Keeway Silver Blade 125: Od Kwietnia w salonach

Nowość Keeway’a ma być dostępna na naszym rynku za około miesiąc. Cena maxi skutera tej marki ma wynosić około 8 500 PLN. Czy Silver Blade okaże się sukcesem sezonu 2012? Niedługo się przekonamy.

Andrzej Kuczmierowski z Keeway Motor Polska Silver wskazał dwie największe zalety tego skutera: posiada wtrysk paliwa i chłodzenie cieczą. Ma to zapewnić optymalne spalanie i dobre osiągi. Jednostka o pojemności 125 ccm może rozpędzić się do około 110 km/h.
Już na pierwszy rzut oka widać, że Keeway chce zerwać z “syndromem chińskiego skutera”. Podczas bliskiego spotkania z pojazdem odnieśliśmy wiele pozytywnych wrażeń, zwłaszcza zwracając uwagę na jakość wykończenia. Silver Blade wyraźnie zbliża się do tajwańskich konkurentów.

[nggallery id=66]

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

13 opinii

  1. Zaryzykował bym stwierdzenie, że w pojemności 125 nie będzie dla niego konkurentów. No, chyba żeby okazał się awaryjny. Pojemność 125 a prędkość maksymalna taka jak w Rometowej dwieście pięćdziesiątce, do tego dochodzi piękny design i niewiele większa cena. Kymco będzie miało w bardzo niedalekiej przyszłości bardzo poważnego konkurenta.

  2. c.d.
    Dziwi mnie tylko wysoka masa pojazdu – 172kg, podana na stronie importera. Będzie mułowaty? Wydaje mi się, że to błąd. Aż chyba skrobnę tam maila z ciekawości :P

  3. No jak widać keeway zmiażdżył Rometa i jego Maxi skuter, ponieważ bliżej mu do tajwanu, niż do chin a Romet to w większości chiński Senkemotor.

  4. Na oficjalnej stronie keewaymotor.com jest napisane, że masa pojazdu to 155kg a nie 172 ale i tak jest dosyć cięzki.

  5. @ Radziu, też tam patrzyłem potem, te 172kg to jednak musi być prawda, bo na keewaymotor.com napisane jest właśnie 155kg NETTO, czyli z paliwem i innymi płynami faktycznie może być te 172kg

  6. Według mnie Keeway silverblade lepiej sprawdził się w pojemności 250 jak na taką wagę ale wart wziąć pod uwagę, że ma 12.10 km a Romet tylko 8

  7. Trzeba przyznać ze prezentuje się całkiem ładnie …tylko zeby była większa pojemność to by był rasowy maxi

  8. Rewelacyjna cena za maxiskuta 125cc. Szkoda, ze Keeway slabiutko stoi w UK (kiepska siec dealerska i kiepski asortyment- same popierdolki oraz zero obecnosci w branzowych mdiach). Przy braku koniecznosci posiadania prawa jazdy na modele do 125cc, taki max w cenie 1800-2000 GBP zmasakrowalby rynek. Nie wiem naprawde czym sie kieruja firmy w swoich strategiach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button