już przebieg jest istotny ale w 50cio letnim Simsonie???? wiadomo że do remontu i nikt się nie da nabrać że dziadek tylko do kościoła jeździł a kościół odwiedzał tylko na Wielkanoc ;E