Harley-Davidson Sport Glide 2018: agresywna stylistyka i wszechstronność

Nowy Sport Glide to fabryczny motocykl custom, który sprawdzi się wszędzie – podczas krótkich wypadów, na długich trasach oraz podczas przejażdżek po mieście. Czerpiąc z klasycznych rozwiązań stylistycznych serii Harley-Davidson Touring, Sport Glide sam w sobie jest wzorcem zwartej i nowoczesnej formy.

  • Nowy model w rodzinie Harley-Davidson Softail®
  • Nowy, odwrócony widelec przedni 43 mm oraz zewnętrzna regulacja napięcia wstępnego sprężyny tylnego amortyzatora
  • Wyposażony w silnik Milwaukee-Eight® 107 V-Twin
  • Szybki i łatwy demontaż owiewki i kufrów
  • Przedni reflektor LED i elektroniczny tempomat

Nowy Harley-Davidson® Sport Glide to prawdziwy kameleon – agresywny fabryczny cruiser custom ze zdejmowanymi kuframi i owiewką, który świetnie radzi sobie podczas krótkich wypadów, na długich trasach oraz podczas codziennych przejażdżek po mieście. Uniwersalny Sport Glide stylowo przemyka przez miasto i również doskonale sprawdza się na krętych drogach czy bezkresnych autostradach.

Dziewiąty model oparty na zupełnie nowej platformie Harley-Davidson Softail®  jest najnowszym z serii 100 najważniejszych motocykli, które firma planuje wprowadzić na rynek do roku 2027. Sport Glide to fascynujące połączenie techniki i stylu.

Nowe podwozie w modelu Sport Glide zaprojektowano, by było lekkie i sztywne, zapewniając zwinność i precyzję, a sztywno mocowany układ napędowy Milwaukee-Eight 107 V-Twin tłoczy górę momentu obrotowego, gwarantując doskonałe przyśpieszenie i moc do wyprzedzania.

Nowe, sztywne (i zamykane) kufry charakteryzują się eleganckim designem. Łatwo je załadować i rozładować, a kierowca w siodle może je otworzyć jedną ręką. Ponadto można je zdemontować w ciągu kilku sekund dzięki wbudowanemu mechanizmowi szybkiego montażu z niemal niewidocznymi punktami mocowania. Łączna pojemność kufrów wynosi 25,5 l.

Szerokie, wygodne siodło oraz wysunięte do przodu podnóżki tworzą ergonomiczną pozycję kierowcy dostosowaną do różnych sylwetek; odległość siodła od podłoża to jedynie 652,7 mm. Przedni reflektor LED Daymaker wyróżnia się charakterystycznym pierścieniem LED, tworząc zgraną parę z jasnym tylnym światłem LED (zintegrowanym w kierunkowskazach). W standardowym wyposażeniu motocykl posiada: gniazdo USB do ładowania, bezkluczykowy włącznik zapłonu oraz inteligentny system zabezpieczający Harley-Davidson Smart Security.

Nowy odwrócony widelec 43 mm zapewnia sztywność przodu, a amortyzator z pojedynczym wkładem typu cartridge gwarantuje precyzyjne prowadzenie, stabilność i pewność hamowania dodatkowo zwiększoną przez system ABS. Sport Glide sunie na nowych, aluminiowych kołach Mantis, 18-calowym przednim i 16-calowym tylnym, obleczonych w opony Michelin Scorcher 31.

W Sport Glide zastosowano również zupełnie nowe, tylne zawieszenie typu monoshock z zewnętrzną regulacją napięcia wstępnego sprężyny za pomocą łatwo dostępnego pokrętła przy zbiorniku oleju. Zawieszenie można więc łatwo dostosować do wagi bagażu i pasażera, zachowując jego optymalną wydajność oraz geometrię.

Sport Glide będzie dostępny w trzech kolorach: Vivid Black, Twisted Cherry i Silver Fortune. Aby uzyskać więcej informacji na temat modelu 2018 Harley-Davidson Sport Glide wejdź na stronę: www.harley-davidson.pl

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button