Aktualnie czytasz:
Honda Africa Twin: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
1

Historia modelu Honda Africa Twin jest ściśle powiązana z rajdem Dakar. W latach osiemdziesiątych rajdy terenowe cieszyły się ogromną popularnością, a zapotrzebowanie na maszyny rajdowe stale rosło. Honda powołała wewnątrz firmy specjalny departament, który dedykowany był wyłącznie do tworzenia motocykli rajdowo-wyścigowych.

Efektem prac działu był motocykl wyścigowy zaprezentowany po raz pierwszy w 1986 roku podczas rajdu Dakar. Był to model NXR750V. Dalsze prace nad udoskonaleniem rajdowego modelu Hondy zaowocowały wypuszczeniem w 1988 roku modelu XRV Africa Twin. Był to motocykl o silniku o pojemności 650 cm3. Miał 55 KM mocy i moment obrotowy wynoszący 50 Nm.

Maszyna miała wszystkie charakterystyczne cechy, które wówczas charakteryzowały dakarowe motocykle enduro. Wyposażona była w ogromny zbiornik paliwa skierowany mocno ku dołowi, masywną osłonę silnika, podwójny reflektor.

W 1990 roku Honda Africa Twin została wyposażona w silnik o pojemności 742 cm3. Jego moc wzrosła do 57 KM. Motocykl przeszedł również lekki lifting wizualny względem poprzednika.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Dwa lata później w Honda Africa Twin pojawił się komputer pokładowy. W 1993 roku w modelu zmodernizowano rozrząd. Moc ponownie została podniesiona i osiągnęła pułap 59 KM. Zmieniono również gaźniki oraz ponownie odmieniono lekko wygląd maszyny. W 1996 roku Honda podjęła decyzję o powolnym wycofaniu Africa Twin ze swojej oferty, ale ostatnie modele sprzedawano aż do roku 2003.

Honda Africa Twin: Dane techniczne

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Dane techniczne: Honda Africa Twin
MarkaHonda Africa Twin
ModelAfrica Twin
Pojemność124 cm3
Silnikdwuuwowy, czterocylindrowy
Chłodzeniecieczą
Moc maksymalna11 KM
Ilość miejsc1
Rozruchelektryczny
Jaka jest Twoja reakcja?
0%
50%
50%