Elektroniczne dobrodziejstwa dla motocyklistów: Honda RoadSync

Informacja prasowa

W skrócie
  • Korzystaj ze smartfona podczas jazdy motocyklem, ale nie trać drogi z pola widzenia nawet na sekundę
  • Honda RoadSync to aplikacja umożliwiająca kontakt ze światem i obsługę multimediów bez odrywania rąk od kierownicy i dekoncentracji
  • Aplikacja jest teraz dostępna na telefony z systemem Android oraz iOS

Honda Motor Europe informuje, że system sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control jest już dostępny w Europie dla użytkowników urządzeń z systemem iOS oraz Android. Jedziesz, mówisz za pomocą swojego jednośladu do telefonu, a on wykonuje polecenia. Fajnie?

Ach, te elektroniczne gadżety. Można mieć różne zdanie na temat ich nieodzowności na listach wyposażenia współczesnych motocykli, la etrzeba przyznać, że potrafią ułatwić łączenie jazdy na motocyklu z pozostaniem w kontakcie ze swiatem i bezproblemowym docieraniem do celu. Jednym z takich udogodnień jest aplikacja Honda RoadSync, która pozwala obsługiwać telefon bez potrzeby odrywania wzroku od drogi i instalowania dodatkowych uchwytów na smartfon.

Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej Honda RoadSync na urządzeniach z systemem iOS14 (i nowszymi), rozwiązanie Honda Smartphone Voice Control umożliwia klientom Hondy dostęp do ich ulubionych funkcji. System, wcześniej kompatybilny tylko z urządzeniami z Androidem, obecnie pozwala również użytkownikom iPhone’ów na korzystanie w podróży z ulubionych aplikacji, odbierania połączeń i informacji tekstowych, nawigacji, pogody oraz muzyki.

System Honda RoadSync; najważniejsze informacje:

  • System łączności Hondy dla motocykli i skuterów jest teraz dostępny zarówno dla użytkowników urządzeń z systemem Android, jak i iOS
  • Aplikację Honda RoadSync można już pobierać na smartfony w całej Europie
  • Aplikacja współpracuje z systemem sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control, umożliwiającym kierowcom korzystanie z najbardziej użytecznych funkcji ich smartfonów
  • HSVC jest dostępny w modelach CB750 Hornet, XL750 Transalp, CB1000R, X-ADV, ADV350, Forza 750 i Forza 350

Motocykliści w całej Europie mogą pobrać bezpłatną aplikację Honda Roadsync ze sklepów AppStore i Play Store. System sterowania głosowego HSVC jest dostępny jako standardowe wyposażenie zarówno w nowych modelach – CB750 Hornet i XL750 Transalp, jak i CB1000R, X-ADV, ADV350, Forza 750 oraz Forza 350. Honda RoadSync Hornet

Wszystkie funkcje aplikacji są obsługiwane poprzez kombinację poleceń głosowych i 4-kierunkowego przełącznika umieszczonego po lewej stronie kierownicy. Pozwala to kierowcy bezpiecznie schować smartfon do kieszeni i pozostać w pełnej łączności ze światem.

System głosowego sterowania smartfonem

Honda RoadSync to aplikacja, która została stworzona specjalnie dla motocyklistów. Jej obsługa jest bardzo intuicyjna i wszechstronna. Możesz wydawać polecenia głosowe i odbierać informacje zwrotne albo używać 4-kierunkowego przełącznika umieszczonego na lewej manetce. Mając telefon bezpiecznie umieszczony w kieszeni, możesz mieć cały czas kontakt ze światem i równocześnie obserwować drogę, ciesząc się pełnią wolnością podczas każdego wyjazdu.

System głosowego sterowania smartfonem łączy się z Twoim urządzeniem z systemem Android lub iOS przy użyciu interfejsu Bluetooth i aplikacji Honda RoadSync. Podczas jazdy możesz bez używania rąk łatwo nawigować do różnych miejsc, wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, tworzyć wiadomości tekstowe i na nie odpowiadać, słuchać muzyki przez ulubione aplikacje oraz sprawdzać prognozy pogody lokalnie i w celu podróży.

Sparuj i zarządzaj Honda RoadSync

Po zajęciu miejsca na siedzeniu motocykla lub skutera Honda wyposażonego w system głosowego sterowania smartfonem połącz swój smarfon wyposażony w system Android 8.0 lub iOS 14 (lub nowszy) za pomocą aplikacji Honda RoadSync zainstalowanej przy użyciu konta Google lub Apple. Aplikacja łączy się również z zestawem słuchawkowym w kasku z funkcją Bluetooth i wejściem audio.

Usługa Google Maps dostarcza informacje nawigacyjne do aplikacji Honda RoadSync. Wskazówki dojazdowe są podawane głosowo oraz wyświetlane za pomocą ikony w zestawie wskaźników. W aplikacji można zapisać pięć predefiniowanych miejsc, a dodatkowo także lokalne cele podróży i ciekawe miejsca. Istnieje również możliwość szybkiego znajdowania adresów poprzez wyszukiwanie głosowe (tylko modele z ekranem TFT), co sprawdza się idealnie podczas jazdy.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przeczytaj również:

Honda Transalp powraca. Czy XL750 będzie godnym następcą?

Aby szybko dzwonić do wybranych osób, można zapisać 5 często używanych kontaktów. System ma również funkcję wyszukiwania głosowego (tylko modele z ekranem TFT): wystarczy powiedzieć imię i nazwisko osoby, z którą chcesz porozmawiać, a aplikacja Honda RoadSync zajmie się resztą. W połączeniach przychodzących system informuje, kto dzwoni, i możesz wtedy zdecydować, czy odebrać lub odrzucić połączenie.

Telefon zostaje w kieszeni

W aplikacji jest zdefiniowanych 5 domyślnych szybkich wiadomości, ale można je zastąpić własnymi. Można również głosowo wyszukać kontakt, a następnie wypowiedzieć wiadomość, która zostanie mu wysłana przez SMS. Wiadomości przychodzące są przekształcane na informacje głosowe, które można odsłuchać. System obsługuje również zewnętrzne aplikacje do przesyłania wiadomości (czytanie i odpowiadanie głosowe), takie jak WhatsApp, Facebook Messenger i LINE.
Bez problemu dobierzesz ścieżkę dźwiękową najlepszą dla konkretnego dnia. Zanim wyruszysz w drogę, w ustawieniach aplikacji Honda RoadSync zaznacz jedną z aplikacji do odtwarzania muzyki (w systemie iOS można używać tylko aplikacji Apple Music), wybierz utwory, których chcesz słuchać… i gotowe.

Przeczytaj też:

Układ kontroli trakcji HSTC: elektronika w służbie motocyklisty

Przed rozpoczęciem jazdy można sprawdzić dzienną prognozę pogody na najbliższe 1, 2 lub 5 godzin. Jeżeli jest używana nawigacja, można sprawdzić szczegółową prognozę pogody także dla celu podróży. Aby wyregulować głośność odtwarzania dźwięku, wystarczy w aplikacji Honda RoadSync wybrać ustawienie Volume (Głośność), a następnie wcisnąć 4-kierunkowy przełącznik w górę, aby podgłośnić, lub w dół, aby ściszyć dźwięk.
Należy pamiętać, że niektóre modele motocykli i skuterów Honda oferują rozszerzoną obsługę wizualną poprzez 5-calowy kolorowy ekran TFT, natomiast inne bazują na komunikatach dźwiękowych i ikonach powiadomień. Więcej szczegółów dotyczących systemu oraz motocykli współpracujących z Honda RoadSync znajdziesz u autoryzowanego dealera jednośladów Honda.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Szkoda że Honda nic nie wspomina na swojej stronie o Road Sync ,musiałem trochę się naszukać apki. Ale po sparowaniu z X Adv750 wygląda obiecująco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button