Aktualnie czytasz:
Honda Africa Twin: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
1

Historia modelu Honda Africa Twin jest ściśle powiązana z rajdem Dakar. W latach osiemdziesiątych rajdy terenowe cieszyły się ogromną popularnością, a zapotrzebowanie na maszyny rajdowe stale rosło. Honda powołała wewnątrz firmy specjalny departament, który dedykowany był wyłącznie do tworzenia motocykli rajdowo-wyścigowych.

Efektem prac działu był motocykl wyścigowy zaprezentowany po raz pierwszy w 1986 roku podczas rajdu Dakar. Był to model NXR750V. Dalsze prace nad udoskonaleniem rajdowego modelu Hondy zaowocowały wypuszczeniem w 1988 roku modelu XRV Africa Twin. Był to motocykl o silniku o pojemności 650 cm3. Miał 55 KM mocy i moment obrotowy wynoszący 50 Nm.

Maszyna miała wszystkie charakterystyczne cechy, które wówczas charakteryzowały dakarowe motocykle enduro. Wyposażona była w ogromny zbiornik paliwa skierowany mocno ku dołowi, masywną osłonę silnika, podwójny reflektor.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

W 1990 roku Honda Africa Twin została wyposażona w silnik o pojemności 742 cm3. Jego moc wzrosła do 57 KM. Motocykl przeszedł również lekki lifting wizualny względem poprzednika.

Dwa lata później w Honda Africa Twin pojawił się komputer pokładowy. W 1993 roku w modelu zmodernizowano rozrząd. Moc ponownie została podniesiona i osiągnęła pułap 59 KM. Zmieniono również gaźniki oraz ponownie odmieniono lekko wygląd maszyny. W 1996 roku Honda podjęła decyzję o powolnym wycofaniu Africa Twin ze swojej oferty, ale ostatnie modele sprzedawano aż do roku 2003.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Honda Africa Twin: Dane techniczne

Dane techniczne: Honda Africa Twin
MarkaHonda Africa Twin
ModelAfrica Twin
Pojemność124 cm3
Silnikdwuuwowy, czterocylindrowy
Chłodzeniecieczą
Moc maksymalna11 KM
Ilość miejsc1
Rozruchelektryczny
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
50%
Grrrr!
0%
Smutne
50%