Ducati Monster: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Ducati Monster to motocykl ze stajni włoskiego producenta jednośladów. Jest jednym z najpopularniejszych jednośladów na świecie, a z pewnością najpopularniejszym z tych, które ozdobione są logiem włoskiego koncernu. Produkcja Monstera stanowi 60% całej produkcji firmy Ducati.

Historia Ducati Monster zaczęła się w 1993 roku. Miguel Angel Galluzzi zaprojektował dla Ducati motocykl typu naked bike. Był to Monster M900. Znalazł on swoich licznych zwolenników. Pojemność jego silnika wynosiła 904 cm3 i drzemały w nim 74 KM. Był głośny i bardzo rasowy.

W 1994 powstał Ducati Monster M600, na którego punkcie oszaleli motocykliści z całego świata. Jego zgrabna sylwetka w połączeniu z niezwykłą zwinnością i lekkością sprawiła, że był to motocykl idealny. Do dziś uznawany jest przez rzesze fanów za najlepszy jednoślad w historii, a miliony osób zachwycają się rasowym dźwiękiem wydawanym przez maszynę.

W tym samym roku pojawił się Ducati Monster o malutkim silniku - model M400. Bazował on w dużej mierze na większym bracie M600, ale był przeznaczony na rynki, na które z powodów podatkowych najbardziej opłacało się eksportować motocykle z małymi silnikami.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Przez kolejne lata ukazywały się kolejne modele Ducati Monster, było ich łącznie kilkadziesiąt i wszystkie budziły entuzjastyczne reakcje na rynku. Produkcja "Potwora" trwa do dzisiaj i nie wydaje się, żeby włoski koncern w nieodległej przyszłości zrezygnował ze swojego czarnego konia.

Ducati Monster: Dane techniczne

Dane techniczne:Ducati Monster
Marka Junak
Model 131
Rok rozpoczęcia produkcji 1993
Pierwszy model z serii Monster M900
Typ Naked bike
Waga pojazdów z serii 168-189 kg
Skrzynia biegów 6-biegowa

Inne publikacje na ten temat:

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button