Aktualnie czytasz:
Yamaha Virago: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Yamaha Virago to motocykl, który ukazał się w idealnym momencie, gdy rynek bardzo tego potrzebował. Był on bowiem od kilku lat przesycony tzw. soft-chopperami, czyli maszynami prężącymi groźne muskuły motocykli dla twardzieli, jeśli chodzi o ich stronę wizualną, ale pracujące na silnikach stricte sportowych.

Yamaha Virago reprezentowała modelowy przykład choppera. Pierwsza jej wersja powstała w 1981 roku, był to model Yamaha Virago VX 750. Dosyć szybko wprowadzono na rynek wersje o silnikach 500 cm3 oraz 900 cm3.

W 1984 roku wprowadzono w Yamaha Virago poważną zmianę: system pojedynczego amortyzatora z tyłu został zastąpiony systemem „Twin shock”, czyli dwoma amortyzatorami. Motocykl przeszedł również lifting i jego stary bak został zastąpiony bakiem w kształcie kropli.

W tym samym roku, w którym odświeżono Yamaha Virago na wskutek nacisku firmy Harley Davidson wprowadzono limity na import zza granicy motocykli o pojemności powyżej 700 cm3. Stało się tak z powodu ogromnego napływu motocykli japońskich na rynek amerykański. Yamaha zareagowała na zmiany niemal natychmiast poprzez wprowadzenie modelu XV 699. Przez kolejne lata powstawały coraz to nowsze modele Virago. Produkcja zakończyła się w roku 2007 na modelu Virago 250, który rok później został przemianowany na V-Star 250.

 
Czytaj
REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!

Yamaha Virago : Dane techniczne

Dane techniczne: Yamaha Virago
MarkaYamaha
ModelVirago
Lata produkcji1981-2007
Pierwszy model z seriiYamaha Virago VX 750
TypCruiser
SilnikTypu V-twin
Ilość cylindrów silnika2
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
46%
Interesujące
31%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
15%