BMW Motorrad
Aktualnie czytasz:
BMW Motorrad może świętować: Padł kolejny rekord globalnej sprzedaży motocykli
0

BMW Motorrad może świętować: Padł kolejny rekord globalnej sprzedaży motocykli

autor: Przemysław Borkowski6 lutego 2020

2019 okazał się kolejnym bardzo pomyślnym rokiem dla niemieckiej marki motocyklowej. BMW Motorrad zamknęło sprzedaż ze wzrostem o 5,8% w skali globalnej.

Taki wynik sprawił, że po mocnym 2018, BMW osiągnęło rekord sprzedaży w całej historii bawarskiej "motocyklówki".  Właścicieli pozyskało 175,162 sztuki nowych pojazdów, przy wyniku 165,556 w roku poprzedzającym.

Jak komentuje Dr Markus Schramm, Szef sekcji motocyklowej BMW, "2019 rok był kolejnym pełnym sukcesów rokiem w historii marki. To już dziewiąty raz z rzędu, dzięki naszym klientom na całym świecie, którym chciałbym podziękować, osiągnęliśmy wzrost, notując rokrocznie rekordy w sprzedaży naszych jednośladów. Rok 2019 wyraźnie pokazuje, że nasza strategia rozwoju przynosi zamierzone efekty. Ten sukces został osiągnięty dzięki aż siedmiu rynkowym premierom oraz mocnemu portfolio trafiających w gusta motocyklistów produktów."

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Szef BMW Motorrad podkreślił również, że w 2020 kontynuowana będzie polityka powiększania oferty o innowacyjne i nacechowane emocjami propozycje nowych jednośladów, a za przykład daje mocno wyczekiwany model R 18, na który już teraz można składać zapisy.


Największym rynkiem sprzedaży motocykli BMW jest niezmiennie rynek niemiecki, gdzie w 2019 BMW sprzedało aż 26,292 sztuki jednośladów i jednocześnie zanotowało ponad 10% wzrost. Tam tez BMW dzierży palmę pierwszeństwa w tej kwestii wśród producentów motocykli. Ale nie tylko w Niemczech marka zanotowała spore przyrosty sprzedaży. Francja, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania - na każdym z tych pokaźnych rynków również widnieją plusy w statystykach, a łącznie w całej Europie przyrost sprzedaży wyniósł 7% r/r. Stany Zjednoczone oraz Kanada notują stabilny wynik w wysokości 15,116 sztuk.

Nie wszędzie jednak udało się uzyskać przyrost sprzedaży. Do największych spadków można zaliczyć Australię z wynikiem -8,5%, choć warto odnotować, że BMW udało podwoić się sprzedaż skuterów na tym kontynencie.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Rekordowe przyrosty zanotowały za to rynki chiński i brazylijski. W Kraju Środka wzrost sprzedaży wyniósł 16,6%, a w Brazylii aż 36,7%, tym samym windując Amerykę Południową do pierwszej szóstki najmocniejszych dla marki rynków. Polska także należy do krajów, w których BMW Motorrad zaliczyło wysoki przyrost sprzedaży. Na rodzimym rynku wyniósł on aż 18,7% (1741 motocykli).


Najbardziej popularnym modelem jest niezmiennie R 1200/1250 GS/Adventure - tych motocykli sprzedano aż 59 tysięcy sztuk na całym świecie, a wszystkich modeli z silnikami typu boxer sprzedano w tym samym czasie 90,000. Spory wzrost widać także w klasie poniżej 500 cm³. Modele G 310 R oraz G 310 GS osiągnęły sprzedaż powyżej 20,000 sztuk.  Na brak popularności również nie mogą narzekać motocykle klasy średniej Adventure. Modele F 750 GS oraz F 850 GS znalazły nabywców w ilości 29,000 motocykli.

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
50%
0%