Yamaha Virago: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Yamaha Virago to motocykl, który ukazał się w idealnym momencie, gdy rynek bardzo tego potrzebował. Był on bowiem od kilku lat przesycony tzw. soft-chopperami, czyli maszynami prężącymi groźne muskuły motocykli dla twardzieli, jeśli chodzi o ich stronę wizualną, ale pracujące na silnikach stricte sportowych.

Yamaha Virago reprezentowała modelowy przykład choppera. Pierwsza jej wersja powstała w 1981 roku, był to model Yamaha Virago VX 750. Dosyć szybko wprowadzono na rynek wersje o silnikach 500 cm3 oraz 900 cm3.

W 1984 roku wprowadzono w Yamaha Virago poważną zmianę: system pojedynczego amortyzatora z tyłu został zastąpiony systemem “Twin shock”, czyli dwoma amortyzatorami. Motocykl przeszedł również lifting i jego stary bak został zastąpiony bakiem w kształcie kropli.

W tym samym roku, w którym odświeżono Yamaha Virago na wskutek nacisku firmy Harley Davidson wprowadzono limity na import zza granicy motocykli o pojemności powyżej 700 cm3. Stało się tak z powodu ogromnego napływu motocykli japońskich na rynek amerykański. Yamaha zareagowała na zmiany niemal natychmiast poprzez wprowadzenie modelu XV 699. Przez kolejne lata powstawały coraz to nowsze modele Virago. Produkcja zakończyła się w roku 2007 na modelu Virago 250, który rok później został przemianowany na V-Star 250.

Yamaha Virago : Dane techniczne

Dane techniczne: Yamaha Virago
Marka Yamaha
Model Virago
Lata produkcji 1981-2007
Pierwszy model z serii Yamaha Virago VX 750
Typ Cruiser
Silnik Typu V-twin
Ilość cylindrów silnika 2

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button