Jakimi motocyklami można jeździć zimą? Zima 2019 na motocyklu 

Zima nie musi oznaczać pożegnania z motocyklami. Fakt, jeśli posiadacie sportowy sprzęt na pół-torowych oponach to może okazać się, że rzeczywiście najlepiej pozostawić go w garażu. Ale jest kilka typów motocykli, którymi można jeździć bez względu na pogodę.

Dla wielu motocyklistów zimowe miesiące to czas odpoczynku od pasji i wyczekiwanie na pojawienie się słonecznych dni. Ale nie dla wszystkich! Zima może być idealnym momentem do zabawy i treningu, a niektóre typy motocykli bardziej zachęcają do zimowej jazdy niż innego. Zobaczmy. 

Zima 2019: Motocyklowy SUV

Grzane manetki, podgrzewane siedzenia, wysokie szyby, wyższy skok zawieszenie i większe koła. Motocyklowe SUVy (albo „motocykle typu Adventure”) są idealne do cięższych warunków pogodowych. Dopóki śnieg nie leży na drodze, a czarny lód nie pojawił się na asfalcie – spokojnie można radzić sobie z korkami w mieście i okazjonalnymi wypadami, nawet przy niskich temperaturach.

I tak, wiem – każdym motocyklem można jeździć przy niskich temperaturach. Ale na dłuższą metę, gdy termometr pokazuje 0 stopni Celsjusza, ochrona przed wiatrem i „podgrzewanie” niektórych partii ciała wydaje się priorytetem numer jeden. Inna sprawa, że do motocyklowych SUVów znajdziemy szeroki wachlarz dualsportowych opon, które lepiej poradzą sobie z mokrą nawierzchnią czy brudem naniesionym na jezdnię. 

Zima 2019: Enduro i Dual Sport

Hard enduro zimą? Jak najbardziej. To świetny moment na trening, oczywiście pod warunkiem delikatnego przygotowania sprzętu (np. ochrony komory filtra powietrza) i porządnego ubioru motocyklisty. Mimo to na lekkim enduro spokojnie można poradzić sobie nawet z zalegającym śniegiem. A gdy wyposażymy naszego enduraka w kolce… 

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Zima 2019: Trial

Trial jest lekki. Trial jest mocny. Trial jest uniwersalny! Tymi małymi motocyklami można jeździć dosłownie w każdych warunkach pogodowych i w praktycznie każdym terenie. Oczywiście, w tym wypadku najważniejsze są umiejętności kierującego.

Inne publikacje na ten temat:

Trening na motocyklu zimą: Pitbike

A jeśli nie lubicie chłodu, to zawsze pozostaje trenowanie na pitbike. Hale do pitbików są także w Polsce, a motocykl można wypożyczyć na miejscu. W najgorszym wypadku będziemy się bardzo dobrze bawić. A to już coś!

Jak to jest z tym końcem sezonu?

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

    1. Dokładnie. Też chciałem to napisać 🙂 a faktycznie u nas takie zimy że trzeba specjalnie kupować moto typu adventure,cross na dosłownie 3 tygodnie bo śnieżek poprószy. Zwykły skuter wystarczy do tego motokoc żeby stawów nie przeziębić i heja banana.
      Ewentualnie opony z głębszym bieżnikiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button