BMW Motorrad
Aktualnie czytasz:
BMW Motorrad może świętować: Padł kolejny rekord globalnej sprzedaży motocykli

BMW Motorrad może świętować: Padł kolejny rekord globalnej sprzedaży motocykli

autor: Przemysław Borkowski6 lutego 2020

2019 okazał się kolejnym bardzo pomyślnym rokiem dla niemieckiej marki motocyklowej. BMW Motorrad zamknęło sprzedaż ze wzrostem o 5,8% w skali globalnej.

Taki wynik sprawił, że po mocnym 2018, BMW osiągnęło rekord sprzedaży w całej historii bawarskiej "motocyklówki".  Właścicieli pozyskało 175,162 sztuki nowych pojazdów, przy wyniku 165,556 w roku poprzedzającym.

Jak komentuje Dr Markus Schramm, Szef sekcji motocyklowej BMW, "2019 rok był kolejnym pełnym sukcesów rokiem w historii marki. To już dziewiąty raz z rzędu, dzięki naszym klientom na całym świecie, którym chciałbym podziękować, osiągnęliśmy wzrost, notując rokrocznie rekordy w sprzedaży naszych jednośladów. Rok 2019 wyraźnie pokazuje, że nasza strategia rozwoju przynosi zamierzone efekty. Ten sukces został osiągnięty dzięki aż siedmiu rynkowym premierom oraz mocnemu portfolio trafiających w gusta motocyklistów produktów."

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Szef BMW Motorrad podkreślił również, że w 2020 kontynuowana będzie polityka powiększania oferty o innowacyjne i nacechowane emocjami propozycje nowych jednośladów, a za przykład daje mocno wyczekiwany model R 18, na który już teraz można składać zapisy.


Największym rynkiem sprzedaży motocykli BMW jest niezmiennie rynek niemiecki, gdzie w 2019 BMW sprzedało aż 26,292 sztuki jednośladów i jednocześnie zanotowało ponad 10% wzrost. Tam tez BMW dzierży palmę pierwszeństwa w tej kwestii wśród producentów motocykli. Ale nie tylko w Niemczech marka zanotowała spore przyrosty sprzedaży. Francja, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania - na każdym z tych pokaźnych rynków również widnieją plusy w statystykach, a łącznie w całej Europie przyrost sprzedaży wyniósł 7% r/r. Stany Zjednoczone oraz Kanada notują stabilny wynik w wysokości 15,116 sztuk.

Nie wszędzie jednak udało się uzyskać przyrost sprzedaży. Do największych spadków można zaliczyć Australię z wynikiem -8,5%, choć warto odnotować, że BMW udało podwoić się sprzedaż skuterów na tym kontynencie.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Rekordowe przyrosty zanotowały za to rynki chiński i brazylijski. W Kraju Środka wzrost sprzedaży wyniósł 16,6%, a w Brazylii aż 36,7%, tym samym windując Amerykę Południową do pierwszej szóstki najmocniejszych dla marki rynków. Polska także należy do krajów, w których BMW Motorrad zaliczyło wysoki przyrost sprzedaży. Na rodzimym rynku wyniósł on aż 18,7% (1741 motocykli).


Najbardziej popularnym modelem jest niezmiennie R 1200/1250 GS/Adventure - tych motocykli sprzedano aż 59 tysięcy sztuk na całym świecie, a wszystkich modeli z silnikami typu boxer sprzedano w tym samym czasie 90,000. Spory wzrost widać także w klasie poniżej 500 cm³. Modele G 310 R oraz G 310 GS osiągnęły sprzedaż powyżej 20,000 sztuk.  Na brak popularności również nie mogą narzekać motocykle klasy średniej Adventure. Modele F 750 GS oraz F 850 GS znalazły nabywców w ilości 29,000 motocykli.

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
50%
0%

Podziel się opinią

lub