Harley-Davidson Sport Glide 2018: agresywna stylistyka i wszechstronność

Nowy Sport Glide to fabryczny motocykl custom, który sprawdzi się wszędzie – podczas krótkich wypadów, na długich trasach oraz podczas przejażdżek po mieście. Czerpiąc z klasycznych rozwiązań stylistycznych serii Harley-Davidson Touring, Sport Glide sam w sobie jest wzorcem zwartej i nowoczesnej formy.

  • Nowy model w rodzinie Harley-Davidson Softail®
  • Nowy, odwrócony widelec przedni 43 mm oraz zewnętrzna regulacja napięcia wstępnego sprężyny tylnego amortyzatora
  • Wyposażony w silnik Milwaukee-Eight® 107 V-Twin
  • Szybki i łatwy demontaż owiewki i kufrów
  • Przedni reflektor LED i elektroniczny tempomat

Nowy Harley-Davidson® Sport Glide to prawdziwy kameleon – agresywny fabryczny cruiser custom ze zdejmowanymi kuframi i owiewką, który świetnie radzi sobie podczas krótkich wypadów, na długich trasach oraz podczas codziennych przejażdżek po mieście. Uniwersalny Sport Glide stylowo przemyka przez miasto i również doskonale sprawdza się na krętych drogach czy bezkresnych autostradach.

Dziewiąty model oparty na zupełnie nowej platformie Harley-Davidson Softail®  jest najnowszym z serii 100 najważniejszych motocykli, które firma planuje wprowadzić na rynek do roku 2027. Sport Glide to fascynujące połączenie techniki i stylu.

Nowe podwozie w modelu Sport Glide zaprojektowano, by było lekkie i sztywne, zapewniając zwinność i precyzję, a sztywno mocowany układ napędowy Milwaukee-Eight 107 V-Twin tłoczy górę momentu obrotowego, gwarantując doskonałe przyśpieszenie i moc do wyprzedzania.

Nowe, sztywne (i zamykane) kufry charakteryzują się eleganckim designem. Łatwo je załadować i rozładować, a kierowca w siodle może je otworzyć jedną ręką. Ponadto można je zdemontować w ciągu kilku sekund dzięki wbudowanemu mechanizmowi szybkiego montażu z niemal niewidocznymi punktami mocowania. Łączna pojemność kufrów wynosi 25,5 l.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Szerokie, wygodne siodło oraz wysunięte do przodu podnóżki tworzą ergonomiczną pozycję kierowcy dostosowaną do różnych sylwetek; odległość siodła od podłoża to jedynie 652,7 mm. Przedni reflektor LED Daymaker wyróżnia się charakterystycznym pierścieniem LED, tworząc zgraną parę z jasnym tylnym światłem LED (zintegrowanym w kierunkowskazach). W standardowym wyposażeniu motocykl posiada: gniazdo USB do ładowania, bezkluczykowy włącznik zapłonu oraz inteligentny system zabezpieczający Harley-Davidson Smart Security.

Nowy odwrócony widelec 43 mm zapewnia sztywność przodu, a amortyzator z pojedynczym wkładem typu cartridge gwarantuje precyzyjne prowadzenie, stabilność i pewność hamowania dodatkowo zwiększoną przez system ABS. Sport Glide sunie na nowych, aluminiowych kołach Mantis, 18-calowym przednim i 16-calowym tylnym, obleczonych w opony Michelin Scorcher 31.

W Sport Glide zastosowano również zupełnie nowe, tylne zawieszenie typu monoshock z zewnętrzną regulacją napięcia wstępnego sprężyny za pomocą łatwo dostępnego pokrętła przy zbiorniku oleju. Zawieszenie można więc łatwo dostosować do wagi bagażu i pasażera, zachowując jego optymalną wydajność oraz geometrię.

Sport Glide będzie dostępny w trzech kolorach: Vivid Black, Twisted Cherry i Silver Fortune. Aby uzyskać więcej informacji na temat modelu 2018 Harley-Davidson Sport Glide wejdź na stronę: www.harley-davidson.pl

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button