Aktualnie czytasz:
Fabryczna usterka w motocyklach Royal Enfield: Ponad 15 tysięcy motocykli wezwanych do serwisu
0

Indyjski Royal Enfield ogłasza akcję serwisową. Zaproszenie na inspekcję obejmuje motocykle Royal Enfield z serii 650: Interceptor 650, Continental GT 650 oraz model Himalayan, będące w ofercie na rynkach Wielkiej Brytanii, Europy oraz Korei.

Powodem wezwań do serwisu jest nadmierna korozja układu hamulcowego, co może skutkować uszkodzeniami zacisku oraz wpływać na jego pracę oraz skuteczność.
Jak potwierdza największy na świecie producent motocykli turystycznych, wezwanie dotyczy aż 15200 sztuk modeli opartych na dwucylindrowym silniku o pojemności 650 cm³.
Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu:
"Problem pojawił się w niewielkiej ilości motocykli, w kilku krajach. Po zbadaniu sprawy ustaliliśmy, że usterka występuje w motocyklach, które jeździły po drogach posypywanych solą w trakcie niekorzystnych warunków atmosferycznych, lub w nadmorskich miejscowościach. Zdecydowaliśmy, że w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, ogłaszamy akcję serwisową modeli Interceptor 650, Continental GT 650 oraz Himalayan na rynkach gdzie występują wymienione warunki. Akcja serwisowa ma na celu weryfikację oraz usunięcie usterki i będzie miała miejsce na rynkach Wielkiej Brytanii, Europy oraz Korei. Skutkuje to natychmiastowym wezwaniem ww motocykli sprzedanych na tych rynkach do serwisów celem inspekcji, czyszczenia oraz wymiany niezbędnych części, jeśli zajdzie taka potrzeba. "

Motocykle serii 650 to flagowe modele hinduskiego producenta. Jest to także pierwsza z dwucylindrowych serii wypuszczonych przez Royal Enfield na rynek.

Nie jest to pierwszy raz kiedy produkowane w Indiach pojazdy dotyka problem korozji na innych rynkach, gdzie środowisko jest bardziej agresywne. Sytuacja ta dotyczy tak branży samochodowej oraz pojazdów produkowanych pod m.in. europejskimi markami.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%